Okres Na Wczasach ;/ ...

Status
Zamknięty.

twoja_stara

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
mam wiedzieć?
każdego roku gdy wyjeżdżam nad morze to przez cały czas trwania wczasów mam okres a gdy wracam do domu automatycznie mi się kończy a potem dłuugo nie mam ;/ w tym roku nie mam zamiaru znowu się męczyć i dlatego muszę zapytać, czy da się coś z tym zrobić? czy zadziałają pigułki? nie chcę współżyć, tylko chodzi mi o najzwyklejszy komfort... (mam 16 lat) :bag:
 

wilczurzyca

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2005
Posty
177
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Jesli pójdziesz do ginekologa i on sie zgodzi na tabletki( nie każdy może brać, a poza tym młode jesteśmy i może nie przepisac właśnie ze względu na wiek) to na pewno Ci się uda przesunąć. musisz tylko to zrobic wcześniej i ustawic odpowiednio albo wziaśc 2 opakowania pod rząd.
 

Pani Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Wilczurzyca ma racje tylko nie wiem czy nie za pozno sie za to wzielas. Pogadaj z lekarzem, faktycznie troche chyba za mloda jestes i moze powiedziec ze musisz sie jeszcze przemeczyc ale tabletki faktycznie moga pomoc.
 

*Kacha*

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
484
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
Warszawa
wiesz, ale jak ty masz zawsze takie akcje z tym okresem, to nie wiem czy ty nawet nie powinnas brac jakis hormonów zeby to ustabilizoac, bo teraz sie jeszcze intensywnie rozwijasz i takie zmiany to moga nie byc najlepsze dla organizmu. idź do ginekologa i to szybko jak chcesz sie wyrobic przynajmniej na sierpień zeby wyjechac i nie miec okresu.
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
No mnie sie własnie wydaje, że jak człowiek sie rozwija, to okres wariuje, przewaznie jest nieregularny itp. więc lekarze tak łatwo nie przepisują hormonów w takim wieku bo to sie moze samo wyregulować, do lekarza możesz sie ale przejść i poprosić o rade w tej sprawie napewno Ci pomoże, a wakacje masz raz do roku i muszą być odlotowe :)
 

Henonima

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2006
Posty
86
Punkty reakcji
0
A ja mam inne pytanie, okres masz regularny czy nieregularny, bo tu wszyscy sie wypowiadają tak, jakbyś miała nieregularny. Ale wiesz chyba co jaki czas ci się tak mnej więcej pojawia. To może spróbuj przesunąć wczasy na inny termin co?? Bo po wakacjach i wysokich temp. to nie dziwię się że później nie masz.
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Ej jak sie nazywa ten lek do wywołania okresu? Luteina czy jak? To możesz o to poprosić, to dostaniesz okres zaraz po wzięciu a potem juz spokój ;)
 

twoja_stara

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
mam wiedzieć?
no zwykle mam regularny tylko w wakacje szwankuje a teraz też nie mam bo chyba za dużo stresu przez ostatnie 2tyg ;/ nie wiem jak się przemóc żeby iść do lekarza ;/
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
eeeeeeeeeeeee.... ale że co, wstydzisz sie??? :p
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Musisz sie rpzemoc bo inaczej nic nie wskorasz...
Wez sie w garsc i biegiem ! :)
 

dagmarawww

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wiem ale nie powiem ;p
Nie bój się bo to jest najgorsze jak siedzisz tam jak na szpilkach i modlisz się żeby wyjść z tymi cholernymi tabletkami... Ja byłam jak mi brakowały jakies 3 miechy do 17 lat i powiedział że mam przyjść z matką to pogadamy o tabletkach... Nie wiem jak ginekolodzy w twoich stronach ale ten u którego ja byłam (i nigdy już nie pójde) trzymał się ostro zasad :/
 

wilczurzyca

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2005
Posty
177
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Mnie póki co nie chca przyjąc do żadnego innego niz dziecięcy:( a takiego to nawet głupio o tabletki poprosić:p
I nie wtydz sie, lekarz zrozumie doskonale, nie takie przypadki mu sie zdarzały:)
 

Pani Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
To juz gdzies bylo pisane ze do 18 roku zycia lekarz ma prawo zazadac zebys przyszla z mama i wszelkie wyniki badan, np. czy jestes dziewica czy nie mowi mamie. Takie przepisy. Co do tych wakacji to nawet jak okres jest regularnu to przy ustawieniu wyjazdu na czas kiedy nie przypada okres mozna go dostac. Tak dziala kazda zmiana klimatu, nawet najmniejsza, wiem z wlasnego doswiadczenia. Moze skonczyc ci sie okres, wyjedziesz i za tydzien dostaniesz nastepny, normalne, albo nie dostaniesz przez dwa miesiace.
 

2sxy4u

Rzepa :P
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
854
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
__PodHale!!__
ej no ale co ma okres do antykoncepcji??!!!


a do tematu to idz do lekarza i bedzie po klopocie!! nie wie o co tyle krzyku
 

Pani Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Ma tyle ze antykoncepcja reguluje krwawienie, przeczytaj od poczatku wszystkie posty to sie dowiesz.
 

2sxy4u

Rzepa :P
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
854
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
__PodHale!!__
tak ale jak na moj gust to chyba chore brac srodki antykoncepcyjne tylko po to aby uregulowac krwawienie nie sadzisz Pani Kszaczek!!!! chyba sa lepsze metody i przeznaczone do tego!!! no chyba ze ktos cce miec pretekst do brania srodkow antykoncepcyjnych!! ;/

ja nie wiem ja co poniektorzy z was mysla;/
 

Pani Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
No wlasnie problem w tym ze za regulacje okresu odpowiadaja hormony i jest to jedyny sposob na wyregulowanie. Ja nie mowie ze trzeba to robic w wieku 16 lat bo to nie jest zdrowe. Wtedy twoje hormony nie sa jeszcze ustabilizowane i dostarczanie dodatkowych ilosci moze miec skutki uboczne. Jest to wygodne bo nawet przy wyjazdach za granice, gdzie na okres glowny wplyw ma zmianu klimatu, nie ma zadnych rewolucji. Sama wyjezdzam i nie planuje przerwac stosowania bo nie bede miala problemu ze zbyt obfitym i twajacym np. dwa tygodnie okresem lub zeby bylo weselej bez jego braku przez dwa miesiace. Poza tym musisz pamietac, ze tabletki antykoncepcyjne nie sluza tylko i wylacznie do zapobiegania ciazy ale rozniez w wielu przypadkach ratuja zdrowie.
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Dokładnie Pani Kszaczek ma racje, nie ma raczej innego sposobu na regulowanie miesiączki, a po drugie tabletki nie mają tylko jednego zastosowania czyli zapobiegania ciąży, tylko wiele innych zdrowotnych i jestem tego przykładem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry