ogrzewanie Pellety

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Czy ktoś ma w domu piec Pellety i mógłby powiedzieć mi czy jest to opłacalne ogrzewanie? Warto zmienić piec z olejowego i palić paliwem z biomasy?
 

MatMax

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
55
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Opłacalne ekonomicznie? Nie. Dobre pellety są strasznie drogie i powinny być wyprodukowane z określonych gatunków drzew.

Jeżeli szukasz najbardziej ekonomicznego opału to jest nim drewno.

Jeżeli chcesz połączyć taniość z wygodą, to najlepszym rozwiązaniem jest piec na węgiel.
 

Konsacz

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam.
Jeśli chodzi o zmianę z pieca olejowego na pellet wydaję się to opłacalne , ponieważ 1 kg pelletu zastępuje 2 litry oleju opałowego.
Teraz jest szał na ekologię, więc pellet wydaję się ciekawym rozwiązaniem.
Pozdrawiam.
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Matmax, ale właśnie pellety powstaje z drewna iglastego, co do cen to nie mam faktycznego rozeznania, ale naprawdę jest nieopłacalne?
 

MatMax

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
55
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miałem ostatnio przedmiot na studiach (instalacje budowlane) gdzie wykładający pokazywał studentom jaki opał wychodzi najkorzystniej. Mówił o tych pelletach, że powinny powstawać z określonych gatunków drzew a w życiu powstają prawie z czego da się :) Był artykuł w muratorze gdzie wyceniali ile kosztuje kW ciepła z danego surowca. Wygrał tam węgiel kamienny. Drugie miejsce miało właśnie drewno ale jeżeli jeszcze dołożyć koszty zakupu określonego pieca to drewno wychodzi najtaniej. Tylko znów musi być ktoś, kto dorzuci do pieca a to już problem.


Witam.
Jeśli chodzi o zmianę z pieca olejowego na pellet wydaję się to opłacalne , ponieważ 1 kg pelletu zastępuje 2 litry oleju opałowego.
Teraz jest szał na ekologię, więc pellet wydaję się ciekawym rozwiązaniem.
Pozdrawiam.

Tak, jest ekologiczne ale... właśnie te ale:) Piec taki jest droższy w zakupie i same pellety nie są tanie. Najlepsze pellety według prowadzącego zajęcia i tak idą na handel zagraniczny gdzie dużą rolę gra jakość. U Nas w Polsce liczy się przede wszystkim cena:)
 

NoChumpLoveSucker

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Witam.
Jeśli chodzi o zmianę z pieca olejowego na pellet wydaję się to opłacalne , ponieważ 1 kg pelletu zastępuje 2 litry oleju opałowego.
Teraz jest szał na ekologię, więc pellet wydaję się ciekawym rozwiązaniem.
Pozdrawiam.

Myślę podobnie, dlatego skłaniałbym się bardziej ku pelletom.
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Nie no myślę, że jakby dobrze poszukać to porządny producent pellety, który poza eksportem zaspokaja też rodzimy rynek by się znalazł.
 

MatMax

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
55
Punkty reakcji
2
Wiek
35
A właściwie dlaczego uparłeś się na te pellety? Jesteś ekopoprawny?
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
raczej staram się znaleźć oszczędności, na ogrzewanie idzie dużo pieniędzy, myśle więc o czymś co dałoby realne oszcczędności, a że przy okazji coś dla środowiska z tego będzie to akurat plus, a nie minus
 

NoChumpLoveSucker

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja sądzę, że to, czy zdecydowalibyśmy się na pellety, czy każdą inną opjcę, zależy głównie od tego czego oczekujemy od opału.Można np.: spodziewać się oszczędności, opłacalności, można także za główny powód brać pod uwagę właśnię aspekt ekologiczny, a można też skupić się na wygodzie i czystości. Moim zdaniem przynajmniej w dwóch na trzy wymienione tutaj cechy, pellet sprawdza się bardzo dobrze.
 

Konsacz

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Oczywiście pellet staje się coraz lepiej dostępny , jego dużym atutem w porównaniu z ekogroszkiem jest to ,że mogę składować go w piwnicy w której mam wilgoć i nie traci właściwości opałowych.
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Wiadomo, że najważniejsze są koszty. Wspomniałem o tym wyżej.
 

dianakk

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Polecam ogrzewanie podłogowe Comfort Heat http://www.comfort-heat.pl. Marka dopiero wchodzi na rynek Polski, dlatego przy tak dobrej jakości są znakomite ceny.
Dużo promocji, wysokie rabaty!
 

NoChumpLoveSucker

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiadomo, że najważniejsze są koszty. Wspomniałem o tym wyżej.

I tak i nie. Tak jak pisałem wcześniej - zależy dla kogo. Człowiek względnie bogaty, może sobie pozwolić na drogie produkty i wówczas dla niego argumentami stają się inne, pomijane przez innych, nieco mniej zamożnych konsumentów. Są też tacy, którzy nawet nie posiadając większych pieniędzy, nie przejmują się tak bardzo wydatkami i koszty sprowadzają na dalszy plan. Warto więc wspominać o tych innych zaletach, oprócz samych niskich czy wysokich cen.
 
M

Mitsuoka

Guest
raczej staram się znaleźć oszczędności, na ogrzewanie idzie dużo pieniędzy, myśle więc o czymś co dałoby realne oszcczędności, a że przy okazji coś dla środowiska z tego będzie to akurat plus, a nie minus
Skoro teraz opalasz olejem, to o oszczędności nie będzie trudno - olej to jedno z najdroższych paliw. Pellet, o którym wspomniałeś, wychodzi przynajmniej dwa razy taniej, zwłaszcza, jeśli jest wysokiej jakości (czyli przede wszystkim suchy i wysokokaloryczny).
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
My z mężem mamy ogrzewanie pellety od trzech sezonów, mamy w okolicy dystrybutora stelmetu i płacimy bardzo korzystną cenę za tonę
 
F

Fafarafa_pl

Guest
Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy jest to opłacalne. Wszystko zależy od tego jaką powierzchnię grzewczą domu posiadasz. U mnie np najlepszym rozwiązaniem jest piec na ekogroszek,w praktyce wychodzi nas to najtaniej.
 

marek77

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Czy ktoś ma w domu piec Pellety i mógłby powiedzieć mi czy jest to opłacalne ogrzewanie? Warto zmienić piec z olejowego i palić paliwem z biomasy?


ja mam w domu pellety OLIMP i zamiana pieca z olejowego na biomasę sie zdecydowanie opłaciła. Jeśli pellet jest wysokokaloryczny, a Olimp jest, to taka zamiana zawsze się opłaca.
 
M

Mitsuoka

Guest
Ogólnie opłaca się takie paliwo, przy którym koszt wytworzenia jednostki energii jest niższy. W przypadku porządnego pelletu koszt jest mniejszy niż przy oleju, więc to się opłaca. Trzeba tylko wybrać ten dobry pellet.
 

NoChumpLoveSucker

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Właśnie, to dobre pytanie - jaki rodzaj pelletu jest ogólnie uważany za taki na prawdę najlepszy? Chciałbym porównać potem z różnymi innymi.
 
Do góry