Ograniczenia !

Czy jestes za wprowadzeniem takiej opcji ?

  • Tak !!

    Votes: 1 100,0%
  • Nie !!

    Votes: 0 0,0%
  • Nie mam zdania (niech inni zdecyduja) !!

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1

Ania-kg

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
phi... czy to ważne :D
A ja proponuję inne ograniczenie: automatyczne kasowanie postów składających się z samych emotów, oraz takich, które mają mniej niż 3 wyrazy.

3 wyrazy czasem wiele mówią, ale są posty składające się z 40 wyrazów i nic nie wnoszą do tematu... :/
Wiadomo, ze nie każdy musi mieć czas na pisanie postów, ale wchodzi na forum i jak już jest to się udziela, i mimo że nie napisze 500 czy iluś tam postów to nie powinno się usuwać konta - to zły pomysł wg mnie, ale jeśli ktoś nie odwiedza forum, czy też nie pisze postów przez pół roku czy rok to takie konto idzie na smietnik... oczywiście też wg mnie :)
 

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
jeśli ktoś nie odwiedza forum, czy też nie pisze postów przez pół roku czy rok to takie konto idzie na smietnik... oczywiście też wg mnie
Według mnie też.Ja bym jeszcze bardziej okroiła ten czas.
 

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
Przez pol roku to moze jeszcze jest oki, bo czasami z braku netu mozna nie wchodzic na forum!!!!
To może jest powód,ale w dzisiejszych czasach nie brakuje dojść do netu.
Są kawiarenki internetowe,sale komputerowe w szkołach,jest internet w pracy......
Gdy się chce,można jeden lub dwa pościki skrobnąć.
 

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
Papillonik, to nie jest takie proste , ja przeciez juz 2 razy bylam na prawie 2 miesiace odlaczona od netu , i jakos brakowalo mi czasu na to aby leciec do kawiarenki, albo skrobnac cos u kumpeli.Po roku to sie zgodze mozna usunac konto ale nie wczesniej
 

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
Może i Nikuś masz rację,ale zauważ:forum ma dopiero 8 miesięcy.
Sporo zarejestrowanych,sporo bez jednego posta.Sama znam takich.
Sporo ma na koncie tylko kilka postów za czasów forum w powijakach.
A tak naprawdę ile aktywnych?
 

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
Zgadzam sie ze aktywnych uzytkownikow jest nieduzo, ale zdarza sie tez ze ci cos sie na poczatku zarejstrowali teraz wracaja spowrotem :D
 

gosciu

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
nie powiem ;-)
W takim razie się poddaję,brak argumentów.
bardzo dobrze, zapachniało lekkim swądkiem faszyzmu ;-)

chyba, że mówisz to po stwierdzeniu, że jest zarejestrowanych 5.000 userów z dorobkiem 5 postów:

:D :D :D też tak myśle

----

Caly system liczacy, ruszal by od czasu wylogowania sie uzytkownika. (NIE mylcie czasu pierwszej rejestracji)
Jesli np. ja Karolowy wyloguje sie teraz, bede mial te 2 lub 3 miesiace na powrot na forumowisko.pl bez koniecznosci ponownego logowania sie jako nowy uzytkownik.
Powiedzmy, ze za te 2 miesiace zjawiam sie na ok. 5 min. Koncze czatowanie i wylogowywuje sie i znowu mam te 2 lub 3 miesiace na ponowne pojawienie sie na forum.
I jesli mam Np. powyzej 1000 postow moge miec dluzsza przerwe w logowaniu (np. 4 miesiace)

bez sensu:

przyklad 1: - korzystasz z czata na forum a nie zasmiecasz gadaniem topików, wychodzi na to ze rzeczywistych powodów ilość konkretnych postów jest niewielka - wiec po jakims czasie owe posty wyleca z forum bez wzgledu na to, że jest to np. 5 postów w którym pomagasz komuś np. ustawić program do odtwarzania .ogg, podajesz linka gdzie sa fajne skórki, tapetki itp.

przyklad 2: - user Jestem_bogiem wymyslil sobie wlasna sekte i na forum w jedym z topików wypisuje same cytaty ze swojej wymyslonej ksiazki, a w drugim topiku - odpowiada na pytania. Poniewaz to jest nowe, a przez to ciekawe - tematy sa aktywne. Ale poniewaz potrzebne jest miejsce na serwerze to wyrzucamy dzial Sport - Piłka nożna - bo przeciez nasze fajtłapy meczu nie porafią wygrać z Azerbejdzanem /np./ a w lidze polskiej i tak wszystkie mecze sa kupowane i sprzedawane - wiec czym sie podniecać skoro wszystko jest z góry ustalone, a Ty idziesz na mecz, bo jakis pan musi zarobic na wydrukowaniu biletów.

przyklad 3: - mamy 5 userów co sie kłócą wszedzie i mają internet w domu, dwa komputery, zasilacz awaryjny, laptop, drugi internet przez komóre itp. - moga zawsze i wszędzie - i mamy nike - co czasem znika na 2 msc bez wiesci. Kogo (posty) wyrzucamy?
 

rootoslaw

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2005
Posty
158
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Maassluis West. Chwilwo Lewin Brzeski.
Na forum ktorym administruje kiedys pojawila sie podobna dyskusja, na temat zwiazany z kasowaniem userow nieaktywnych od x czasu. Na szczescie po glosowaniu nie wprowadzono tego dla mnie smiesznego przepisu i konta pozostaly na swoim miejscu.
Pisze na szczescie bo po ponad roku zaczely wracac na forum osoby ktore kiedys byly aktywne, z rozych wzgledow przez pewien okres nie pokazywaly sie ale teraz wrocily.
Poza tym moim zdaniem kasowanie kont nic nie daje bo dany user moze zalozyc kolejne konto, i kolejne, itd. Biorac pod uwage ze w obeciej chwili modna jest neostrada ktora od dosc dawna nie daje stalego IP odpada tez mozliwosc zbanowania samego IP.
Poza tym skasowanie konta nie zmieni przypisanych do kolejnych userow numerow kont. Nawet w chwili obecnej skasowanie 2 tysiecy kont nie spowoduje ze kolejny user bedzie mial przypisany numer o 2 tysiace mniejszy. Kazdy post jest przypisany do konkretnego usera w bazie SQL. kasujac konta, i pozniej edytujac recznie numerki userow automatycznie przypiszemy im liczbe postow ktora w bazie byla zapisana do nr usera ktorego sie skasowalo.
Tak czy inaczej robi sie niezly balagan w bazie danych ;)
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
W tym ok. 50 osob regularnie odiwiedza nasze forum.

I chyba tylko tylu zostanie jeśli twój pomysł wejdzie w życie.Owszem uważam że jeśli ktoś od paru miesięcy się nie udziela to można mu skasować konto.Ale bez przesady z tymi limitami (500 postów w trzy miechy bo jak nie to won).Nie każdy ma czas, żeby codziennie "forumować" :) .Poza tym obawiam się że w takim wypadku spadnie jakość postów , na rzecz ich ilości.
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
golem zgadzam się, ale niech usuną tych którzy tu już dość długo nie zaglądają i nie mają żadnego postu ! przecież forum jest do pisania, a nie oglądania :/
 

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
przyklad 3: - mamy 5 userów co sie kłócą wszedzie i mają internet w domu, dwa komputery, zasilacz awaryjny, laptop, drugi internet przez komóre itp. - moga zawsze i wszędzie - i mamy nike - co czasem znika na 2 msc bez wiesci. Kogo (posty) wyrzucamy?
No wlasnie, ja tez znikam i zazwyczaj wtedy kiedy mi sie komp rozkraczy i niemam jak dac znac, i co usunac mnie ???? Tylko dlatego ze niemoge pisac ??? :D
 

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
na 3 nie, ale na 2 juz zniklam , ostatnio na miesiac ponad tez, i nadal niewidze sensu usuwania kont , no moze jedynie tych uzytkownikow co niemaja ani jednego postu
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
A ja już kilka razy znikłem i to na troche dłuższy czas.... więc niechciałbym mieć skasowanego konta :)
 
Do góry