OFICJALNY ANTYPOLONIZM TUSKA stary artykuł

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Makfil, jest polskość takiego rodzaju, jak byłe "narody" w ZSRR. Słuchałem przez radio Buriata, który umiał mówić tylko po rosyjsku. Niestety, widać że takie pojęcie "narodu" nie "zdematerializowało" się."
Na szczęście jeszcze trwa Wiosna Ludów, którą uczniowie polskich szkół uważali za chwilowy i dziwny poryw, kojarzony z wolnomularstwem, a niektórzy dziennikarze zabałakali o "arabskiej wiośnie ludów" Ta WIOSNA LUDÓW była zrywem NARODÓW w celu dobicia się własnych, narodowych państw. Kurdowie nadal o to walczą - liczą sobie około 40 milionów.
Możesz uznać, że pomieszanie języków przy budowie wieży Bab El było tylko reakcją na bunt ludzi przeciwko Bogu. Ja widzę w tej przypowieści symbol - decyzję o stworzeniu nacjonalizmów, utrudniających powstawanie organizacji ogólnoludzkich, między innymi państw wielonarodowych. A nasi kosmopolici do tego właśnie dążą. Mamy znowu występować przeciwko Bogu? Tak można pojmować jawny antypolonizm Tuska, wspierany wypowiedziami i czynami przeciwko kościołowi, rozumianemu jako zrzeszenie wszystkich wiernych, a nie jako sam kler czy budynek.
HHC, jeżeli piszesz, że PRAWDZIWI patrioci to .... , to oznacza, że według Ciebie istnieją również patrioci NIEPRAWDZIWI. Miałeś taki przedmiot "język polski"?
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
HHC, jeżeli piszesz, że PRAWDZIWI patrioci to .... , to oznacza, że według Ciebie istnieją również patrioci NIEPRAWDZIWI. Miałeś taki przedmiot "język polski"?

1. TAK, ponieważ każda deklarowana ludzka cecha, przymiot lub motyw działania, mogą być nieprawdziwe.

2. TAK, jeśli masz szczegółowe uwagi co do języka polskiego, którym się posługuję, to będę wdzięczny za wskazanie błędów.

3. Jeśli masz dalsze pytania, będę starał się (w miarę możliwości) zaspokoić Twoją ciekawość.
 

katkajetan

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
stolica
Bombowy materiał. Potwierdza, że donek zawsze był gnidą a nie że dopiero się nią stał później. Poszukałem trochę i kilka lat temu jakiś dziennikarz też się owych "wypocin" obecnego premiera doszukał. Wygląda, że na szerszą opinię publiczną był szlaban.
Koledzy nie chcę przeszkadzać, ale o czym wy do h"ja dyskutujecie? I kto z kim? Pogadajmy o gnidzie, to jest prima temat. Obiło się kolegom o uszy, jak donek podczas wizyty w Izraelu wpisał się w księdze pamiątkowej "cieszę, się że wreszcie tu jestem w mojej ojczyźnie" ? na którymś portalu była wersja "w mojej drugiej ojczyźnie" Komu trzeba więcej by zrozumieć?
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Proszę nie robić sobie jaj, gdzie dwóch spamerów wysyła na siebie wzajemnie raporty, a Maszkowa chyba jeszcze sprasza ludzi na forum, żeby się do nich dołączali. Jak nie nauczycie się wszyscy w cywilizowany sposób dyskutować, to każdy dostanie to na co zasłużył i tak się to skończy.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Akurat patriota jest też OSOBĄ. I o ile rozumienie słowa Polak może być zależne od jakichś rzeczy, to patriotą można być, albo patriotą nie być. Ale ... cockney też jest angielszczyzną, jednak nie w szkole na lekcjach angielskiego.
Mówienie o Tusku, że nie jest Polakiem byłoby może nieprawdą, tylko on sam wie na pewno czy czuje się Polakiem prawdziwym, czy tylko "administracyjnym", bo ma polskie obywatelstwo, a nie ma pochodzenia polskiego. Pewno ma i jedno i drugie. Za to jego przyznanie się do antypolonizmu upoważnia do stwierdzenia, że patriotą polskim NIE JEST
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
a Maszkowa chyba jeszcze sprasza ludzi na forum, żeby się do nich dołączali.
Tak Qon, dałam już ogłoszenie w wyborczej, właśnie kończę naklejać znaczki na kartki świąteczne do rodziny i znajomych w których pod życzeniami zachęcam do wpadnięcia na forum. Wyślę trochę wcześniej ale nie bądźmy drobiazgowi... no i w poniedziałek bank ma mi dać odpowiedź w sprawie kredytu hipotecznego bo niestety się okazało, że nie mam drobnych na ogłoszenie w komercyjnej tv...

Mówienie o Tusku, że nie jest Polakiem byłoby może nieprawdą, tylko on sam wie na pewno czy czuje się Polakiem prawdziwym, czy tylko "administracyjnym",
Więc lolku będę może głosić nieprawdę ale dla mnie Tusk jest takim Polakiem jak z koziej d"py trąba.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
HHC, jeżeli piszesz, że PRAWDZIWI patrioci to .... , to oznacza, że według Ciebie istnieją również patrioci NIEPRAWDZIWI. Miałeś taki przedmiot "język polski"?

Mialem chyba lepszych nauczycieli niz Ty, jakbys czytac potrafil ze zrozumieniem to bys zrozumial ze ironizowalem na temat przekazu pewnej takiej partii jak PiS, ktora dzieli Polakow na prawdziwych patryjotow i reszte. Wiec te pytania nie do mnie.

a Maszkowa chyba jeszcze sprasza ludzi na forum, żeby się do nich dołączali


Toby do niej pasowalo, jakos dziwnie sie mnie admini czepiaja co do jej osoby, co za dziecinada :)
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Tak nam się jakoś ułożyło nieciekawie ... Premier - antypolonizm jawny dawniej i teraz. Prezydent - kosmopopityzm, czyli zntypolonizm. Marszałek senatu - to samo, co prezydent. Marszałka Sejmu -nazywa ruskich uczestników badań DNA uczestnikami polskimi ... No, ale ona lubi konfabulować. Ministrowie ... Ech, życie!
 

katkajetan

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
stolica
Oglądał ktoś wczoraj wiadomości na tv niemieckiej?
Wczoraj premier naszego pięknego kraju odbierał nagrodę w Berlinie. Został przez polonię wygwizdany a ludzie skandowali "TUSK ZDRAJCA I SŁUGA NIEMIEC" Widziałem przez przypadek. Dzisiaj do południa jeszcze powtarzali. Było coś u nas o tym? Pokazali to? Czy nie mieli śmiałości?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Gdyby skandowali w Polsce z takimi hasłami, siedzieli by juz w areszcie, wiec jak myślisz?
 

Bynio

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2012
Posty
58
Punkty reakcji
3
Nie przesadzajmy. Wszystkich nie wsadzą. Jak to mówią w kupie siła.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Nie ma kupy. Są małe grupki. Oto zabiega cały PR tego rządu.
 

Bynio

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2012
Posty
58
Punkty reakcji
3
Jeśli część z nas ma tę świadomość to juz jest dobrze panie Lobo. Scalić grupki to kolejny etap.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Czytałem na Forumowisku zachętę do tworzenia Towarzystwa Orła Białego.
Potrafimy przewidzieć poczynania antypolonijne premiera Tuska, który od naszego orzełka woli symbol Unii Europejskiej?
 
Do góry