Odwołanie- Jak Napisac?

vixx

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2006
Posty
32
Punkty reakcji
0
Mam pewien problem, otóż niestety nie dostalam sie na upragniony kierunek studiów i postanowiłam odwołać sie od decyzji uczelini. Problem w tym ,ze w ogóle nie wiem jak sie za to zabrac. ?Jakiej argumentacji użyć? Prosze o pomoc.
 

...:::ruda:::...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
349
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Nidzica
hmm tak sie zastanawiam ale juz wiesz na bank ze sie nie dostalas bo na wiekszosci uczelni wisza tylko listy rankingowe to jeszcze nie sa wyniki,musisz poczekac az podadza takie koncowe dostaniesz zawiadomienie ze sie nie dostaals i wtedy mozesz dzialac,bo tego chyba jescze nie moglas dostac.... masz to?? noi od razu powiem ze podczepiam sie pod twoja prosbe bo chyba bede tez musiala pisac :/ tylko musze poczekac na ta decyzje wlasnie,a jeszcze mam pytanie na jaka uczelnie skladaals i na jaki kierunek??
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
Hmm... co prawda nie byłam w takiej sytuacji, bo na studia dostałam się za pierwszym razem, aaale powiedzmy, że mam doświadczenie w pisaniu tego typu pisemek ;) przede wszystkim , wiadomo, piszesz, że w związku z decyzją odwołujesz się od niej i prosisz o ponowne rozpatrzenie swojej sprawy. nie wiem, ile punktów Ci zabrakło, ale im mniej tym lepiej :) podaj liczbę wymaganą, podaj swoje punkty, potem napisz, dlaczego chciałabyś studiować ten kierunek, tj. czym motywujesz swoją prośbę o przyjęcie na studia, możesz napisać, że się tym interesujesz, że masz jakieś osiąnięcia w tym kierunku - im więcej plusów, tym lepiej dla ciebie:D napisz może, że chciałabys studiować dziennie, bo takie studia dają większe możliwości jeśli chodzi o dostęp do pomocy naukowych itd., poza tym studia zaoczne, na które musiałabyś być skazana gdyby nie przyjęto Cię na dzienne, wiążą się również z kosztami, ale nie dają tak szerokiego spectrum naukowego.. ech, no ogólnie napisz, że studia na tym kierunku są Twoim marzeniem i wiążesz z nimi swoją przyszłość:) oczywiście wszystko musi być napisane eleganckim i uprzejmym językiem:)
no nie wiem, czy jakoś Ci pomogłam, jakby co, to pisz na forum;) a swoją drogą też jestem ciekawa, gdzie i na co zdawałaś:) pozdro :papa:
 

kasia86

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2006
Posty
268
Punkty reakcji
0
jenndor powiedziala juz wszystko :)

jak moge tylko dodac, ze na wiekszosci uczelni nie zwracaja uwage na argumentacje tylko i wylacznie na liczbe punktow... im wiecej osob z juz przyjetych zrezygnuje tym nizszy prog punktowy sie zrobi...

a.. i sprawdz, bo na niektorych uczelniach maja gotowe wzory podan na kazda okazje, poszukaj na stronie internetowej swojej uczelni

Powodzenia :)
 

vixx

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2006
Posty
32
Punkty reakcji
0
dzieks za rady, chociaz nie wiem czy moje odwołanie zostanie pozytytwnie rozpatrzone. Składałam na Umk w Toruniu, m.in. na stosunki międzynarodowe. politologie
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
dzieks za rady, chociaz nie wiem czy moje odwołanie zostanie pozytytwnie rozpatrzone. Składałam na Umk w Toruniu, m.in. na stosunki międzynarodowe. politologie

eeeej, troszkę więcej optymizmu ;) ja też studiuję na UMK :D chociaż kierunek zupełnie inny :) a odwołanie zawsze warto pisać :) często jest przecież tak, że ludzie składają papiery na kilka uczelni i jeśli dostaną się na więcej niż jedną, to wybierają ten uniwerek, który im najbardziej odpowiada :) no i wiele zależy od tego, ile ludzie podostawali punktów, czasem nawet z większą ilością brakujących można się dostać. wnioski o odwołanie są rozpatrwane dopiero, gdy zamknie się postępowanie rekrutacyjne i kiedy już wszyscy potencjalni studenci I roku przyślą wymagane papiery... warto spróbować, bo przecież za to nic nie płacisz, musisz tylko pofatygować się z kolejnym podaniem i czekać do września :) powodzenia i głowa do góry! :D
 

...:::ruda:::...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
349
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Nidzica
ooo no prosz ja tez skladalam na UMK :] i tez sie nie dostaalm jak narazie zabraklo mi 6.8 pkt do progu :/ nie wiem nawet czy bede sie odwolywala jutro skladam papiery na prywatna uczelnie,swoja droga polska nie ejst krajem dla polakow kazda kolejna reforma komplikuje zycie.... juz tera zmoge stweirdzic ze nowa matura niby takim uproszczeniem miala byc a badziew zamyka droge wszedzie :/
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
a ty co studiujesz?
filologię polską, także otaczam się literaturą i zgłębiam tajniki językoznawczo-gramatyczne :D
tak, wiem - kierunek bez przyszłości zapewne...no, ale każdy ma jakieś zboczenie :p
w najgorszym wypadku będę uczyć dzieci polskiego ;)
złóż odwołanie, mówię Ci ;) będę 3mać kciuki:)

ooo no prosz ja tez skladalam na UMK :] i tez sie nie dostaalm jak narazie zabraklo mi 6.8 pkt do progu :/ nie wiem nawet czy bede sie odwolywala jutro skladam papiery na prywatna uczelnie,swoja droga polska nie ejst krajem dla polakow kazda kolejna reforma komplikuje zycie.... juz tera zmoge stweirdzic ze nowa matura niby takim uproszczeniem miala byc a badziew zamyka droge wszedzie :/


składaj odwołanie:) co prawda nie wiem, jaki kierunek wybrałaś, ale wierz mi.. zawsze warto studiować:) poza tym ciekawiej na uniwerku niż prywatnie... no i Toruń to bardzo piękne miasto :D
powodzenia :)
 

izulcia87

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
248
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Jaworzno
jenndor gdzie studiujesz? ja w tym roku idę na filologię polską na pierwszy rok do Katowic ;)
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
jenndor gdzie studiujesz? ja w tym roku idę na filologię polską na pierwszy rok do Katowic ;)
ja studiuję na UMK, Toruń ;)
miło mi, miło..:)
jakby jakieś pytania, wątpliwości, pomoc, to pisz śmiało - choć to inny uniwerek, to program zapewne jest ten sam :p
no i mam nadzieję, że kierunek Ci się spodoba :D
 

vixx

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2006
Posty
32
Punkty reakcji
0
no własnie jenndor w Toruniu jest cos co mnie urzekło:)
 

...:::ruda:::...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
349
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Nidzica
wiem ze torun to piekne miasto dlatego skaldalam tam papiery,zlozylam na biole i choc kocham ten przedmiot to bylo moje kolo ratunkowe bo zalezalo mi w sumie na fizjoterapi w poznaniu efekt jest taki jednak ze zlozylam papiery na prywatna fizjoterapie a w sobote mam egzamin :] trzymajcie kciuki prosze
 

vixx

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2006
Posty
32
Punkty reakcji
0
mam jeszcze jedno pytanie: czy odwołaniew muszę osobiście dostarczyć, czy mogę wysłać pocztą?
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
mam jeszcze jedno pytanie: czy odwołaniew muszę osobiście dostarczyć, czy mogę wysłać pocztą?

hmm... w sumie to lepiej osobiście, ale mój chłopak rok temu, no a właściwie ja za niego (był w Anglii) wysłałam poleconym ;)
kurka, tylko już teraz nie pamiętam jakie tam się składało dokumenty, bo chyba jeszcze świadectwo dojrzałości..:)
ale upewnij się i do dzieła :D
 
Do góry