odtwarzacz filmów

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Czytałam gdzieś o odtwarzaczach sieciowicach, na których nie tylko można oglądać filmy, ale też je przechowywać, nagrywać, przeglądać strony internetowe.
Czy wy spotkaliście się już z takim sprzętem? I jakie jest wasze zdanie na temat tego urządzenia?? Czy coś takiego zastąpi odtwarzacze DVD, czy może jest to trochę niepotrzebny gadżet??
czekam na wasze opinie na ten temat;)
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Wiem o czym piszesz. Też niedawno trafiłem na te odtwarzacze. Przyznam, że ciekawy to wynalazek. Myślę, że może nie zastąpią one dvd (przynajmniej nie w najbliższym czasie) ale raczej będą alternatywą dla odtwarzaczy dvd a może raczej dla BluRay. Myślę, że spokojnie mogą funkcjonować obok siebie. Dużym plusem jest możliwość nagrywania programów/filmów a potem odtwarzanie ich z twardego dysku. O a na przykład taki model http://humanmedia.pl/Dune_HD_Base3.html ma też możliwość odtwarzania blu disców, czyli to też odtwarzacz BluRay. Dla kinomaniaków chyba bardzo dobry wybór.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
No tak masz raję backspace, że niekoniecznie szybko zastąpią te odtwarzacze sieciowe zastąpią odtwarzacze DVD, ale masz rację, że mogą być doskonałą alternatywą.
Zajrzałam na stronkę tego sklepu, do którego wrzuciłeś linka i przyznam, że wybór sprzętów naprawdę bardzo duży. No i najważniejsze, że te urządzenia mają nie tylko dysk, na którym można co nieco plików zgromadzić, ale też odtwarzają filmy Bluerey, co się staje coraz bardziej popularne.
taki sprzęt ma na pewno mnóstwo możliwości.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Możliwości mają. Ja tak średnio siedzę w tym temacie szczerze mówiąc, ale one chyba już są dosyć popularne. Gdzieś trafiłem już na jakieś testy tych odtwarzaczy i opinie o nich i sa raczej pozytywne. Ale ceny są chyba ciągle wysokie. Pewnie nie wszystkich modeli, ale tych bardziej zaawansowanych na pewno. Chociaż jak przeglądam ofertę na tej stronce to są takie poniżej tysiaka, więc na pewno alternatywa dla bluRayów. A możliwości chyba mają większe.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
Może i ceny są dość wysokie, ale myślę, że z czasem to minie. Podobnie jest przecież z innymi sprzętami elektronicznymi, nie wiem na przykład z telefonami. Jak wchodzą na rynek to ceny są ogromne, a już po kliku miesiącach ich wartość spada.
Może też teraz tak będzie z odtwarzaczami sieciowymi??
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Jasne, że tak. Każda nowinka na początku kosztuje. podobnie przecież było z odtwarzaczami dvd czy bluray. A teraz ceny spadają. Myślę, że z tymi sprzęcikami będzie podobnie. Ceny odtwarzaczy multimedialnych też się różnią między sobą w zależności od modelu. Widziałem takie za chyba 500 złotych (to był chyba akurat model przenośny) i taki za blisko 3 tysie.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
Oooo widzisz a ja myślałam, że takie sprzęty będą kosztować co najmniej 1000 zł. A jak mówisz, że widziałeś odtwarzacz za 500 zł ??
a powiedz mi jeszcze, gdzie ty widziałeś takie odtwarzacze ?
I myślisz, że jest duża różnica między sprzętem za 500 zł a takim za 3 tys.??
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
A czy nie lepiej kupić po prostu zwykłe dvd? I tak trzymamy filmy na płytach dvd więc co to za problem?
A odtwarzacze nie są już takie bardzo drogie, zobaczcie sobie jaki jest ich też duży wyóbr w sklepie
1komp.pl w różnych cenach i różnej jakosci
 

Kisio

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
A czy nie lepiej kupić po prostu zwykłe dvd? I tak trzymamy filmy na płytach dvd więc co to za problem?
A odtwarzacze nie są już takie bardzo drogie, zobaczcie sobie jaki jest ich też duży wyóbr w sklepie
1komp.pl w różnych cenach i różnej jakosci
Wiesz co? W domu mam zwykłe dvd, takie realia, ale gdybym mogła wybierać to na pewno chciałąbym mieć takie działo z humanmedia.pl- to oczywuste. CHyba kazdy tak mam. Różnica jest ogromna i nie trzeba być jakimś super znawcą by ja zauważyć
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Oooo widzisz a ja myślałam, że takie sprzęty będą kosztować co najmniej 1000 zł. A jak mówisz, że widziałeś odtwarzacz za 500 zł ??
a powiedz mi jeszcze, gdzie ty widziałeś takie odtwarzacze ?
I myślisz, że jest duża różnica między sprzętem za 500 zł a takim za 3 tys.??

Są i takie za tysiaka i takie za trzy. A ten za 500 złotych (coś koło tego, nie wiem ile dokładnie) to był odtwarzacz przenośny. Nie miał chyba dysku twardego, tylko był na karty pamięci. TUTAJ możesz sobie obejrzeć kilka modeli takich odtwarzaczy. Co do różnicy między tym za 500 a 3 tysie to na pewno jest. Ten za 3 tysie jest bardziej wypasiony i ma dodatkowo odtwarzacz bludisków. Czyli to też odtwarzacz bluray - sprzęcik bardziej uniwersalny.
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Hm, ja o odtwarzaczach sieciowym istnieniu wiem od niedawna, także kazda dodatkowa wskazówka jets dobra.
czytałam w poradach i na blogu Human Media o tych urzadzeniach, ale dalej mam ciemność w głowie.

Powiecie mi czy lepiej kupowac taki odtwarzacz czy dvd?
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem zdecydowanie lepiej kupić odtwarzacz. To jest zakup na przyszłość. A dvd to już trochę przeżytek. Ale to zależy od ciebie i od Twoich wymagań. Jeśli tylko od czasu do czasu lubisz sobie obejrzeć film, to może i dvd Ci wystarczy. Ja bym jednak brał odtwarzacz.
 
C

compton_style

Guest
Backspace ma rację, dvd już zostaje powoli wypierane przez blue ray, a odtwarzacz sieciowy łączy, tak jakby, oba te nośniki. Bardziej wielofunkcyjny i pojemność też większa. Najbardziej podobają mi się odtwarzacze firmy Popcorn, zobaczcie na stronie humanmedii o jakich mówię.
 
B

benjamima

Guest
Odnośnie odtwarzaczy sieciowych chętnie posłużę swoim doświadczeniem - miałem do czynienia z dwoma modelami HyundaiR600 oraz Xtreamer'em - urządzenia są bardzo proste w obsłudze, nawet nie potrzeba czytać instrukcji, aby zrobić z nimi co tylko chcemy ;) Co prawda całkiem sporo o nich czytałem, choćby na wspomnianej tu stronie humanmedia.pl - są tam obszerne opisy i specyfikacja po polsku. Warto także zajrzeć na fora branżowe o HDTV :) A jak coś, to proszę pytać tu :)
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
moim zdaniem jeśli chodzi o marki a raczej podejście producentów do swojego sprzętu, to najbardziej opłaca się kupować popcorny i hyundaie - producenci najbardziej dbają o użytkowników i często aktualizują oprogramowanie. xtreamer też w tym temacie dobrze stoi.
 
Do góry