Odtwarzacz DVD.

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Otóż mam mały problem i nie wiem czym jest spowodowany a mianowicie:
Mam w domu kino domowe firmy Pioneer. Ogólnie jest ok, tylko, że czasami nie odtwarza niektórych filmów, które jak mi się wydaje powinno odtworzyć.
Czasami, gdy wypożyczę jakiś film i włożę do odtwarzacza mam on pewne problemy z jej odczytaniem, a po chwili pojawia się napis 'No Disc' (zaznaczam, że nie z wszystkimi tak jest, większość normalnie odtwarza).
Na pewno nie jest to wina pęknietej płyty, czy zabrudzenia, bo już to sprawdzałem.
Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że płyta normalnie się odtwarza na komputerze.
Czy widzicie jakąś przyczynę tego problemu?
Bardzo proszę was o pomoc.
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Bardzo prawdopodobne jest to, ze laser w napedzie DVD jest zabrudzony. Jak masz mozliwosc jego wyczyszczenia to to zrob. Jak nie to oddaj sprzet do serwisu. Tylko wpierw wez wyplate :D.
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
A czy zdziała coś tutaj płytka czyszcząca?
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
tak podrapie soczewkę tylko ;)

weź spirytus coś na wzór patyczka do uszy i tym ładnie wyczyść
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Pewnie wystarczy górna część obudowy i będzie dostęp do lasera, dosłownie kilka śrubek. No chyba że masz gwarancje to wtedy skorzystaj z niej.
 

DreamWalker

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
139
Punkty reakcji
1
nigdy w życiu spirytem!!
ludzie co wy

niektóre soczewki są plastikowe a po nałożeniu spirytu mogą się uszkodzić!

Fachowe czyszczeie laseru kosztuje jakieś 30zł max natomiast wymiana min 150zł zależnie od modelu jeśli to dvd może dość nawet do 200zł

jeśli płyte odtwarza w kompie a nie w dvd może to nie ten format? sprawdz czy na pewno ale pod żadnym pozorem nie czyść spirytusem!
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Mi jeszcze żaden laser nie padł o tej mega ogromnej ilość spirytusu, pozatym to tylko lekkie przetarcie. Przesadne są takie opinie.
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
jeśli płyte odtwarza w kompie a nie w dvd może to nie ten format? sprawdz czy na pewno ale pod żadnym pozorem nie czyść spirytusem!
No nie wiem czy format jes dobry, w każdym bądź razie jest to zazwyczaj film DVD, który wydawać by się mogło powinien zostać odtworzony.
Nie jest to jakiś pirat czy coś, tylko oryginalna płyta z wypożyczalni.
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Spirytus jest nieszkodliwy dla jakiego kolwiek (kurde...jak to sie pisze ? )....oddzialywania na soczewki "plastikowe". :).
Otóż mam mały problem i nie wiem czym jest spowodowany a mianowicie:Mam w domu kino domowe firmy Pioneer. Ogólnie jest ok, tylko, że czasami nie odtwarza niektórych filmów, które jak mi się wydaje powinno odtworzyć.Czasami, gdy wypożyczę jakiś film i włożę do odtwarzacza mam on pewne problemy z jej odczytaniem, a po chwili pojawia się napis 'No Disc' (zaznaczam, że nie z wszystkimi tak jest, większość normalnie odtwarza).Na pewno nie jest to wina pęknietej płyty, czy zabrudzenia, bo już to sprawdzałem.Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że płyta normalnie się odtwarza na komputerze.Czy widzicie jakąś przyczynę tego problemu?Bardzo proszę was o pomoc.
No i widzisz ?....posiadasz sprzet, ktory nie chce odtwarzac piratow !!.To jest taka calkiem fajna, ale nie wygodna forma odtwarzania .....
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
No i widzisz ?....posiadasz sprzet, ktory nie chce odtwarzac piratow !!.To jest taka calkiem fajna, ale nie wygodna forma odtwarzania .....
Ile razy mam powtarzać, że tu nie chodzi o piraty ._.
Piraty mi zazwyczaj odtwarza, przczytaj 2 posty wyżej, a możesz zakapujesz o czym mówię.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
A próbowałeś (wiem że to ciężko) te płyty odtworzyć na innym odtwarzaczu, tylko nie kompie.

Bo czuje że tu jest problem z zabezpieczeniem drm ;/
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
A próbowałeś (wiem że to ciężko) te płyty odtworzyć na innym odtwarzaczu, tylko nie kompie.

Bo czuje że tu jest problem z zabezpieczeniem drm ;/
Koleżanka kiedyś wypożyczyła ten sam film, i normalnie u niej chodził, natomiast kolega mi kiedyś mówił, że też czasami ma takie problemy z filmami.
 
Do góry