Odpychana.. nie akcptowana :( (wygląd) i inne sprawy.

Status
Zamknięty.

Przezroczysta

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Idę w środe do okulisty zrobic sobie nowe oprawki jakieś cienkei bo przedtem mialam takie grube :)
 

Przezroczysta

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
I słusznie :)
Zanim wrzuciłaś foto to normalnie spodziewałam się jakiegoś potwora ...a Ty normalna dziewczyna jesteś ;)

Szczerze mówiąc to jakis czas temu zcazelam sie zaniedbywac myślałam sobie że i tak nic mi nie pomoże. Zaniedbana troche jestem więc teraz planuje bardziej zadbac o siebie ide do dermatologa w sprawie trądziku i do dentysy jeszcze :) zacznę byc też bardziej pewna siebie :)
 

Michał234

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków
Wiesz, tak nas tu wszystkich "nastraszyłaś" opisami swojego wyglądu, że jak zobaczyłem Twoje zdjęcia to się naprawdę, naprawdę pożądnie zdziwiłem, bo moim zdaniem twarz masz całkiem ładną i jak ktoś tu powiedział- taką bardzo przyjazną. Rzeczywiście masz lekko wyłupiaste oczy, aczkolwiek nie jest to jakaś straszliwa ujma dla całokształtu. No i masz w końcu dopiero 12 lat.
Ja Ci powiem, że zdarza się spotykać dziewczyny naprawę brzydkie i takich straszliwie mi żal... Osobiście nie znoszę, jak się przy mnie obraża dziewczyny, wyzywa od "paszczurów", "pasztetów", jestem pod tym względem przeczulony i bardzo się oburzam, gdy słyszę tego typu epitety- sam nigdy w życiu w ten sposób o żadnej dziewczynie nie pomyślałem, jedynie przykro mi się robi na myśl, że natura taka niesprawiedliwa bywa.

Ty nie masz się czym przejmować- uwierz. Myślę że jak wkroczysz w nowe środowisko- pewnie, z podniesioną głową, otwarta na ludzi powinnaś zostać zaakceptowana. Niestety tak bywa, że ludzie są piętnowani z powodu wyglądu, wrażliwym jedynie smutno się robi, ale wzdychają z bezsilności.
Głęboko jednak wierzę, że osobowością można naprawdę wiele zdziałać.
No i czytając teraz te pozytywne posty można śmiało powiedzieć, że paskudne teorie Neuworlda się posypały- jak dla mnie typowy przykład takiej usilnej, żeby nie powiedzieć sztucznej dosadności, zmieszanej z arogancją i butą.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Ok info dla małpoludów w tym temacie. Są rózne stopnie wytrzeszczu i to można to korygować operacyjnie chyba. Nie kłóćcie sie ze mną bo ja wiem co mówie a wy nie. Oglądałem kiedyś program o operacjach plastycznych i jakoś ten wytrzeszcz mi zapadł w pamięć. Była tam właśnie panienka z wyłupiastymi oczami i jej mama, która miała takie same. Lekarz coś tam mówił ze sie to poprawi operacją.

Co do autorki i zdjecia to naprawde wiesz narobiłaś rabanu tu jakbyś rzeczywiscie była jakimś Kwazimodo.

Nie jest zle, wygladasz OK moim zdaniem, przestań sie użalać z byle powodu a oczy możesz sobie zostawić takie jakie masz bo ten wytrzeszcz to minimalny jest.

Masz dlugie nogi, urosną Ci za kilka lat piersi, bedziesz jeszcze nie raz podrywana, wez mnie nie osłabiaj takimi na sile wymyslonymi kompleksami :papa:
 
S

Spamerski

Guest
Mnie coś wydaje się, że tobie po prostu zazdroszczą. Może masz 'nadzianych' rodziców, dobrze się uczysz, lub masz świetną figurę. Uwierz mi najlepszym rozwiązaniem jest ignorowanie takich osób, dyskusja z nimi nie ma sensu - "nie dyskutuj z debilem, sprowadzi cię do parteru i pokona doświadczeniem".
Jeżeli chodzi o wygląd, nie mam zastrzeżeń. Często o wiele 'brzydsze' dziewczyny nie mają takiego problemu jak ty. Moim zdaniem problemem nie jest twój wygląd, a chamstwo twojego otoczenia. Ignoruj, ignoruj i jeszcze raz ignoruj, jak zaczniesz ich lekceważyć to zobaczysz, że zaboli ich to. Sadzę również, iż nie powinnaś starać się 'na siłę' zdobywać uznania otoczenia, ponieważ 'niektórzy' to podchwycą i mogę to wykorzystać. Polecam obejrzeć filmik: http://pl.youtube.com/watch?v=l92ok_SHxsQ

Pozdrawiam i życzę 'lepszych' ludzi w gimnazjum. :)
 
S

Spamerski

Guest
W celu pokazania wpływu otoczenia na jednostkę, która usilnie chce zostać zaakceptowana. Czasami warto pozostać 'sobą' i nie zmieniać swoich zachować.

Filmu o 'takim samym problemie' nie mogę sobie przypomnieć. Problem wyglądu jest poruszany np. w "Człowiek słoń" czy "Głowa do wycierania" Lyncha, ale to nie są filmy dla dzieci :p. A ten, który podałem wydaje mi się, że jest odpowiedni.
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
Przeczytałam cały temat... zobaczyłam zdjęcia... Dziewczyno, wg mnie to wcale nie jest wytrzeszcz. Wiem, ja się nie znam, ale wg mnie masz bardzo ładne oczy, kiedyś napewno będą Twoim atutem. Jesteś ładna. A z wiekiem, jak wydoroślejesz, będziesz jeszcze ładniejsza.
Miałam taki sam problem w podstawówce. Z tym, że ja miałam przezwisko ':cenzura:y trądzikowiec' i podobnego pokroju, bo NAPRAWDE miałam masakrę na twarzy. Z wiekiem przeszło, ale wspomnienia niestety pozostają...
Zaakceptuj siebie. Nie masz nic do zarzucenia sobie. Aparat na zęby? Pomyśl jaki piękny będziesz miała zgryz. Jeszcze będą Ci tego zazdrościć. Okulary? Tak jak Ci radzą - wybierz delikatne, takie które podkreślą Twoją urodę.
I ignoruj. Bo nie ma sensu przejmować się takimi opiniami. Popatrz w lustro i dojrzyj w sobie jak najwięcej atutów, to Ci pomoże.
Powiem Ci jeszcze, że dzieci w podstawówce potrafią być brutalne - sama coś wiem o tym. Wielu rzeczy później się żałuje. I oni też będą żałować jak za kilka lat zobaczą Cię na ulicy.
Pozdrawiam serdecznie :)
 

TenZły

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Dzieci w wieku 12 lat niestety są już takie,że w głowie mają pusto i najważniejsze dla nich jest to,by popisać się przed swoimi rówieśnikami,wywyższać się i robić wszystko byleby czuć się lepszym od kogoś .. Jeszcze im dać pokemony i niech się bawią ..

Niestety sama tego nie zmienisz,oni sami się zmienią z biegiem czasu,przynajmniej większość z nich .. Oni nie dojrzali jeszcze do niektórych spraw i trudno jest im zrozumieć to,co czuje inna osoba .. Najważniejsze jest tylko to by im było dobrze ..

Znam to z własnego doświadczenia,w Twoim wieku miałem kolegów,którzy non stop obgadywali się za plecami nawzajem tylko po to,by być lepszym,przez co kłócili się,bili itp.

Ja chyba jako jedyny odciąłem się od nich,nie chciałem słuchać,gdy ktoś coś mówił złego o drugiej osobie,oraz sam nikogo nie obgadywałem i wyszło mi to na dobre .. Od początku czułem,że to nic dobrego za sobą nie niesie i kiedyś z tego wyrosną ..

Po pewnym czasie osoby z Twojej klasy zrozumieją,że nie ważne jest tylko to co jest na zewnątrz,ważne jest również to co jest w środku .. Owszem znajdą się zawsze jakieś jednostki,które sądzą inaczej,ale to zazwyczaj zakompleksieni debile i nie warto się nimi przejmować ..


Nie wiem co bym zrobił na Twoim miejscu,skoro rozmowa nie działa,próba zakolegowania się również,to pozostaje Ci tylko czekać aż zmądrzeją lub odejść od nich w grono bardziej dojrzałych osób ..


EDIT : Dziewczyno oglądnąłem Twoje zdjęcia i doszedłem do wniosku,że zbyt bardzo panikujesz ..

Buzke masz ładną,wyglądasz jak normalna dziewczyna w Twoim wieku,nawet nie wiesz ile dziewczyn jest brzydszych od Ciebie ..

Masz duże oczy,a to jest atut,zobaczysz jeszcze będziesz z nich dumna ;)

Masz 12 lat,zobaczysz jak Twój wygląd się jeszcze zmieni ;) Zdziwiłem się strasznie gdy zobaczyłem te zdjęcia bo jeśli Ty jesteś ''pasztet'' itp. to ja jestem Adam Małysz ..

Pozdrawiam :)
 

Warsain

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Hiah.... Ja mam 12 lat.... I tak pusto to ja nie mam... Taka brzydka nie jesteś, myślałem, że będzie gorzej...
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
jak to mawia moja świetna babcia: "Wojny dawno nie widzieli, wujka Adolfa nie pamiętają".
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Hej :)

Muszę przyznać, że miałam podobną sytuację, więc wiem co czujesz . Może chłopcy nie nabijali się ze mnie codziennie , ale dość często zdarzało się, że wyniknęła jakaś nieprzyjemna sprawa. Wszystko przez to jak wyglądałam. Nadrabiałam to charakterem i miałam koleżanki, ale i tak nigdy nie byłam szczęśliwa, Choć teraz wiem, że to było głupie, ehh.. czasami nawet potrafiłam się z chłopakami pobić... nikomu tego nie polecam.... .Tak naprawdę mogłam liczyć tylko na moją przyjaciółkę. - Tak było w podstawówce. Potem poszłam do gimnazjum i gdzieś tak w wakacje między 1 a 2 klasą rozmawiałam z koleżanką o tym , że zle się ze sobą czuje itd.
poradziła mi co mam robić, jak się ubierać itd. Mocno schudłam i zmieniłam swoją szafę. Po wakacjach kiedy przyszłam do szkoły było zupełnie inaczej :). Wcześniej wszyscy lubili mnie za mój charakter, w gimnazjum w przeciwieństwie do podstawówki nikt mi już tak nie dokuczał, chociaż... na korytarzach czasami słyszałam kąsliwe uwagi ,. W 3 klasie zmiana stała się jeszcze poważniejsza i muszę ci powiedzieć, że moi koledzy, którzy w podstawówce mi dokuczali na balu gimnazjalnym prosili mnie do tańca ;p ;)

Zobaczysz, jeszce sie będą za tobą uganiać ^^ Potrzeba tylko czasu.
Podstawówka to taki.. głupi okres. Wiele osób przechopdzi przez niego boleśnie, ale nie możesz się załamywać. Napewno jesteś dobrą, ciepłą osobą. Zdaj się na przyjaciół, którzy akceptują cie taką jaką jesteś :).
Jeżeli będziesz chciała porozmawiać możesz napisać do mnie prywatną wiadomość, podam ci moje gg :)

Powodzenia :]


P.S Dopiero teraz zobaczyłam twoje zdjecia !~Jak dla mnie jesteś ładna :) Serio, serio. Oczy da się skorygować, pozatym w tym świetle to nawet tak bardzo nie widać , że coś z nimi nie tak. Jesteś szczupła, masz ładne włosy... czego tu chcieć ?
Ci chłopcy was w klasie to jacyś nienormalni musza być... ;/ Ja wyglądałam w twoim wieku o wiele... wiele gorzej.
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Ok info dla małpoludów w tym temacie. Są rózne stopnie wytrzeszczu i to można to korygować operacyjnie chyba. Nie kłóćcie sie ze mną bo ja wiem co mówie a wy nie. Oglądałem kiedyś program o operacjach plastycznych i jakoś ten wytrzeszcz mi zapadł w pamięć. Była tam właśnie panienka z wyłupiastymi oczami i jej mama, która miała takie same. Lekarz coś tam mówił ze sie to poprawi operacją.

Co do autorki i zdjecia to naprawde wiesz narobiłaś rabanu tu jakbyś rzeczywiscie była jakimś Kwazimodo.

Nie jest zle, wygladasz OK moim zdaniem, przestań sie użalać z byle powodu a oczy możesz sobie zostawić takie jakie masz bo ten wytrzeszcz to minimalny jest.

Masz dlugie nogi, urosną Ci za kilka lat piersi, bedziesz jeszcze nie raz podrywana, wez mnie nie osłabiaj takimi na sile wymyslonymi kompleksami :papa:

W tym temacie nie chodziło jakieś kompleksy (chociaż pewnie posiada jak każda dziewczyna). Tylko o to ,że rówieśnicy robią z niej jakiegoś potwora...jeśli już jakieś kompleksy to ma je przez swoją grupę .:/
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
czasem ktoś powinien wziąć się za smarkaczy i w... no wiadomo co porządnie. aż mnie coś bierze jak widzę na placu zabaw chmarę smarkaczy pastwiących się nad jednym dzieciakiem. miły widok jak s... biegli sobie.
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
czasem ktoś powinien wziąć się za smarkaczy i w... no wiadomo co porządnie. aż mnie coś bierze jak widzę na placu zabaw chmarę smarkaczy pastwiących się nad jednym dzieciakiem. miły widok jak s... biegli sobie.

Fakt. Teraz jak się patrzy na dzieci w podstawówce .. to normalnie katastrofa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry