Odpychana.. nie akcptowana :( (wygląd) i inne sprawy.

Status
Zamknięty.

Przezroczysta

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Więc tak mam 12 lat. Ale chcę sioę poradzic w bardzo waznej sprawie dla mnie. A widzę , że jest tu dużo osób starszych.Więc tak od pierwszej klasy dzieci niezbyt mnie lubiły nie brały mnei do zabawy mimo , że chciałam się z nimi zakolegowac. Od drugiej kalsy zaczął sie horror. Dzieci mnie przezywały mówiły na mnie maszkara, brzydula itp. To trwało, aż do piątej klasy. W tej klasie miałam tylko jedną przyjaciółkę. W połowie piątej klasy przepisałam się do klasy C przedtem byłam w D. W tej klasie próbowałam się zaprzyjaznic z innymi byc miła itp tak jak w tamtej. Jednak jest podobnie.. chłopcy szydzą ze mnie mówią na mnie " nowa płec" "paszczur" pasztet. Dziewczyny nic na mnie nie mówią głośno, ale często słysze gadanie za plecami mam tylko w tej klasie jedną przyjaciółkę. Większości z klasy niby przeszkadza mój wygląd :( czasami chodzi też o jakieś inne poglądy itp. Kiedyś nie wytrzymałam i zapytałam się chłopaków i dziewczyn dlaczego tak bardzo mnie nie lubią ,że co ja niby im takiego zrobiłam. A wszyscy zaczęłi się śmiac i gadac , że nie będą się zadawac z paszczurami. Wszyscy z klasy swietnei się dogadują a chłopaki chwalą i gadają inne dziewczyny.. przez to czuję się jak jakiś ufok. Jest mi przykro kiedy chłopaki mówią ,że moja przyjaciółka wygląda przy mnie jak Adriana Lima czy coś takiego. Nie tylko nei mówcie , że się nad sobą użalam. Ale jest mi naprawde ciężko ,a przyjaciółka wcale nie sprawia, że jest mi lepiej z tą sytuacją. Niektórym tak łatwo powiedziec , żeby się nei przejmowac głupimi dziecmi. Ale to nie jest taki proste. W dodatku jak się jest nieśmiałym i wrażliwym. prosze poradzcie coś pedagodzy i psychologowie ze szkoły wiedża o tej sytuacji niby coś tam robią a tak naprawde to doszukują się we mnie powodu nie akceptowania mnie przez środowisko!. :( :( . Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Tez mialem podobny problem w podstawowce- jestem rudy. Spokoju w zasadzie w szkole nigdy nie mialem. Bolec bolalo, tylko totalni ignoranci moga wierzyc w to, ze dziecku sie powie:"nie zwracaj uwagi jak rowiesnicy sie z ciebie smieja i miej to w du.pie". Nie wiem co Ci poradzic, ja jako chlopiec to inaczej odbieralem. Po prostu przywyklem do tego i tyle, czasem sie zdarzylo z kims pobic, ale przez to ja mialem problemy jeszcze. U mnie sie to skonczylo poglebieniem niesmialosci + chyba fobia spoleczna. Z wiekiem zaczepki ustaly, ale slad u mnie pozostal...
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie martw się pamiętam co było u mnie w podstawówce, powiem tyle, pewna piękność dała mi kosza, ta sama z której w podstawówce szydzono, i też się przenosiła z klasy do klasy :)
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Czy nikt mi nie pomoże ?


Wydaje mi się ,że nie ma na to rady ... ze strony starszych zawsze usłysz nie "przejmuj się ". Myślę tez ,że nie masz co z nimi walczyć bo jesteś jedna na całą grupę.
Zawsze w grupa szuka osoby najsłabszej i najbardziej wrażliwej. W tym wypadku skupiło się to na Tobie! Ale to nie jest Twoja wina tylko po prostu oni szukają osoby najsłabszej bo nie mają o czym rozmawiać a zawsze jak powiedzą coś o Tobie Ty usłyszysz odwrócisz się ,oni widzą ,że Cie to zabolało i będą to robić do puki nie znajdą sobie innej "ofiary".
Proponuję Ci nie zwracać na to uwagi po prostu olać podnieść głowę do góry i przed siebie. Udawaj ,że Cię to nie rusza znajdź sobie jakieś zajęcie ,żebyś nie musiała się tym interesować.

Tez byłam nie akceptowana w podstawówce i gimnazjum więc mniej więcej wiem w czym problem Tylko ,że u mnie nie chodziło o wygląd w sumie do tej pory nie wiem o co im chodziło.Źle wspominam podstawówkę i gimnazjum bardzo źle...
Efektem było to ,że zamknęłam się w sobie i tak mi zostało do dziś.
W liceum było lepiej chociaż też czułam się odsunięta ale przypuszczam ,że to już moja wina ...być może dlatego ,że nie dopuszczałam ,że może być inaczej po tych przejściach, i sobie pewnie wmówiłam ,że tu będzie tak samo i od samego początku wyrobiłam w sobie jakich mechanizm obronny.
 

ewunia198612

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2008
Posty
485
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Głowno / Pabianice
Jeśli ktoś ci dogryza to odpowiedz nie masz języka w buzi ? Widocznie dałaś sobie wejść na głowę Przepraszam że tak mówię ale tak myślę Jeśli byś od razu coś odpowiadała to nikt by więcej nie odważył się naśmiewać
Jeśli Cię nie lubią to już raczej nie polubią więc nie musisz się tym martwić Raczej zastanów się co zrobić aby w nowej szkole Cię polubili (pewnie teraz idziesz do gimnazjum )
Dasz radę
Życzę powodzenia
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Czy nikt mi nie pomoże ?

A jakiej niby pomocy oczekujesz?
Skoro nazywają cie paszczurem to widocznie tak wyglądasz.
Jednak jesteś jeszcze młoda i duzo sie moze zmnienić. Mogą ci urosnąć duze i ladne piersi, na buzi też mozesz duzo wyładnieć, znam takie przypadki.

Natomiast jesli nic sie nie zmieni na plus i naprawde jestes paszczurem totalnym , no to cóz albo to zaakceptujesz w pokorze albo postawisz na dobrodziejstwa ale tez i ryzyko chirurgii plastycznej.

Tak wiec poczekaj te kilka lat a na razie przestań sie zachowywać jak słabiak. Ciesz sie ze zyjesz w ogóle, wygląd można zmienić na lepsze, albo zmieni sie sam, masz dopiero 12 lat wiec naprawde nie rozpaczaj.
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Jeśli ktoś ci dogryza to odpowiedz nie masz języka w buzi ? Widocznie dałaś sobie wejść na głowę Przepraszam że tak mówię ale tak myślę Jeśli byś od razu coś odpowiadała to nikt by więcej nie odważył się naśmiewać

Bardzo madra rada... Dziecko nie rozumie dlaczego inni go wysmiewaja i nie akceptuja... Ma calej klasie odpowiedziec na wyzwiska itp? Nie wiem czy znajdziesz taka wybitna jednostke co duzej grupie rowiesnikow w mlodym wieku da rade "dogrysc" . Przemysl lepiej to to piszesz nastepnym razem.
 

Przezroczysta

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się ,że nie ma na to rady ... ze strony starszych zawsze usłysz nie "przejmuj się ". Myślę tez ,że nie masz co z nimi walczyć bo jesteś jedna na całą grupę.
Zawsze w grupa szuka osoby najsłabszej i najbardziej wrażliwej. W tym wypadku skupiło się to na Tobie! Ale to nie jest Twoja wina tylko po prostu oni szukają osoby najsłabszej bo nie mają o czym rozmawiać a zawsze jak powiedzą coś o Tobie Ty usłyszysz odwrócisz się ,oni widzą ,że Cie to zabolało i będą to robić do puki nie znajdą sobie innej "ofiary".
Proponuję Ci nie zwracać na to uwagi po prostu olać podnieść głowę do góry i przed siebie. Udawaj ,że Cię to nie rusza znajdź sobie jakieś zajęcie ,żebyś nie musiała się tym interesować.

Tez byłam nie akceptowana w podstawówce i gimnazjum więc mniej więcej wiem w czym problem Tylko ,że u mnie nie chodziło o wygląd w sumie do tej pory nie wiem o co im chodziło.Źle wspominam podstawówkę i gimnazjum bardzo źle...
Efektem było to ,że zamknęłam się w sobie i tak mi zostało do dziś.
W liceum było lepiej chociaż też czułam się odsunięta ale przypuszczam ,że to już moja wina ...być może dlatego ,że nie dopuszczałam ,że może być inaczej po tych przejściach, i sobie pewnie wmówiłam ,że tu będzie tak samo i od samego początku wyrobiłam w sobie jakich mechanizm obronny.

Dzięki za odpowiedz. Właśnie teraz będę szła do gimnazjum i bardzo się boję. Niestety ta sytuacja już odbiła się na mnie i boję sie, że w gimnazjum będzie tak samo. Chociaż idę do zupełnei innego gima niż wszyscy. Staram się też bronic nawet jakimiś odzywkami znalezionym iw necie, ale to nie pomaga. Kiedyś
ostro odpowiedałam takiemu chłopakowi z klasy co mnie prześladował, a on i jego koldzey mieli tylko ze mnie polewke i rozpowiadali dalej np: " Ej słuchaj jak mi paszczur nawrzucał".
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Skoro nazywają cie paszczurem to widocznie tak wyglądasz.

OMG...Nie wiem po co się wypowiadasz ...jak masz tak pisać...
W każdym wieku ...ma się jakieś problemy ...i właśnie wtedy one są najważniejsze na świecie mimo że po kilku latach się z nich śmiejemy...
Nawet jak ktoś nie jest "ładny" to rówieśnicy nie mają prawa komuś tego w żaden sposób okazywać. A już na pewno nie w chamski sposób.

Dzięki za odpowiedz. Właśnie teraz będę szła do gimnazjum i bardzo się boję. Niestety ta sytuacja już odbiła się na mnie i boję sie, że w gimnazjum będzie tak samo. Chociaż idę do zupełnei innego gima niż wszyscy. Staram się też bronic nawet jakimiś odzywkami znalezionym iw necie, ale to nie pomaga. Kiedyś
ostro odpowiedałam takiemu chłopakowi z klasy co mnie prześladował, a on i jego koldzey mieli tylko ze mnie polewke i rozpowiadali dalej np: " Ej słuchaj jak mi paszczur nawrzucał".

Najważniejsze jest to ,że jak będziesz szła do gimnazjum to spróbuj odciąć się od poprzedniej szkoły i zapomnieć o tym co było w podstawówce. Otwórz się na nowych ludzi i nie zakładaj ,że są tacy sami ,nie okazuj słabości bo znowu się na Tobie uwezmą.
 

Przezroczysta

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
OMG...Nie wiem po co się wypowiadasz ...jak masz tak pisać...
W każdym wieku ...ma się jakieś problemy ...i właśnie wtedy one są najważniejsze na świecie mimo że po kilku latach się z nich śmiejemy...
Nawet jak ktoś nie jest "ładny" to rówieśnicy nie mają prawa komuś tego w żaden sposób okazywać. A już na pewno nie w chamski sposób.



Najważniejsze jest to ,że jak będziesz szła do gimnazjum to spróbuj odciąć się od poprzedniej szkoły i zapomnieć o tym co było w podstawówce. Otwórz się na nowych ludzi i nie zakładaj ,że są tacy sami ,nie okazuj słabości bo znowu się na Tobie uwezmą.

Dzięki :) szczerze mówiąc post nuworlda nie był zbyt miły no , ale cuż.
Postaram się zapomniec w gimie o tym co jest w podst.
Niedawno troche zdzwiwiła mnie moja przyjaciółka powiedziała do mnie ,że " Wiesz ja się z tobą przyjaznię bo nie obchodzi mnie to , że jesteś tragicznie brzydka" Mówię na serio nie zmyślam ja nic wtedy nie odpowiedziałam.
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Dzięki :) szczerze mówiąc post nuworlda nie był zbyt miły no , ale cuż.
Postaram się zapomniec w gimie o tym co jest w podst.
Niedawno troche zdzwiwiła mnie moja przyjaciółka powiedziała do mnie ,że " Wiesz ja się z tobą przyjaznię bo nie obchodzi mnie to , że jesteś tragicznie brzydka" Mówię na serio nie zmyślam ja nic wtedy nie odpowiedziałam.


Szczere to było ... każdego by zatkało.
Idąc do gimnazjum ...zrób tak jak byś zaczynała ,życie od nowa może trafisz na mądrzejszych rówieśników.
 

ewunia198612

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2008
Posty
485
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Głowno / Pabianice
Bardzo madra rada... Dziecko nie rozumie dlaczego inni go wysmiewaja i nie akceptuja... Ma calej klasie odpowiedziec na wyzwiska itp? Nie wiem czy znajdziesz taka wybitna jednostke co duzej grupie rowiesnikow w mlodym wieku da rade "dogrysc" . Przemysl lepiej to to piszesz nastepnym razem.

Ja też nie należę do najpiękniejszych i też się ze mnie wyśmiewali dopóki nie odpowiedziałam kilka razy wtedy głupie docinki się skończyły Bo wtedy klasa śmiała się z nich a nie dzięki nim . Bardzo dokładnie przemyślałam to co odpisałam autorce postu.
Pozdrawiam


Ps. Nie przejmuj się
Poison_Girl19 w poście "Idąc do gimnazjum ...zrób tak jak byś zaczynała ,życie od nowa może trafisz na mądrzejszych rówieśników" . bardzo mądrze Ci poradziła to jest najlepszy sposób
 

Przezroczysta

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Ja też nie należę do najpiękniejszych i też się ze mnie wyśmiewali dopóki nie odpowiedziałam kilka razy wtedy głupie docinki się skończyły Bo wtedy klasa śmiała się z nich a nie dzięki nim . Bardzo dokładnie przemyślałam to co odpisałam autorce postu.
Pozdrawiam


Ps. Nie przejmuj się
Poison_Girl19 w poście "Idąc do gimnazjum ...zrób tak jak byś zaczynała ,życie od nowa może trafisz na mądrzejszych rówieśników" . bardzo mądrze Ci poradziła to jest najlepszy sposób

Tyle , że kiedy siue odgryzam nawet jakimiś ostrymi odzywkami to oni tylko z tego leją ;/
 

SirCosmo

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Śląsk
No tak, podstawówka. Dzieci ze zwojami mózgowymi na poziomie robaka obłego. Czasami mam ochotę powystrzelać te wszystkie durne pustaki, ale pocieszeniem jest to że z takich zachowań te "paszczury" wyrastają. Przynajmniej w części przypadków tak jest.
Najważniejsze jest to że masz przyjaciółkę, że nie jesteś sama. Ja byłem w podstawówce w podobnej sytuacji, niestety wtedy mojemu "przyjacielowi" przypały do gustu te świetne żarciki o mnie.
A co wychowawca na to wszystko? Ja pamiętam że moja śmiała się z tych dowci.pasów ze mnie. Hihihi ale zabawne, no co za... Przynajmniej próbowała się powstrzymywać, kiedy byłem w pobliżu.
Zresztą ja zawsze powtarzam że nie ma brzydkich ludzi. Problem w tym czy atrakcyjność się podkreśla czy zaciera.
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Tyle , że kiedy siue odgryzam nawet jakimiś ostrymi odzywkami to oni tylko z tego leją ;/


Odpuść ich sobie,znajdź sobie jakieś zajęcie czy hobby. Moim zdaniem takie odzywki to nie jest dobry pomysł.
Bez urazy ale 12 lat to mało ... i w tym wieku odgryźć się mądrze i z sensem to nie jest takie proste a po za tym te dzieci tego mogą nie zrozumieć :/ więc się będą z tej odzywki śmiały bo nie rozumieją jej sensu :/
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
OMG...Nie wiem po co się wypowiadasz ...jak masz tak pisać...
W każdym wieku ...ma się jakieś problemy ...i właśnie wtedy one są najważniejsze na świecie mimo że po kilku latach się z nich śmiejemy...
Nawet jak ktoś nie jest "ładny" to rówieśnicy nie mają prawa komuś tego w żaden sposób okazywać. A już na pewno nie w chamski sposób.

A co mam innego napisać? Takie bzdury jak ty? Albo typu "nie martw sie bedzie dobrze"

Ja jej napisalem prawde a ty chcesz ją okłamywać.
 

ewunia198612

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2008
Posty
485
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Głowno / Pabianice
Tyle , że kiedy się odgryzam nawet jakimiś ostrymi odzywkami to oni tylko z tego leją ;/

Skoro się śmieją to daj sobie spokój nie zwracaj na nich uwagę . Jakby ich nie było Skoro śmieją się z siebie to może też zacznij Np powiedź do przyjaciółki ale mi nawrzucał i zacznij się śmiać ( nawet jeśli to było coś najgorszego co usłyszałaś w życiu)
dziećmi specjalnej troski nie należy się przejmować

napisałaś że masz przyjaciółkę więc trzymaj się z nią

napisałaś że jesteś brzydka ale na pewno jest coś pięknego w Tobie wystarczy to wydobyć

Niedługo idziesz do gimnazjum znajdziesz sobie przyjaciół
Trzymam kciuki

Ps Pomyśl sobie że kiedyś role mogą się odwrócić i to oni będą mieli przechlapane ( czasem to polepsza humor )
 

Predictable

Bywalec
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
1 739
Punkty reakcji
60
Miasto
Wielkopolska
Im bardziej okazujesz , że Cie to denerwuje , oni doskonale zdają sobie z tego sprawe , tymbardziej Cie nękają ..

Nie zostawiaj to bez odgłosu . Zwrócić im uwage możesz zawsze , ale spokojnym tonem ..
Nie życzysz sobie tego typu obelg pod Twoim adresem . Każdy wyglada tak jak wyglada , ale Ty siebie akceptujesz taka jaka jestem . Spróbuj powiedzieć to z wyczuciem , żeby uwierzyli , że tak naprawde jest .
 
Status
Zamknięty.
Do góry