Odpowiedzialnosc Spoleczna Firmy Tytoniowej

cicha9

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ostatnio weszlam na strone British American Tobacco i zobaczylam ich raport spoleczny 2003/2004.

Zaczelam sie zastanawiac czy firma tytoniowa może być odpowiedzialna społecznie.

Najlepsze jest to, ze wladze firmy zapewniają: "Jesteśmy świadomi obaw związanych z produktami tytoniowych i dlatego też staramy się prowadzić działalność w branży uznawanej za kontrowersyjną w odpowiedzialny sposób."

Nie wydaje Wam sie, ze sa po prostu puste słowa, pięknie sformulowane obietnice?

A tak naprawde jest to przykrywka do tege, zeby jakos zatuszowac produkcje miliardow papierosow, ktore dzien po dniu niszcza nasze zdrowie!!!

Ciekawa jestetem, jakie wy macie zdanie na ten temat!!!
 

Hihi

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2005
Posty
154
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraj śródziemnomorski
Chodzi o kasę. To jest własnie ten przyjazny czlowiekowi System, ktory pozwala bogacić się jednym, kosztem zdrowia innych. I nie kończy się to tylko na samych papierosach. To samo robi przemysł farmaceutyczny, mleczarski, alkoholowy, spozywczy itd. B)
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Ja nadal nie rozumiem o co ten cały szum... Nie wiem dlaczego się ludzie czepiają firm tytoniowych, jarają szlugi a potem żądają wielkich odszkodowań, bo zachorowali..dla mnie paranoja...przecież, każdy wie, ze papierosy szkodzą zdrowiu, a mimo to część osób świadomie wybiera dolę palacza..

.......................................
"A tak naprawde jest to przykrywka do tege, zeby jakos zatuszowac produkcje miliardow papierosow, ktore dzien po dniu niszcza nasze zdrowie!!!"
.......................................

A tego to juz w ogóle nie rozumiem...skoro niszczą czyjeś zdrowie, to wystarczy odstawić ...nikt nikomu szluga na siłę do buzi nie wpycha...
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Jest popyt -> jest podaż... Proste. Nikt nikogo nie zmusza do palenia. Zresztą teraz na każdym opakowaniu jest ostrzeżenie "Palenie powoduje raka i choroby serca". Oczywiście może dawniej nie było takich ostrzeżeń bo nie było odpowiedniej ustawy, jednak i tak było wiadomo, że nie jest to dla zdrowia obojętne. Każdy ma wybór.
 

elmarek

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
228
Punkty reakcji
1
Wiek
73
Miasto
Z Podlasia!
Masz wolną wole, możesz robić co chcesz. Po co za moje czyny winić czy obarczać drugiego człowieka?
To dopiero jest obłuda!
Po co produkować jak nikt nie kupi?
 

Attachments

  • wesoły_dziadek.gif
    wesoły_dziadek.gif
    19,6 KB · Wyświetleń: 3

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Każdy wie, jakie konsekwencje są palenia fajek.
To tak jak każdy wie, że ogień parzy a woda jest mokra..
I tesh nie rozumiem ludzi, którzy jarają jak smoki znając konsekwencje (bo nie da się uchronić przed zewsząd napływającymi propagandami typu "nie pal" blablabla) a później niewiadomo jakie sumy chcą wyciągnąć od firm tytoniowych . Palenie jest świadomym wyborem każdego z nas.. To co? ten kto np. spadł ze schodów ma prosić o odszkodowanie od producenta albo wykonawcy schodów?
 

adamuso

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2006
Posty
52
Punkty reakcji
0
Głupota całkowita to sądzenie firm tytoniowych za to, że przez palenie mam raka. Głupota to sądzenie Mc Donalda za to, że jestem gruby. Wiele jest takich przykładów... i wszystkie z USA... jak zwykle...
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Życie jest szkodliwe dla zdrowia i w 100% przypadków kończy się śmiercią.
 
Do góry