Odchudznie fakty i mity

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Nie rozumiem ludzi którzy sie głodzą dniami jaK wystarczy się zmobilizować i pobiegać codziennie ,chociaż te 5 km albo iśc na aeroby gdzieś. Wraz z umyciem się i przygotowaniem zajmię to nie więcej niż godzinę. Namówiłem na to matkę i jest zadowolona. Je prawie normalnie ,nie głodzi się a schudła z 10 kg .To widać!
 
D

Dorka123

Guest
Moim zdaniem jednak ruch i dieta połączone dają szybsze i lepsze efekty. Szczególnie jeśli ktoś chce w miarę szybko schudnąć.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Też jestem za ... ruch + ewentualnie jeśli potrzebna to jakaś zdrowa dieta lub ograniczenie nadmiaru spożywanego posiłku.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
nawet nie tyle chodzi o ilość, czy wartośc kaloryczną, bo sa rózne rodzeje kalorii.
Chodzi o to,żeby spozywać jak najwięcej termogeników, a te są w dużej mierze pysznościami.
W mojej kuchni, domu zawsze są takie jak: pieprz kajeński, papryka, imbir, zioła prowansalskie, czekolada, kawa, zielona herbata, pomidory, kapusta.
Często fasola i czerwone wino :D (To te moje ulubione ;))
 

ematthew

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Też jestem za ... ruch + ewentualnie jeśli potrzebna to jakaś zdrowa dieta lub ograniczenie nadmiaru spożywanego posiłku.

Ha ! spotykam się z tym na co dzień i jest to najbardziej mylne myślenie większości ludzi, którzy pragną schudnąć. Jakbyś dodał/a, jeszcze że trzeba brać tabletki odchudzające, żeby w ogólne schudnąć, to już zupełnie bym się zapadł pod ziemię :D

Trzy najważniejsze elementy jeśli chodzi o odchudzanie, z głową ! (zaczynając od najważniejszego):

1. Odpowiedni sposób odżywiania (i nie chodzi mi tu o jakieś cud diety, dukany-srany itp., ale o częstotliwość zjadanych posiłków oraz o spożywanie właściwych produktów, węgli, białka, zdrowych tłuszczy itp.)
2. Ruch / ćwiczenia (wspomagacz przyspieszający odchudzanie)
3. Tabletki / suplementy (wspomagacz przyspieszający odchudzanie)

Jak słyszę o ograniczeniu jedzenia, że "muszę jeść mniej, bo chce schudnąć" to aż mnie krew zalewa. Głodówka to największa głupota.
 

Lazurowa78

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2012
Posty
67
Punkty reakcji
0
Można jeść naprawdę wszystko, tylko w odpowiednich ilościach, proporcjach i w odpowiednich godzinach, a spokojnie można schudnąć. Jeśli do tego dołożyć ruch, to już w ogóle świetna sprawa :)
 

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
myślę, że najważniejsze jest racjonalne odżywianie, bez stosowania jakichś dziwnych, skomplikowanych diet.

Ładnie powiedziane:) Też jestem tego zdania:) Przede wszystkim regularne posiłki i odrobina ruchu, kiedy tylko się da. Jest cała masa koncepcji, sposobów, propozycji na to jak aktywnie spędzać wolny czas http://supersluby.pl/szczuplejemy-wiosna-czyli-kochanego-cialka-moze-byc-za-wiele-a2535.html jednak najważniejszym, co trzeba z tego wyłapać jest właśnie ta regularność posiłków no i przede wszystkim zamienić ilość na ich jakość:)
 

kmklove

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
ja przećwiczyłam już niejedną dietę, a wiele razy głodówki. Zawsze po nich wraca waga, bo się zaburza metabolizm. Odkąd poszłam do dietetyka, ustawiła mi dietę i zaczęłam normalnie żyć. Pilnuję, żeby jeść 4-5 razy dziennie o ustalonych porach, chodzę na siłownię, a teraz w tę cudowną pogodę jeżdżę na rowerze, nie jem słodyczy ani nie piję kolorowych napojów. Nie chodzę jednak głodna. Trochę to jednak zajęło. To trzeba sobie wszytko w głowie poprzestawiać.

A możesz mi podać namiary do tego dietetyka?? Generalnie szukam dietetyka z Warszawy białego stoku lub Kraków /zakopane
 

Minadka

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio stosuję błonnik, herbatę zieloną i czerwoną. Ale z umiarem. Słyszałam, że dobre efekty daje jedzenie małych porcji regularnie co trzy godziny, ale nie mogę się zdyscyplinować.
 

afro007

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wybaczcie, ale ja nie wierzę w żadne diety cud. Jak dla mnie to ściema. Wszystko jest dla ludzi, jedzenie też. A dietę wymyślili ludzie, którzy nie potrafią się zdyscyplinować tylko pożerają mnóstwo niezdrowego jedzenia, a później przez 2 dni chodzą i piją tylko wodę. Po co sie tak katować? Lepiej jeść reguralnie w małych ilościach i żadna dieta nie będzie potrzebna!
 

genius

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
14
Punkty reakcji
1
Wiek
49
Miasto
Zbąszynek
Wybaczcie, ale ja nie wierzę w żadne diety cud. Jak dla mnie to ściema. Wszystko jest dla ludzi, jedzenie też. A dietę wymyślili ludzie, którzy nie potrafią się zdyscyplinować tylko pożerają mnóstwo niezdrowego jedzenia, a później przez 2 dni chodzą i piją tylko wodę. Po co sie tak katować? Lepiej jeść reguralnie w małych ilościach i żadna dieta nie będzie potrzebna!

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Dieta cud nie istnieje a nadwaga sama nie zniknie. Też wraz z żoną zajmujemy się pomaganiem osobom otyłym. Dopowiem od siebie tylko jedno, tak na prawdę prawie każda dieta jest skuteczna, pod jednym warunkiem - w ślad za nią musi iść zmiana nawyków żywieniowych. Większość dobrych programów żywieniowych (mówiąc inaczej diet) opiera się na zmianie sposobu żywienia a nie tylko na ograniczeniu i tak zwanej diecie MŻ. Dlatego, cóż po tym, że wprowadzisz nawet bardzo rygorystyczną dietę w życie i po kilku tygodniach będziesz się cieszyć niższą wagą, jeśli zaraz potem wracasz do swoich starych nawyków i dziwisz się czemu waga znowu urosła!!!
 

Nata_Kukułka

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Brawo! To jest właśnie racjonalne zarządzanie wagą! Ja także próbuję sobie wszystko "poprzestawiać w głowie". Ostatnio nawet odkryłam przechodząc Arkadią, że mogłabym zacząć jeść żywność ekologiczną i wstąpiłam do tych delkatesów Organic. Co prawda kupiłam tylko trzy rzeczy, ale i tak to dobry krok w stronę "przemiany". A jaki jest Wasz stosunek do żywności ekologicznej?
ja przećwiczyłam już niejedną dietę, a wiele razy głodówki. Zawsze po nich wraca waga, bo się zaburza metabolizm. Odkąd poszłam do dietetyka, ustawiła mi dietę i zaczęłam normalnie żyć. Pilnuję, żeby jeść 4-5 razy dziennie o ustalonych porach, chodzę na siłownię, a teraz w tę cudowną pogodę jeżdżę na rowerze, nie jem słodyczy ani nie piję kolorowych napojów. Nie chodzę jednak głodna. Trochę to jednak zajęło. To trzeba sobie wszytko w głowie poprzestawiać.
 

Magda79k

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2012
Posty
22
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Nie oszukujmy sie, najwazniejsze jest zdrowe odzywianie i ruch. Jak sie bedzie siedzialo ciagle na tylku, nic nie robilo tylko jadlo (nawet nie za duzo) to predzej czy pozniej zaczniemy tyc. Metabolizm trzeba wspomagac ruchem, wtedy cale cialo jest tez sprawne i mniej chorujemy. I nie wierzcie w zadne cudowne diety czy głodówki. Jesc trzeba ale z glowa.
 

MłodyxD

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Można jeść naprawdę wszystko, tylko w odpowiednich ilościach, proporcjach i w odpowiednich godzinach, a spokojnie można schudnąć. Jeśli do tego dołożyć ruch, to już w ogóle świetna sprawa :)

No dobrze, tylko co oznaczają "odpowiednie ilości" i "proporcje"? Jak mam sobie je wydzielać? Zastosować podziałkę na talerzu, czy co? Słyszałem, ze powinno się brać mniejszy talerz do obiadu. Wydaje nam się wtedy że nawet mała porcja jest ogromna.
 

piotrek201

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Młody nie chodzi o to, żebyś widelcem zaznaczał sobie na talerzu granice :p Jak to mówił mój Dziad "najlepsza dieta to MŻ, czyli mniej żreć" :p Z tymi mniejszymi talerzykami masz rację, ale mojej Matce to nie pomogło. Jak ktoś ma tendencje do tycia to trudno będzie zrzucić parę zbędnych kilogramów. Zawsze warto jednak próbować. Ja proponuję małe porcje, regularne jedzenie i troche ruchu. Wiem, gdyż sam to stosuje i czuję sie lepiej. Pozdrawiam :)
 

Kamil3365

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Przychylam sie do zdania Nowicujsza. Nie ma co liczyć na diety cud, bo narobicie sobie tylko nadziei i nic z tego nie wyniknie. Wiem to z doświadczenia. Od kilku lat walczyłem z nadwagą, przez którą miałem okropne kompleksy. Znajoma poleciła mi stronę http://www.emkadiet.com/. Skontaktowałem się z dietetyczką, która przygotowała mi jadłospis, nauczyła, jak przyrządzać potrawy, aby były mniej kaloryczne. Dzięki temu nie musiałem rezygnować z mojego ukochanego spaghetti, a jedynie zmodyfikowałem przepis i jest jeszcze lepsze. Naprawdę, dziewczyny, dajcie sobie spokój z katowaniem się dietami, które rujnują Wasze zdrowie. A jeśli chodzi o "odpowiednie porcje", to w tym dietetyczka też Wam pomoże.
 
D

Dziubek_1

Guest
Popieram przedmówcę. Najlepiej udać się do fachowca.
Dorzucę jeszcze coś od siebie.
Żeby dieta była skuteczna musi być stosowana, a żeby była stosowana nie może być zbyt uciążliwa.
Też jestem dietetykiem i przez lata stosowania tej prostej zasady pomogłem już setkom ludzi zgubić "balast".
"Jesz to co lubisz i chudniesz"- takie hasło reklamowe kiedyś stosowałem (teraz już reklamy nie stosuję, działa efekt `polecania znajomym`).
 

joskin27

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Witam. :123:

Katowanie sie dietami to moim zdaniem głupota. Człowiek może sie do choroby doprowadzić.
Trzeba znać umiar w jedzeniu i zaczac sie ruszac.Nikt mi nie powie że nie stosujac tych dwóch rzeczy człowiek nie jest w stanie schudnąć.
Mnie zmotywował ten akrykuł i uświadomił mi że odchudzanie sie to nie jest koniec świata trzeba tylko sie wziąść za siebie.

http://www.lifestyle...,1-23307-1.html
 

fitnesss

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
24
Punkty reakcji
1
większość diet daje tylko krótkotrwałe efekty i tak czy tak kończą się efektem jojo. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zmiana nawyków żywieniowych - regularne jedzenie MAŁYCH porcji co ok 3 godz. Czasami jest to trudne, ale nie niemożliwe! Wyeliminowanie cukrów prostych, ograniczenie tłuszczu i smażonych potraw a zastąpienie grillowaniem, pieczeniem i gotowaniem, wprowadzenie do diety więcej warzyw (surowych i gotowanych na parze), picie dużo wody. To wszystko wraz z dawką ruchu chociaż 3 razy w tygodniu sprawi, że będziemy nie tylko szczuplejsi ale też zdrowsi. I żadne wymyślone diety, specyfiki odchudzające w tym przypadku są niepotrzebne.
 
Do góry