Od kiedy zaczynamy się starzeć?

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Pytanie do kobiet.
Od kiedy zaczynamy się starzeć? Stosujecie już jakieś kremy na zmarszczki? W jakim wieku powinno się zacząć stosować takie rzeczy?
Co robicie żeby nie czuć się staro?
Chyba jakaś chandra mnie dopadła.. :/
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
PODOBNO kobieta (jej skóra) zaczyna starzeć się po 25 roku życia. Ale tak na dobrą sprawę to nie wiem czy to nie głupota była w artykule napisana ^^
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
po 25 ???? wow....to mi się wydaje, że to mega szybko. Ciekawe czy naprawdę tak jest.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
No niestety prawda, po 25 roku zycia spada produkcja kolagenu w skórze i od wtedy właśnie zaczynamy się starzeć. Powooli bo powoli, ale trzeba działać na skórę już dosyć szybko ;)
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Skoro to kwestia kolagenu, to wystarczy używać COŚ z kolagenem żeby podziałało na skórę?
Jak często robicie sobie jakieś maseczki, albo chodzicie do kosmetyczki na takie zabiegi?
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Ja nigdy nie miałam żadnego problemu z cerą, do kosmetyczki nie chadzam, może za parę lat ;)
Sama robię sobie maseczki, pelingi i inne zabiegi. W sklepach jest tyle produktów do wyboru, że każdy znajdzie coś dla siebie :)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Ja już jestem nieco starsza więc chodzę na konkretne zabiegi odbudowujące kolagen-radiofrekwencja-Oczywiście słyszę,że mi to nie potrzebne,ale po rozmowie ze specjalistą zmienia się zdanie-lepiej działać teraz niż jak będzie za póżno.Wy nie musicie się jeszcze tak bardzo martwić-w tym wieku dbałam jedynie o dobre nawilżenie skóry.Jest to też kwestia indywidualna-jak ktoś ma dobre geny to długo wygląda młodo.Fajnie,że dziś medycyna estetyczna daje dużo możliwości,takie pocieszenie na przyszłość i nie mówię tu wcale o chirurgii i botoksach tylko o nowoczesnych i bezpiecznych zabiegach.
 

gniezd

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
To jest ciężkie pytanie, ponieważ fizycznie możemy czuć się młodo, a psychicznie bardzo staro. No i na odwrót :)
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
kolagen jak najbardziej polecam do używania, ale pamiętajcie, że ten rybi działa na naszą skórę to raz, a dwa, że trzeba zacząć używać już wcześnie niestety. jak już jest za późno to wtedy nie wiele da się zrobić
Sewanna a jak wygląda taki zabieg? I co on daje dokładnie?
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Specjalistką to ja nie jestem,ale wiem,że skóra jest rozgrzewana za pomocą specjalnej głowicy,czasami trochę parzy ,to powoduje pobudzenie produkcji i odbudowy kolagenu.Nie jest to natychmiast po zabiegu,choć skóra wygląda już lepiej,proces trwa kilka tygodni po zabiegu.No i oczywiście zaleca się serię -1 zabieg co miesiąc.Na stronie jakiejś dobrej kliniki to na pewno znajdziesz.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Ja też chętnie jeszcze sobie doczytam na temat tego zabiegu o którym piszesz.
Peach a jakiego kolagenu używałaś? Tzn to że rybi to już wiem, ale coś więcej?
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
ja używam z colyfine, tam masz różne, podział jest odpowiedni dla wieku, ale ja używam tego z zieloną herbatą, bo mam ogólnie jeszcze problemy skórne, i ten działa na mnie dodatkowo kojąco. co do zabiegów uważam, że warto co jakiś czas się wybrać do kosmetyczki i coś sobie zafundować na twarz, ale i tak pielęgnacja w domu jest najważniejsza, bo powinna być systematyczna, wtedy to daje efekty.
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
149 zł, ale one wszystkie tyle kosztują niezależnie od tego czy z zieloną herbatą czy jest 30+, 40+ itd. Kupowałam w drogerii Hebe u siebie we wrocku.
 
Do góry