Od czego zaczynaliscie

barteks

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
mnie kilka lat temu zaraził kolega vavamuffinem i tak zostało do tej pory słucham wszystkiego co usłysze, czy ktos mi poleci, czy kupie. Good Bless for All.!
 
K

Kulka83

Guest
ja zaczynałam standardowo od Boba Marleya :D i tak jakoś dalej się potoczyło
 

Alpin

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Opole
Jeśli o reggae to oczywiście Bob M. i Paprika Korps bo są z mojego miasta :D
 
Dołączył
2 Marzec 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
syjon
klasyka.Bob Marley od dziecka moj tatoo byl jego fanem i nadal jest i przeszlo to na mnie...pozniej poznawalm coraz to nowe zespoly ktore mi sie podobaly i nie. ale zaczelam swoja historie z reggae i rastafari od marley'a. bless :*
 

Supamolly

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Miasto
... i dokąd?
Od dawien dawna Bob Marley (klasyk) i płyta z festiwalu NIE ZABIJAJ i na niej 1. reggaeowa płyta koniec świata i piosenka 'symfonia na sprzedaz' , później Indios Bravos, Vavamuffin, Habakuk, Akuratowo, Maleo (dzięki temu zespołowi zbliżyłam się z pewnym chłopakiem , który teraz jest ze mną ;) ) a teraz? ciagle nowe zespoły poznaje, eastwest rockers, tabu, cgb, dubska. i tak mnie wwciaglooo :)
 

Tygrysek:)

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2007
Posty
536
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Kwidzyn Joł ! < 33
Siostra mnie męczyła różnymi piosenkami od reggae przez rock do metalu.
I z dnia na dzień poznawałam muzykę,słowa i zespoły.
Ale zaczęło się chyba od Mariki,Maleo,
 

Paulina.

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kalisz
moja przygoda z Reggae zaczęła się od poznania sympatycznego koleżki który właśnie słuchał tej pozytywnej muzyki :) ..mówił o Marley'u itd. po czasie kupiłam sobie płytę owego Rastafarianina i tak się zaczęło ;) :D
 

psyh0

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
ślONsk.
rock -> punk -> ska -> reggae -> hip-hop

taka moja muzyczna ewolucja, dwa ostatnie gatunki męczę wciąż.
 

Rahuene123

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2008
Posty
96
Punkty reakcji
0
ja zaczynałem od B.M potem zacząłem słuchać vavamuffin i Natural Dread Killaz
 

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
hmmm to chyba przez ferie... łaziłam do namiotu żywca a tam połowa koncertów była reggae... potem kolejne koncerty... i jakoś tak to się zaczęło... ale co było pierwszą piosenką to już nie pamiętam ;)
 

Ravix_9

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2008
Posty
35
Punkty reakcji
0
Miasto
Keczupowo!
Moja przyjaciółka wysłała mi, jakieś pół roku temu, piosenkę Paraliż Band - Słuchaj głosu serca. Z początku słuchałem, ale nie za bardzo się interesowałem. Potem zaczął mnie kręcić ten zespół, więc zacząłem słuchać ich kolejnych kawałków, takich jak "Porywa", czy "Wiosna". Od tego ostatniego kawałka zaczęła się moja zajawka na reggae. Preferuję zdecydowanie polskie reggae, nasi artyści mają coś w sobie : )) Uwielbiam pozytywne i budujące teksty, to dlatego : )
 

sappy

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
pieprzęCięmiasto
Zaczęłam od ska, zespoły typu Zabili Mi Żółwia i Akurat ;> Potem była faza na Boba Marleya, następnie lekki zastój, aż w końcu, przypadkiem właściwie trafiłam na dni Dąbrowy Górniczej. Indiosi mnie oczarowali, przez następne tygodnie słuchałam tylko ich muzyki. Aktualnie staram się zgłębiać gatunek, słucham Habakuka, Vavamuffina, Natural Dread Killaz, East West Rockers, Ras Luta no i Natural Mystic. Generalnie jestem baaaardzo otwarta na nowe dźwięki,lubię praktycznie wszystko, oprócz muzyki techno i tych innych pipczących didżejów.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Uno: Zabili mi Żółwia to nie ska jeno reggae z akordeonem i czasem z przesterem
Drugie uno: Akurat to też nie ska ;)

Jeśli chcesz ska to polecam zepsoły: Vespa, Faza, SKA-P (hiszpański), Bluekilla (Niemcy), Skampararas i inne pokrewne ;)
 

Falmari

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
192
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Ostrów Wielkopolski
Zaczełem ogólnie przez przypadek.. znalazłem się w innym towarzystwie znajomych i z pewnego tripu z smakołykami zachwyciłem NDK strasznie spodobała mi się piosenka "korzenie" później dotarł do mnie Habakuk coraz bardziej przypasowała mi muzyka reggae.. następnie Gentleman w którym jestem całkowicie zakochany jego muzyka jest wprost genialna, zafascynowałem się reggae jak i kultura od tego czasu wiem co to jest muzyka.. wybyłem na pierwszy mój koncert w tych rytmach Onelove były to najlepsze chwile mojego życia w tym roku też napewno tam będe ! za wszelka cene!


Bless
 

czarrna_

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
A u mnie zaczeło się od Indios Bravos...
A było to tak xd...
W gimnazjum któregoś dnia pani od muzki prosiła, żebyśmy zrobiły plakat + prezentacje na temat gatunku muzyki której słucham, najlepszy polski wykonawca tej muzyki itd. Byłam w kropce... bo nie wiedziałam o czym napisać, słuchałam popu... i to tylko trochę, nie zaglebiałam sie tak bo w sumie, w popie nie ma nic ciekawego... tak więc siostra powiedziala, zebym zrobila o reggae ( bo ona wtedy tropchę słuchała reggae) a właściwie to tylko2 wykonawców. Bob Mrley i Indios Bravos. I tak się zaczeło, żeby cokolwiek napisać na tym, plakacie i coś powiedzieć na tej muzyce, musialam posłuchać, poczytać o reggae... wkręcilo mnie na maxa xD. I tak zostało do dziś :).
 

freemann

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2008
Posty
34
Punkty reakcji
0
Miasto
znienacka
Zabili mi Żółwia to nie ska

Ale chyba zbliżone:D. Jak się liczy, to u mnie się od tego właśnie zespołu zaczęło:D od wczoraj. Do tej pory sobie tak nucę: siala la la zrób mi dobrze w rytmie ska:D Proszę jakie mądre teksty:D I takie życiowe bym powiedział.

pozdr
 

Krolicek

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2009
Posty
103
Punkty reakcji
0
Zaczęło się od Vavamuffin i ich kultowej piosenki Bless ;> Później Ndk Bas Tajpan Gutek I tak się ciągnie :>
 

rasta1637

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Moja przygoda z reggae. hmmm:
Od dawien dawna słuchałem polskiego hip-hopu - jednak po kilku latach słuchania tego gatunku muzyki stwierdziłem, że przydałaby się jakaś muza gdzie oprócz wymawiania rymów przydałby się jakiś śpiew, no i któregoś dnia w Ś.P Radiu Bis usłyszałem właśnie taki kawałek - wtedy nie wiedziałem kto nawijał i jak nazywał się kawałek - dlatego też od tej chwili cały czas uwaznie śledziłem audycje radiowe. Wkońcu puścili kolejny raz ten kawałek - było to Indios Bravos z kawałkiem "Pom pom". To było to! o taką muzykę mi chodziło, byłem uradowany faktem, że coś takiego istnieje. Od tego momentu zgłębiałem swoją wiedze ze świata polskiego jak i zagranicznego świata Reggae i pochodnych gatunków. Kolejno poznawałem twórczość takich zespołów jak m.in wspomniane wyżej IB, Natural Dead Killaz, Vavamuffin, Daab, Cała góra barwinków, Ras Luta, Yellowman, ElephantMan, Fantan Mojah, Sizzla, T.O.K itd.
Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie dnia bez muzyki reggae ;)
Oczywiście równolegle z pogłębianiem tajników świata muzyki reggae, czytałem i poznawałem świat Rastafarian ;)
No to chyba tyle...
Bless :)

tez zaczynałam od hh ktory lubilam przez mojego byłego. pozniej uslyszalam gdzies piosenke 'good sensimilia' gutek ja chyba spiewal juz nie pamietam hehe. i zaczelam czytac o reggae, o rastafarianizmie i zaczelam sluchac zespolow typu NDK, East West rockers.. teraz bardziej slucham punków niz reggae , ale reggae tez nie pogardze;)
 
Do góry