Od czego zaczynać?

Status
Zamknięty.

Luk.t

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
34
od Grania, dosłownie, inaczej się nie da ;]
 

Vicious

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2007
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miasto
Świata Dysku
Mówisz o cRPG (gry na komputer) czy RPG (gry fabularne).
Jeśli cRPG to polecam starsze tytuły:
Arcanum
Fallout 1 i 2 (oba dostaniesz w Empiku)
Torment
Jeśli jednak chodzi Ci o RPG to:
-dowiedz się co to jest (http://lastinn.info/tutoriale/4131-rpg-z-czym-to-sie-je.html#post95547)
-zaopatrz się w podręcznik (kup albo w empiku/specjalistycznym sklepie albo przez internet ewentualnie są mniej legalne sposoby o których nie będę pisać)
-znajdź drożynę/zagraj na forum
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Polecam również poznanie zasad rządzącym danym światem, na podstawie jakiejś gry cRPG opartej na zasadach danego silnika.
 

Vicious

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2007
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miasto
Świata Dysku
Karth a ile jest takich gier opartych na innym RPG niż D&D? Ja nie znam żadnej. Z tego co grałem w te wszystkie Baldury to w D&D jest masa światów i nie wiem czy pozna je na podstawie jednej gry. Najlepiej zdobyć podręcznik i go przeczytać.
 

Hinata

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
35
ja swoją przygodę zaczynałam od warhammera 1 edycji :] brat mnie wprowadził i jkoś szlo, a szło przez warhammera 1 i 2 edycję, cyberpunk, monastyr, D&D, neuroshime, kryształy czasu. zwykle stawaliśmy przy jednym systemie na 2-3 miesiące, jedynie warhammer 2 edycja i neuroshima do tej pory gramy :] gramy na podręcznikach bo pewien znajomy i jego bliźniak kolekcjonują masowo wszystkie dostępne podręczniki :]

polecam zacząć od warhammera :]
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
http://www.tal.webd.pl/viewtopic.php?t=939 polecam ten poradnik pisany przeze mnie na forum które jest grą rpg :p no z kumplami tu przez noc nie zagrasz ale twoją sesje ktoś ci poprowadzi. Jeśli chcesz samemu zacząć mistrzować i grać to polecam neuroshime sam gram jako gracz i jestem zadowolnony.

a jeśli komplenie nic nie wies wpisz w wikipedi :p
 

Vicious

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2007
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miasto
Świata Dysku
Brawo dla tego pana, zgadza się neurochima jest rpg, wygrywa pan bojler. Z tego co się orientuje to Łapek już wie co to RPG, więcej już gra więc temat powinien zostać zamknięty.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Vicious, ty trawisz tylko "Wampira"? Bo wiesz, mam w jednej sesji pseudo s-f na forum zastój...
 

Vicious

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2007
Posty
88
Punkty reakcji
0
Miasto
Świata Dysku
Wampira? Nie, nie tylko. Trawie:
-Wampira
-Warhammera
-Neurochime
-Cybera
Reszty nie znam, jeśli chodzi Ci o sesje w świecie gwiezdnych wojen to odpada, tego nie trawie.
 

Ixidor

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Chciałbym zacząć grać na poważnie w jakiegoś RPGa. Wiem na czym to polega, chociaż nie jestem wyjadaczem :D Rozegraliśmy z kolegami w liceum jakieś 3 - 4 sesje DnD.

Mam jednak wątpliwości, czy nie wybrać teraz Warhammera.

Od czego waszym zdaniem najlepiej byłoby zacząć? Jeśli możecie, podajcie wady i zalety tych dwóch systemów..
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Warhammer jest przede wszystkim bardziej realistyczny od DnD. To świat z deficytem na epickich bohaterów, zamiast tego jest brud i syf. Jeśli lubisz dark fantasy to polecam. System nie jest bardzo trudny do opanowania, choć też nie trywialny. Podręcznik napisany został klarownie, a przy tym klimatycznie, więc lektura nie jest standardowym klepaniem instrukcji.

Secundo. Jeśli chcesz ,,poćwiczyć" sesjowanie wybierz się na lastinn.info. To stronka gdzie możesz zagrać na forum w najpopularniejszych systemach.
 

Ixidor

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
34
No dobra. A czy Warhammer ma jakieś wady? :D

Czy jest coś w DnD czego brakuje Warhammerowi?

Jedna opinia to dla mnie trochę mało.. Może ktoś inny też się wypowie...?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Owszem ma. W niektórych miejscach jest przekombinowany. Np. rzucasz kostką na rasę/klasę swojej postaci przy jej tworzeniu. Ale można zawsze to olać i samemu wybierać.
 

Ixidor

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Hmm... Przejrzałem sobie podręcznik w pdfie i wydaje się całkiem fajny. Oprócz podstawowego trzeba jeszcze coś kupić, żeby sklecić jakąś przygodę zacną? :D Jakiś bestiariusz, czy coś? Do tego kości. Ile? Same k10 są potrzebne?
Kupować w Rebelu, czy macie jakiś inny zaufany i tani sklep?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Podstawka spokojnie wystarczy. Ja używam dwóch k10 i jednej k4 na specjalne okazje.
 

Ixidor

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
34
K4 to własna modyfikacja, czy występuje gdzieś w mechanice Warhammera?
 
Status
Zamknięty.
Do góry