OC i AC

karolina-r

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Czy ktoś z was kupował ubezpieczenie komunikacyjne OC i AC przez internet? Przyznam, że nie mam czasu umawiać się z doradcą, a muszę wykupić wkrótce ubezpieczenie dla swojego samochodu. W sieci znalazłam kilka porównywarek http://ubezpieczenie.pl - w przejrzysty sposób są ram przedstawione oferty różnych ubezpieczycieli, można porównać, wybrać najlepszą dla siebie opcję. Jednak nie wiem czy to bezpieczne - samo kupowanie ubepieczenia przez internet. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Z góry dziękuję za pomoc.
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
jeżeli już zdecydujesz się na konkretną firmę to wniosek wypełnij bezpośrednio z ich strony. Czasem można trafić na strony wyłudzające dane
 

Kat01

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
akurat z http://ubezpieczenie.pl sama korzystam i nigdy mnie nic złego nie spotkało :) spokojnie to jest bezpieczna strona a nie jakieś wyłudzanie danych.
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Na uzupełnienie swoich informacji z zakresu ubezpieczeń dobrze skorzystac z jakichś niezależnych opinii. Portal np. jakieubezpieczenie.pl taką możliwośc daje.
 
D

Dorka123

Guest
my mamy Generali, składka jest ok, firma rzetelna, wysoko w rankingu, nam poleciła ją znajoma pośredniczka, miała różne oferty, ale ta nam jakoś najbardziej odpowiadała
 

eniek

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam
ja tez kupuje zawsze przez internet ubezpieczeni i jestem zadowolony ,polecam taka formę ubezpieczenia
 

agent

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam
Przy wyborze OC sprawa jest prosta bo w każdej firmie ubezpieczeniowej OC jest takie samo a tylko ceny są różne. Można przyjąć że najlepsze OC = najtańsze. Chyba, że wyznajesz zasadę: "nie rób drugiemu co tobie niemiłe" to wykupienie OC w firmie "direct" jest równoznaczne z "podłożeniem świni" swojemu ewentualnemu poszkodowanemu bo te firmy mają mistrzostwo świata w unikaniu odpowiedzialności i spławianiu klienta.
W przypadku AC cena jest tylko jednym z parametrów. Trzeba też uwzględnić jakość tego co się kupuje. Czy ktoś kupuje samochód kierując się tylko ceną? Gdyby tak było to po ulicach jeździły by tylko stare maluchy. Aby wybrać dobre AC trzeba przeczytać (ze zrozumieniem) Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Aby znaleźć dobre trzeba przeczytać przynajmniej kilka OWU. Myślę, że mniej czasu stracisz angażując di tego agenta majacego w ofercie przynajmniej kilka takich produktów. Ja nie znalazłem w internecie AC które chciałbym sobie kupić. Jak nie znasz się na ubezpieczeniach i nie potrafisz czytać OWU to prawdopodobieństwo, że kupisz dobre AC jest bliskie zera. O tym jednak przekonasz się dopiero jak trafi się szkoda. Jak będziesz miała szczęście (w nieszczęściu) to całymi latami możesz kupować w internecie ubezpieczeniowy chłam w jakiejś firmie "direct" i nie dowiesz się o tym, że polisę AC to i owszem masz ale ochronę to niekoniecznie. Kupienie polisy nie zawsze jest równoznaczne z kupieniem ubezpieczenia. Według mojego szacunku wśród ofert AC dostępnych na rynku co najmniej 90% jest ubezpieczeniowym chłamem a w ofercie internetowej firm "direct" blisko 100%.
Pozdrawiam
Agent
 

eniek

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dzieki agent0 za informacje co do direct . Kiedyś zona wysłała zapytanie do nich i dzwonią do mnie co roku .Niestety mój samochód już dość leciwy i ac nie wchodzi w rachubę.Musze zacząć znów szperać po kalkulatorach 27 stycznia kończy mi się oc ,a jak narazie mam tylko 20% zniżki to cena jest dla mnie najważniejsza
 

aliana

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
Ja już nie raz przekonałam się, że wszelcy pośrednicy to bardziej akwizytorzy niż doradcy. Kiedyś popełniłam błąd przy wyborze złego agenta, później przy braniu kredytu przez Open Finance. Tak więc podstawa to zawsze przeczytanie umowy, którą się podpisuje...
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Co to znaczy oferta najlepsza? Najtańsza? Przy AC dużo ważniejszy moim zdaniem jest chociażby zakres polisy i solidna , sprawdzona firma, niż zaoszczędzone 200 czy 300 zł, przy polisie od directa.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
To prawda, odkąd mam usługę door to door nie straszne mi żadne takie zdarzenie :)
 
L

libelule

Guest
można się zastanowić nad OC w Generali, dają za 1zł ubezpieczenie bagażu - czyli jakichś gpsów powiedzmy czy innych urządzeń, które jednak trochę potrafią kosztować i szkoda by było je stracić. Tutaj jest link do oferty: http://www.generali.pl/klienci-indywidualni/samochod/ubezpieczenie-OC/?r,product,tabId=13102
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Ale nie oszukujmy się ile jest warte takie ubezpieczenie za złotówkę ? :p
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Tu masz konfiguratori sprawdź, ze AC można dopasować do swoich potrzeb, wówczas wyjdzie taniej.
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Niektórzy takie konfiguratory mylą z porównywarkami ubezpieczeniowymi, a konfigurator odnosi się do konkretnej ubezpieczalni, porównywarka pozwala na porównanie ofert z różnych ubezpieczalni.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Ja miałam na myśli konfigurator AC , który pozwala dopasować polisę do zasobności portfela :)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Ale tam nic nie ma na tym forum, lepiej już poczytać na tej stroniejeśliktos nie wie na jaką polisę się zdecydować.
 
Do góry