Obraza

Fredo

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
Witam, niedawno na pewnym forum obraziłem publicznie kilku uzytkowników tego forum, obraqziłem ich bardzo wulgarnymi słowami, oraz groziłem im, (zabiję twoja matke) itp. Jeden z użytkowników napisał, że zrobił screny i zapisał ten post, w którym to wypisywałem i że jutro zgłasza to prokuraturze. Dodam, że jestem nieletni, moga mi coś za to zrobić ? Dodam, że moja wypowiedź miała raczej charakter żartobliwy...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Żartobliwie powiadasz, a jednocześnie cytujesz tekst o zabijaniu :|? W każdym razie, prokuraturę prędzej zainteresowaliby twoi rodzice, a mianowicie to, jak monitorują twoje działanie w internecie. Prawda jest taka, że ludzie codziennie obrzucają się w internecie mięsem i nikt specjalnie tego poważnie nie traktuje, więc prawdopodobnie sprawa rozejdzie się po kościach. Mimo wszystko pomyśl czy choć chwilowy cykor nie jest dobrą nauczką, aby trzymać nerwy na wodzy.
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Miasto
Jelenia Góra
Witam, niedawno na pewnym forum obraziłem publicznie kilku uzytkowników tego forum, obraqziłem ich bardzo wulgarnymi słowami, oraz groziłem im, (zabiję twoja matke) itp. Jeden z użytkowników napisał, że zrobił screny i zapisał ten post, w którym to wypisywałem i że jutro zgłasza to prokuraturze. Dodam, że jestem nieletni, moga mi coś za to zrobić ? Dodam, że moja wypowiedź miała raczej charakter żartobliwy...

Nie tylko jesteś nieletni ale także głupi.
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
Jakby się bardzo uparli, to pewnie by znaleźli jakiś paragraf, ale niejeden taki kozak internetowy w sieci egzystuje, więc myślę, że wiele z tego nie wyniknie. Swoją drogą szkoda, bo gdyby było się czego naprawdę bać, to poziom kultury (czy też strachu) by się zwiększył.
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
Dlatego trzeba by było pozwolić im doświadczyć realnie tego, czego nie są sobie w stanie sami wyobrazić. Taki rodzaj pomocy naukowej...
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Miasto
Jelenia Góra
Dlatego trzeba by było pozwolić im doświadczyć realnie tego, czego nie są sobie w stanie sami wyobrazić. Taki rodzaj pomocy naukowej...

Najprościej w dyby i rózgą po gołej du..ie. Dla półgłówków to najlepsza pomoc naukowa. To zakumają. Boli = nie wolno. Więcej już nie.
 

nokian

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Gorzów Wlkp / DE
Paragrafik na to jest. Szczególnie ostatnio się za takie wpisy wzięli. Nie zazdroszcze Tobie. :sexy: Pewnie będzie kurator i tyle. Wkrótce się przekonasz że nikt w sieci nie jest anonimowy BB)
 

Sir_Blant

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Straszą Cie, szkoda byłoby fatygi inteligentnym ludziom na takich oszołomów jak ty.
 

Chaosek

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2007
Posty
226
Punkty reakcji
1
Wiek
80
Miasto
;0
art. 190
§ 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

to tak, po minucie szukania :)
A znalazłoby się więcej ;)
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Miasto
Jelenia Góra
to tak, po minucie szukania :)
A znalazłoby się więcej ;)

Groźba karalna jak czytasz w przepisie - musi wzbudzać uzasadnioną obawę, że będzie spełniona. Takie wyzwiska przygłupawego małolata na forum obiektywnie nie mogą takiej obawy wzbudzać, tak więc nie sposób przypisac sprawcy winy popełnienia czynu okreśłonego w cytowanym przez Ciebie artykule i postępowanie w takiej sprawie byłoby na 100% umorzon lub odmówiono jego wszczęcia.
 

Chaosek

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2007
Posty
226
Punkty reakcji
1
Wiek
80
Miasto
;0
Wiesz jakby nie patrzeć masz rację, lecz z drugiej strony jakby się uwziął nie mógłby powiedzieć, że się obawiał :)?
Zostałoby pewnie umorzone - zgodzę się. Co nie zmienia faktu, że latając po sądach napsułby sobie nerwów, z własnej głupoty i chęci pokazania jaki to z niego 'kozak' :)
Nie wspomnę o radości rodziców :p
+Dodam tylko, że okazałoby się jaki w rzeczywistości jest groźny.
Przed monitorem to każdy może zgrywać każdego! :)
Takie moje zdanie.
 
Do góry