Obowiązkowa Matematyka

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Za niedługo maturzyści będa musieli się zmagać z zadaniami na obowiązkowej matematyce. Wielu z was ma napewno swoje zdanie na ten temat, a więc jaka jest wasza opinia na ten temat? Uczęszczałem do szkoły w której zdawanie matamtyki i to na rozszerzonym poziomie jest standartem, mniej więcej 90% zdawało mamę z czego 80% na poziomoie rozszerzonym. Zanim sam się włącze do dyskusji chciałbym usłyszeć opinię innych.
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Mi obojętne.
W sumie chciałam zdawać matme na maturze, ale się wycofałam.
Mam jeszcze czas.. ;)
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
ja się ciesze, że będe miała obowiązkową matematyke na maturze
czasem nawet się zastanawiam nad rozszerzoną ;)
no, ale zobaczymy
 

ma2dzia

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2006
Posty
715
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
dziecko lasu:P
od mojego rocznika mtma bedzie obowiazkowa na maturze
ja nawet jakby nie byla obowiazkowa bym ja zdawala(chyba :p ) wiec jest mi to obojetne...
 

izulcia87

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
248
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Jaworzno
ja się cieszę że nie musialam jej zdawać ;) a reszta...hmmm... przykro mi
 

adxa

--- -... -.-. .-
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
1 597
Punkty reakcji
0
wolalabym zeby byla obowiazkowa .....bo i tak bede zdawac :p
 

aoii

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2006
Posty
138
Punkty reakcji
0
a ja jestem właśnie tym rocznikiem który będzie musiał ją zdawać. >.< nie chce tego zdawać nie zdam o Bożeeeeeeeeeee..... :/
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Ja byłam w ciężkim szoku jak to usłyszałam. Czasami myle sie w prostych obliczeniach, na matmie zawsze spałam i nie uważałam, więc... dla mnie to horror pisać z tego okropnego przedmiotu mature.
Już wolałabym fizyke :D
 

izulcia87

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
248
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Jaworzno
a ja jestem właśnie tym rocznikiem który będzie musiał ją zdawać. >.< nie chce tego zdawać nie zdam o Bożeeeeeeeeeee..... :/
na pewno zdasz. podobno to ma być taka matematyka bardziej praktyczna a nie typowe zadanka dla kujonów majcowych. może nie będzie tak źle, będziecie odpowiednio przygotowywani od pcozątku- tak jak z języka polskiego.

Ja byłam w ciężkim szoku jak to usłyszałam. Czasami myle sie w prostych obliczeniach, na matmie zawsze spałam i nie uważałam, więc... dla mnie to horror pisać z tego okropnego przedmiotu mature.
Już wolałabym fizyke :D
moja babka od fizyki twierdziła- nie da się umieć fizyki bez zdolności matematycznych. ja się z tym nie zgadzam bo matma jest potrzebna owszem, ale nie trzeba być z niej geniuszem by pojąć fizykę ;)
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Mnie jeszcze czeka matura więc jestem przeciw :] bo po co więcej materiału do kucia :D
 

Gipson

....nałogowiec....
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
685
Punkty reakcji
0
Miasto
CE KA CK KIELCE
Tak. Wszystko fajne tylko bodajrze ja będę tym pierwszym pokoleniem gdzie będzie obowiązkowa matematyka na maturze... :/
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
pierwszym testowym jak wam cos nie pojdzie to znowu beda zmiany :/
 

Malacath

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
140
Punkty reakcji
0
Wiek
37
JESTEM ZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DLACZEGO?? <_<

Ponieważ uważam, że każdy powinien wyjśc po szkole średniej z maturą choćby z matmy podstawowej-społeczeństwo musi umieć dobrze liczyć a nie dukać i rachować na palcach-trzeba umieć liczyć-nie na kalkulatorze czy komórce lecz w pamięci-matematyka to najlepszy trening dla mózgu-sam jestem po prawdziwym przeszkolenu matematycznym-pochodze z klasy o profilu matematyczno-fizycznej.... :D :D a taki Sajgon jak ja miałem to respect men :sexy: :sexy: & women :eek:k: :sexy:
 

Caala_ja

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2006
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Hmm wg mnie matma jest ważnym przedmiotem... Ale ja, jak nic matmy nie nawidzę i jestem przeciw, bo wiem, że słabo pójdzie... <_<
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
A ja tam uważam że każdy powinien wybrać, co chce zdawać, więc mnożenie przedmiotów obowiązkowych na maturze jest bez sensu. Gdyby matma była obowiązkowa to taki np dobry z matmy uczeń musiałby jako przedmiotr wybrany inny przedmiot, a po co dodatkowo uczyć się czegoś co się w życiu i tak nie przyda?
 
N

Nazer

Guest
Ja maturę już mam i jest mi to całkowicie i niezaprzeczalnie obojętne czy będzie matma obowiązkowa, dla mnie giertych i men moga nawet wprowadzić obowiązkową historię polski i relgię na maturze. Chociaż te jego reformy uważam za nietrafione i głupie bo po co młodzieży z uzdolnieniem np. plastycznym obowiazkowa matematyka albo humaniście, no powiedzcie po co profesorowi filologi polskiej matematyka (pewnie powiecie "żeby go w sklepie nie wykiwali"), oczywiście uważam że każdy powinień umieć podstawowe działania (+,-,:,*, średnia) ale nie każdy musi być maturzystą z matematyki, a jeżeli wprowadzą to muszą ułatwić cały egzamin z matematyki.

a ja jestem właśnie tym rocznikiem który będzie musiał ją zdawać. >.< nie chce tego zdawać nie zdam o Bożeeeeeeeeeee.....
Nie uzbierasz z całej matury średniej wynoszącej 30%? Bo przecież decyzją ministra było także to że można jednego przedmiotu nie zdać, co też uważam za dziwne, przynajmniej to jak to zostało zrobione w tym roku, amnestia, wtf? Co to ma być, harowałem przez liceum żeby jakotaki wynik uzyskać i zdać, a jakiś matoł mimo że pierwej niezdał ustnego/polskiego/obcego/wybranego przedmiotu i tak dostanie świadectwo, którym w większości przypadków niewiele zwojuje.

PS. O ludzie co ja wogóle napisałem :D
 

2sxy4u

Rzepa :P
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
854
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
__PodHale!!__
zdalam mature:) mialam zdawac matme -ale zrezygnowalam! i nie zaluje- mysle ze lepiej jest jak niema matmy obowiazkowej!
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Wolałbym żeby nie było jej na maturze obowiązkowo ponieważ niekażdy ją lubi i rozumie.Ja ledwo przeszedłem do 2 gimn. a głównym powodem była m.in. majca.Jak tak dalej pójdzie to ustalą że wszystkie przedmioty beda obowiazkowe. <_<
 
Do góry