Oblicz pole powierzchni całkowitej ostrosłupa

Status
Zamknięty.

lichtgestalt

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
1 216
Punkty reakcji
0
Miasto
z pokoju :)
Pole podstawy ostrosłupa prawidłowego czworokątnego jest równe 8 cm^2, a jego ściany boczne są trójkątami równoramiennymi o kącie między ramionami 30 stopni. Oblicz pole powierzchni całkowitej tego ostrosłupa.
 

Quirel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
335
Punkty reakcji
10
Czyli bok podstawy ma długość 2sqrt(2), więc powinieneś widzieć, jak to obliczyć.
Po 1. zrób rysunek, jak go zrobisz i dalej nie będziesz wiedzieć jak policzyć, to wrzuć zdjęcie na forum.
Wrzucasz dwa podobne zadania, więc oczekuję trochę inwencji od Ciebie :)
 

Quirel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
335
Punkty reakcji
10
Tak jak w tym drugim zadaniu, rysunek etc.
Ale najpierw skończmy tamto zadanie =)
 

lichtgestalt

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
1 216
Punkty reakcji
0
Miasto
z pokoju :)
Bardzo ładnie mi to wszystko rozpisałeś, tak czytelnie. naprawdę dziękuję bardzo, bardzo, czy i w tym zadaniu mógłbyś mi pomóc?
 

Quirel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
335
Punkty reakcji
10
1. Rysunek
2. Z pola podstawy wyliczasz krawędź przy podstawie.
Używasz wzoru na pole podstawy trójkąta równobocznego (było w poprzednim zadaniu), gdzie podstawiasz wynik to wzoru.
Wówczas łatwo możesz obliczyć ile wynosi a.
Gdy to policzysz, wówczas przeskoczymy dalej =)
Jeśli czegoś nie załapiesz, wrzuć wówczas swoje notatki i przemyślenia, a nakieruję Cię na właściwy trop. Jedno zadanie Ci policzyłem całe, to drugie możesz sama pokombinować =)
 

Quirel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
335
Punkty reakcji
10
<marines>, nie "napisz, pomogę" w znaczeniu, że podyktujesz jak rozwiązać zadanie, ale trzeba rzucać tylko podpowiedzi i nakierowywać.
Jeśli rozwiążesz za kogoś zadanie, to ta osoba tylko to przepisze, lecz niczego się nie nauczy, a nie o to chodzi w nauce...
 
Status
Zamknięty.
Do góry