Obiekty religijne Świadków Jehowy

byblow

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Tak się zastanawiam... Ludzie lubią czepiać się różnych wyznań o pieniądze i tego typu rzeczy. Zastanawia mnie, co myślicie o tzw. Salach Królestwa czy Salach Zgromadzeń Świadków Jehowy? Nie przeraża was to? Zastanawia mnie, czy ktoś za chwilę nie rzuci czegoś w kategoriach 'skąd ta sekta ma tyle pieniędzy?!'. Wrzucam parę linków do fotek, które was w tym zorientują.

Mosty z zewnątrz http://static.panoramio.com/photos/original/33709631.jpg
Mosty wewnątrz http://naszgoleniow.info/wp-content/uploads/2010/01/img_4381.jpg
Warszawa http://lh6.ggpht.com/_Am64af6RxBk/SnCa8f5wm_I/AAAAAAAAAHk/9KTfH1SS5iQ/DSC_0710.JPG
Malbork http://static.panoramio.com/photos/original/3441247.jpg
Malbork http://static.panoramio.com/photos/original/3441242.jpg

Jest jeszcze trochę podobnych tego typu. Jestem ciekaw wypowiedzi.
 

Pietras311

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Miasto
Kościerzyna
Wiesz skąd świadkowie mają tyle pieniędzy? Bo (w przeciwieństwie do katolików) głęboko wierzą w to co robią i dają na swoje zgromadzenia grube pieniądze. U nich nie ma czegoś takiego jak krk, plotek typu co proboszcz robi z tą całą kasą. Po prostu, w Biblii jest napisane że "ochotnego dawcę Bóg miłuje" i tyle. Nie znam za dobrze świadków ze strony praktycznej (chociaż wiem, że z reguły są to bardzo porządni ludzie). Znam ich teologię i jej nie podzielam. Tyle w tym temacie.

Pozdrawiam.
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
czemu zaraz w przeciwieństwie do katolików? jeśli kasa miałaby być "dowodem na gorliwość wiary" to SJ pozostawali by mocno w tyłach przy licytacji na majątki
naughty.gif

po prostu rzeczą normalną w każdej wierze, że na sprawy związane z kultem się kasy nie żałuje
u świadków jedynie może dziwić fakt, że niby kasy na siebie nie zbierają (tak mówią kiedy głoszą - ja ich znam bardziej od tej strony niż od strony zgłębiania ich broszur czy podręczników) a jednak się okazuje, że prosperują niczym dobra firma. wsjo
 

byblow

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
czemu zaraz w przeciwieństwie do katolików? jeśli kasa miałaby być "dowodem na gorliwość wiary" to SJ pozostawali by mocno w tyłach przy licytacji na majątki
naughty.gif

po prostu rzeczą normalną w każdej wierze, że na sprawy związane z kultem się kasy nie żałuje
u świadków jedynie może dziwić fakt, że niby kasy na siebie nie zbierają (tak mówią kiedy głoszą - ja ich znam bardziej od tej strony niż od strony zgłębiania ich broszur czy podręczników) a jednak się okazuje, że prosperują niczym dobra firma. wsjo


Prosperują niczym dobra firma? Nie bardzo rozumiem...
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
a ja nie rozumiem, czego nie rozumiesz, więc jak mam ci wytłumaczyć?
blink.gif
 

daarkaa1991

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
18
Punkty reakcji
2
Pietras311 Absolutnie popieram wypowiedz... Zbór do którego jeżdżę liczy niewielu członków.. mieli stary budynek o starych oknach, popękanych ścianach itd.. ale z pomocą Boga w kilka lat uzbierali sumę za którą ładnie wyremontowali najpotrzebniejsze rzeczy.. zawsze powtarzali sobie, żeby nie było im szkoda pieniędzy które na to dają bo Bóg im je zwróci :)

A te sale faktycznie są rewelacyjne :) bardzo mi się podobają.. bardzo gustowne i przytulne.. i przynajmniej nie ma tych witraży, złota i nie wiadomo czego tam jeszcze.. to mnie tylko odstrasza :/ taki przepych...
 

Gimer

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
144
Punkty reakcji
5
Miasto
Opolskie
byblow

W tych zdjęciach nie widzę przepychu . Duży wkład pracy własnej i dyscyplina w wykonywaniu prac budowlanych oraz idealiści którzy uważają że to co robią zostanie wynagrodzone przez Boga . Przypuszczam że są też fachowcy w ich szeregach .I to co najważniejsze . Nie mają czapy hierarchów których trzeba utrzymywać.
Widzę raczej na tych zdjęciach standardowe materiały wykończeniowe . Krzesła nie szczególne. Jeśli porównać siedzenia z licheńskimi ławkami to dopiero tam jest przepych.
Osobiście nic do nich nie mam poza zaczepianiem na ulicy ,ale to taka wiara.
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
!00 % szczerości i uczciwości gwarantowane.
Ten TEMAT jest równie głupi jak 99% pozostałych Tematów Forumowiska - nie tylko w dziale Religia. Jest po prostu i po prostacku głupi, niepotrzebny, jałowy i niczego nie dotykający - o poszerzeniu horyzontów nawet nie wspominam. To tak, jak przy głębokim na 1000 metrów jeziorze zawiesić się na jakichś 90 metrach i próbować oceniać CAŁĄ RZECZYWISTOŚĆ. Owszem, oceniasz, ale tylko rzeczywistość 90 metrową.
Pozdrawiam myślących - ja.
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
18 lipca 2011 roku Gimer napisał czerwonym pismem, odpowiadając na post Forumatora "tewie" z dnia 17 lipca 2011 roku, a cytat "tewie" brzmiał: - "Ten temat jest równie głupi jak 99% pozostałych tematów Forumowiska."


Gimer odpowiedział na ten post czerwonym pismem: "Sam sobie wystawiłeś świadectwo, przy ilości wpisów 1623."


Bywalcowi Gimer gratuluję bystrości umysłu.
(napisał MD)
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
tewie, nie wiem czy głupi... może miał zwrócić uwagę na to, że SJ rejestrują się jako korporacja, a nie zawsze jako związek wyznaniowy/kościół, więc bardziej im zależy na prowadzeniu zboru jako firmy niż samych duchowych sprawach
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
gimer proszę o niestosowanie koloru czerwonego - ten jest zastrzeżony dla moderacji
a temat nie jest zbyt przeintelektualizowany to akurat fakt, nie zamykam, chociaż szerszej dyskusji się nie spodziewam
 

Dambis

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
71
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Bełchatów
Ale wiecie ze jehowi to nie wiara, nie religia, nawet nie sekta, tylko zarejestrowana spółka cywilna czy tam z o.o w warszawie?
 

wlascicielek2

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
309
Punkty reakcji
11
To może założycielu tematu- powiedz skąd "Twoja sekta" ma nawet swoje państwo? Nawet ma swojego kjuja papieża...


A nie... zapomniałem całkiem skąd taka bogata jest, bo robiła z ludzi przez wieki ciemniaków, brała dziesięciny, robiła wyprawy krzyżowe itd... czyli mordowanie i grabieże- tak jak lubię! :diabel:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
bombowy adamie rzuciłeś łajnem offtopowym, gdyby jeszcze w świadków jehowy (nie offtop)
ale musiałeś rozładować swe małoletnie frustracje na katolickim klerze, dostałeś bombową nagrodę warn
 

wlascicielek2

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
309
Punkty reakcji
11
"Ta sekta z tematu ma tyle kasy od wierzących w nią"- to do tematu

Brave- zagorzała wierząca, nie zauważająca księży molestujących dzieci i historii swojej wiary, która przecież jest taka "idealna"?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
bombowy adaśku
jak widać nie pobędziesz z nami za długo
ale spróbuję (zapewne niepotrzebnie)
temat gdzie możesz rozładowywać swoje antykatolickie czy precyzyjniej antyklerykalne fobie
jest inny, ten dotyczy świadków jehowy i ich obiektów religijnych
ps katolikiem nie jestem
ps2 kobieta też ze mnie co najmniej niepełnowartościowa
 

Adam Kias

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
110
Punkty reakcji
4
Wiek
34
witam
Co do sal królestwa SJ to faktem jest że są ładne, czyste i estetyczne. Nie można mówić o partactwie bo pracują tam ochotnicy ale pod CZUJNYM okiem fachowców.
Z kąd mają na to pieniądze?
Nie z Ameryki(starodawny przesąd)
Nie z przekrętów
Zgadzam się z opinią jednego z forumowiczów (wybacz ale nie pamiętam nazwy) że pieniądze pochodzą z ich własnych DOBROWOLNYCH datków.
Na każdej sali jest skrzyneczka na pieniążki i jak ktoś ma ochotę to wrzuca.
Bez przymusu i nacisku.
Jak dla mnie spoko.
pozdrawiam
 
Do góry