Obgryzanie paznokci.

aaaaa2

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
1
:bag: Problemik mam mianowicie nie umiem przestać obgryzać paznokcie od palców rąk ostatnio mi się to już wzmocniło
Mianowicie :bag: obgryzam u nóg oraz skórę :bag:

Mam pytanie co z tym zrobić bo czasami aż mi wstyd trzymać ręce przy innych na widoku lub podać dłoń o basenie nie mówiąc...
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
moja siostra ma to samo, paznokci nie ma w ogóle a gryzie je dalej.
Jestem obserwatorem tego, i jest to naprawdę drażniące..
co zrobic? Ja mówie siostrze, ze zamocze jej palce w betonie i nie będzie obgryzała.
 

koleśś

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
kup sobie gryzak dziecięcy.
swoją drogą gratuluję giętkości, skoro obgryzasz też paznokcie u stóp, ja umiem tylko dotknąć nosa.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Obgryzasz paznokcie u nóg?? No to niezła gimnastyka :D Tak na poważnie to mnie też to strasznie denerwuje jak ktoś przy mnie to robi.. Podobno takie coś jest na 'tle nerwowym'. Nie wiem jakie teraz są sposoby, ale moja koleżanka miała parę lat temu ten sam problem - mama co chwilę maczała jej palce w płynie do naczyń :p
 

motyx

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
185
Punkty reakcji
2
Obgryzałem, ale przestałem, bo zaczęła się powoli grzybica. Tobie też radzę stanowczość. Powiedz sobie nie i :cenzura:! Nie obgryzam.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
W aptekach są preparaty do smarowania nimi paznokci (mają gorzki smak), ale nie wiem czy na skórki to coś da
 

iwans

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
515
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Ja obgryzam bo mnie drażnią te wszystkie nierówności, ostre krawędzie. Z reguły wychodzi na to, że dochodzę do krwi ;/ Na nogach też kiedyś obgryzałem.
 

Snuffy

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Co do preparatow to prawda nic ale to wogole nic nie daja takie cos to mozna wypic xD Ja mialem identyczny problem cale gimn i 1 rok szkoly sredniej obgryzalem i to naprawde czesto wstyd bylo wyjac dlonie na stol itp ale w koncu samo przeszlo :) Spr ustalic np od dzisiaj koniec i jak tylko spr obgryzac przypomnij postanowienie i juz moze akurat Ci to pomoze

Pozdrawiam
 

precu

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Co do preparatow to prawda nic ale to wogole nic nie daja takie cos to mozna wypic xD Ja mialem identyczny problem cale gimn i 1 rok szkoly sredniej obgryzalem i to naprawde czesto wstyd bylo wyjac dlonie na stol itp ale w koncu samo przeszlo :) Spr ustalic np od dzisiaj koniec i jak tylko spr obgryzac przypomnij postanowienie i juz moze akurat Ci to pomoze

Pozdrawiam

podobno preparaty sa efektywne... ale nie wiem, bo nie probowalem
 
W

wroneczki4

Guest
podobno preparaty sa efektywne... ale nie wiem, bo nie probowalem
Jak byłem mały to miałem smarowane paznokcie, bo uwielbiałem obgryzać. Preparat był na tyle skuteczny, że oduczyłem się obgryzania.
Przecież ten smak jest nie do wytrzymania...
 

aaaaa2

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
1
Heh dzięki za gratulacje co do giętkości, ale co obgryzać kiedy to już na rączkach nie ma co ? ;>

Cóż trzeba w końcu z tym jakoś skończyć bo nie mogę na ręce i nogi normalnie spojrzeć ;x

Po za tym dobrze wiedzieć, że nie jest się samym z takim problemem.

A tak w ogóle to sam sobie jestem dziwny siostrzenicy mówię nie gryź, ale ja gryzę :)

może nosić coś na opuszkach i nogach ciągle ? ;x Ale toż to już przesada. Cóż wszystko zależy tylko od naszej woli... ))
 

klaudus08

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
264
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
Ja nie obgryzam , obecnie mam długie czerwone paznokcie :p
hmm, moesz zakuic pewien preparat , którym smarujesz paznokcie.. ale nie wiem czy Ci to pomoze, ajk juz jestes tak bardzo uzalezniony
po prostu SILNA WOLA. mówisz NIE . i kropka !! :) pomysl sobie ze nikt nie bedzie Cie chciał .. ;)
 

SkarB

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Nie słyszłam jeszcze o tym żeby od nóg ktoś obgryzał paznokcie :] ja obgryzywałam kiedyś ciągle skórki przy pazurkach, ale od rąk :p trzeba powiedzieć sobie "koniec z obgryzywaniem!" i wytrwać :lol: chociaż bywa ciężko... :p
 

c0x

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
143
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Warszawa
Ja nie obgryzam , obecnie mam długie czerwone paznokcie :p
hmm, moesz zakuic pewien preparat , którym smarujesz paznokcie.. ale nie wiem czy Ci to pomoze, ajk juz jestes tak bardzo uzalezniony
po prostu SILNA WOLA. mówisz NIE . i kropka !! :) pomysl sobie ze nikt nie bedzie Cie chciał .. ;)

Tak jak napisała klaudus, pomyśl, że żadna dziewczyna nie będzie Cię chciała. Mi to pomogło, i teraz nie mam już żadnych problemów z obryzaniem :) Najważniejsza jest silna wola.
A co do tych preparatów, ja stosowałem "Paluszek" i był zupełnie nieskuteczny.
 

aaaaa2

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
1
Taa silna wola do potęgi klucz ;x
Od paru dni jakoś się tam powstrzymuję ;x

SkaaarB
masz rację bywa ciężko dlatego biorę coś innego i gryzę to :) wtedy przynajmniej zostawiam pazurki ;d

cOx
hehe mi się wydaje że preparaty mi nic nie pomogą zbytnio gorsze gorzkości znosiłem :p

Dlatego trzeba się oprzeć na woli ;s

Mam takie pytanko na uboczu w związku z tym obgryzaniem możliwe jest załatwienie zwolnienia z basenu ? ;s
Gdyż jak obgryzałem te stópki to i skórę także i teraz po wymoczeniu i w ogóle niesmacznie to wygląda :bag:
 

league

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Mi te specyfiki z apteki nie pomogły w przestaniu obgryzaniu ,ciągle sobie obiecuję że przestane ale jakoś się nie udaje.
 

mroczuś

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Biała Podlaska
Też to miałem przez dłuuuuuugi czas.
Jak udało mi się z tym skończyć? Ano po prostu, zacząłem się tego wstydzić, nie mogłem normalnie położyć dłoni na stole, bo czułem jak ktoś na to patrzy. Nawet sobie nie obiecywałem, że przestanę. Samo z siebie wyszło.
U ciebie może to być na tle nerwowym? Może przejdzie z czasem?

P.S.: Rozciągnięty musisz być;_)
 

aaaaa2

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
1
Heh tam takie wygięcie to nic ;d jakoś tak samo od siebie ;p

Może i jest na tle nerwowy. W sumie wstydzę się tego także, że już nawet podać ręki na powitanie, a co dopiero ręce przy kimś złożyć pazurkami na zewnątrz...
W sumie nie mam co obgryzać, lecz jednak dalej obgryzam ;s
Ciekawe toż jest to ileż ludzi obgryza paznokcie
 
Do góry