Obcasy i ból stopy

anaaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Witam. Nie wiem czy jestem w dobrym miejscu, ale mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Otóż gdy jestem w butach na wysokim obcasie bardzo boli mnie stopa w miejscu tej jakby "poduszeczki", tego najbardziej wypukłego miejsca na stopie. Czy to minie jak przyzwyczaję się do wysokich obcasów? Czy może powinnam użyć jakichś wkładek?
z góry dziękuję.
 

Sorja

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
Lepiej używać wkładek. Najlepsze są takie żelowe pod właśnie to miejsce :) Też miałam ten problem a z tymi wkładkami nic nie boli i jest wygodniej ;) nie są drogie, a służą bardzo długo.
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Może też kupiłaś niewygodne buty, źle wyprofilowane. Cześć ciężaru powinna też opierać się na stopie, nie tylko na palcach.
 

Sorja

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
Możliwe, jednak wkładek żelowych używam tylko w wysokich butach, na niższe obacy nie potrzeba :)
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
A ja polecam żelowe wkładki pod całą stopę, wtedy nie bolą ani palce, ani pięta :) Osobiście używam nawet do niskich obcasów- ostatnio kupiłam kozaki, które po prostu odparzały mi śródstopie (nie wiem czemu, bo są niskie), włożyłam wkładkę i teraz mogę chodzić w nich cały dzień. Czyni cuda ;) trzeba wydać ok 20 zł, ale przecież nie są jednorazowe...
 

mafinka

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ból stopy spowodowany morze być zwyrodnieniem nazywanym popularnie haluksami lub źle dobranym obuwiem, któremu brak odpowiedniego wyprofilowania wykończenia itd Wkładki żelowe powinny zmniejszyć dyskomfort jednakże dla lepszego efektu lepiej dołożyć parę groszy i kupić odpowiednio wykonane obuwie, które projektowane jest z myślą o naszych stopach.
 

karolina844

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
zgadzam się najczęściej stopy bolą w butach, które są źle wyprofilowane czyli np. obcas został źle umiejscowiony w bucie. Polecam równiez żelowe wkładki, ja używam scholla
 

shejker

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2012
Posty
35
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Polecam takie żelowe poduszeczki do butków specjalnie na obcasie. Działa :)
 
P

Pielegnacjaobuwia_pl

Guest
Dokładnie jak w powyższym poście,czyli żelowe lub zwykłe wkładki będą tutaj jak najbardziej odpowiednie. Kupisz je w zasadzie w każdym sklepie obuwniczym,lub też możesz zamówić przez internet. Wiem jaki to ból stopy,jaki dyskomfort wtedy się odczuwa,no ale można coś z tym zrobić.
 

rudzik89

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Powiem tak, ja przyzwyczajam swoja stope regularnie, jak tylko kupie sobie nowe szpilki, nie wazne czy sa tej samej wysokosci co poprzednie, czy nizsze lub wyzsze. Zawsze w swojej torebce nosze na zmiane balerinki, tak by stop nadmiernie nie przemeczac i jak czuje ze zaczyna mnie bolec "poduszeczka" szybko zmieniam butki. Stopa tak regularnie i stopniowo przyzwyczajana powinna przestac bolec z czasem, ale nie mozna jej nadwyrezac:)
 

Wiolcia02

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
202
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Opolskie
Ja polecam żelowe poduszeczki chłodzące, naprawdę działają, ja zamówiłam sobie w avonie, nie byłam na początku do nich zbytnio przekonana, ale świetnie się sprawdziły :)
 

Zatori

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
101
Punkty reakcji
0
Też polecam żelowe poduszeczki do butów i to do każdego rodzaju, do kozaków na płaskim obcasie, do szpilek, a nawet do balerinek. Sama biorę teraz ślub i będę mieć buty na obcasach. Nie wyobrażam sobie przetańczenia całej nocy w butach bez wkładek.
 
B

Buty_zbanowany

Guest
Podpisuje się pod powyższymi postami,takie żelowe poduszeczki bardzo się przydadzą,jest to pewien rodzaj miękkich wkładek dzięki którym na pewno nie będziesz miała odcisków oraz odparzeń. To często zdarza się w przypadku nowych butów.
 

Konrad Driesen

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Drezdenko
Wrzuć fotę tych stopek w obcasach. Chętnie zobaczę :) A poważnie to wiadomo, że obcas nie służy, ale za to dobrze wygląda.
 
P

Pielegnacjaobuwia_pl

Guest
Pod warunkiem,że nogi są zgrabne:) Ale generalnie większość kobiet chodzi w szpilkach i każda z nich ma problemy z odciskami lub w gorszych przypadkach z utrzymaniem równowagi ( tym bardziej jeżeli obcas ma długość 12 cm).
 

merkasia

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
A czy wszystkie osoby mają zdrowe stopy, bez żadnych zwyrodnień jak np. platfus, czy haluksy? Radzę kupować solidne obuwie, nie takie w którym uciekają stopy każda w swoją stronę, bo można sobie tym tylko krzywdę zrobić.
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Lublin
a mnie ciekawi jedno dziewczyny czy te wkładki żelowe da się nosić w sandałach. Bo kupiłam sobie w tamtym sezonie sandały na 10 cm obcasie. Bardziej to takie szpilki z paseczkami, strasznie mi się spodobały, ale nie mogę w nich chodzić bo strasznie bolą mnie stopy i palce. I tak się zastanawiam czy te wkąłdki by pomogły i czy nie będzie ich widać? Czy np nie przykleją się do stopy i nie zaczną kłapać
 
P

Pielegnacjaobuwia_pl

Guest
Jeżeli chodzi o wkąłdki zelowe,to pozwole sobie wstawić link do nich
http://www.pielegnacjaobuwia.pl/pl/c/Wkladki-zelowe/35
 

patrice6

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wkładki żelowe to dobry pomysł, żeby zwiększyć komfort chodzenia w obcasach, jednak moim zdaniem najważniejsze jest po prostu to jak zrobiony jest but. "Kilka par temu" odkryłam markę Conhpol i uważam, że ich obuwie jest wygodne i naprawdę dobrze wyprofilowane. Mogę spokojnie Ci je polecić, jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiednich butów :)
 
Do góry