O sprzęcie rozmowy ogólne.

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Na życzenie użytkowników :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A zaczne pytaniem do Greendestiny - jak się ten zoom Tamrona sprawuje?

Ostatnio szukałem zooma o podobnych ogniskowych i właśnie karcono Tamrona za jakość optyczną, mój wybór padł na Sigma 70-300 mm f/4.0-f/5.6 DG APO MACR (macro 1:2)(ah te długie nazwy.. :D ). - Niestety przetestuje go dopiero za kilka dni, ponieważ zamówienie wciąż jest realizowane (przy okazji kilka filtrów, osłony itp ;D).

Bo cenowo są na tej samej półce, przy ok 200~ zł droższej Sigmy. (Chyba że wersje bez APO się kupi).
 

greendestiny

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2007
Posty
175
Punkty reakcji
0
jak się ten zoom Tamrona sprawuje?
W ekstremalnych przypadkach wyłażą aberracje, ale jak za tą cenę to sprawuje się wyśmienicie i nie ma problemów ze współpracą z canonem. Jakościowo wspomniana Sigma leży na tym samym poziomie co Tamron, czyli cudów oczekiwać nie można.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Szukaj cudów za tą cene :p.

Co do Sigmy to oprócz szybkości AF, a zarazem głośności ('kręci mordką') to nie ma zbyt wielkich minusów, hmm wymienie ją za kilka lat na L'ke :D.
 

szedar1

Generał
Dołączył
24 Grudzień 2006
Posty
803
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Forum
No i fajnie że powstał taki temacik :)

A ja wam powiem na początek tylko tyle chcą mieć doskonały sprzet czy to jako korpus aparatu, czy to obiektyw itp trzeba niestety wyłożyć potężną kase aby być zadowolony. Ale jak zawsze bywa i tak że są rodzynki w tańczych sprzętach tylko trzeba uważnie obserwować by je dojrzeć.
Nie dyskwalifikując jakiś sprzęt wszystkie robią podobnie ale jak zawsze jakieś mają malusie uniedogodnienia lub jest w jednym a w drugim tego nie ma i na odwrót. No muszą być jakieś różnice bo nie było by konkurencji i wyboru sprzętu.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Hm, Canon 5D z pokrytym zakresem od wąskiego do szerokiego w klasie L to koszt dobrego samochodu :).

Zresztą nie ma niczego gorszego od onanizmu sprzętowego.
 

szedar1

Generał
Dołączył
24 Grudzień 2006
Posty
803
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Forum
Zeby mieć taki aparat trzeba pracować na tym sprzęcie zawodowo jak paparazzi lub ogólnie mieć tyle kasy i kaprys kupna takiego luksusu. No ale co za tym idzie to wiadomo jakość robionych zdjęć i image wśród swych znajomych.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Image - owszem o ile wiedzą co oznacza ten czerwony pasek na obiektywie :p.

Moim zdaniem, kiedy ma się już mieszkanie, samochód, telewizor, lodówke, tolerancyjną żonę to czemu by nie kupić naprawde dobrego aparatu? :p
 

greendestiny

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2007
Posty
175
Punkty reakcji
0
Dorzuć do wyliczanki wyjazdy urlopowe, studia dzieci, prezenty dla wnuków i jak pójdziesz na rentę, to może odłożysz :D
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Pochwale się :D Odebrałem dziś Sigme :) Niestety była u mnie dziewczyna przez cały dzień stąd nie było czasu przetestować..
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Trudno powiedzieć czy to aby napewno źle, mam znajomego fotografa, którego żona zasugerowała kupno 5D bo samochód przecież jeszcze jeździ :D.


No aby nie było, że tutaj offtopujemy.

Jakich statywów używacie? Tanich aluminiowych za 25zł, tych nieco droższych (ale też aluminiowych :D) za ok. 70-100, czy może Manfrotto? :D

Mój ostatni (wersja najtańsza na początek) spadł z dużej wysokości i nawet resztek mi się szukać nie chciało, i teraz odczuwam jego brak i nie wiem czy jest różnica pomiędzy tymi dwoma pierwszymi (cenowo - w/w) czy też odłożyć na coś naprawde lepszego?
 

greendestiny

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2007
Posty
175
Punkty reakcji
0
M kupił mi jakiś czas temu, jak jeszcze miałam mały aparacik, statyw. Jak można się domyślać, M zachciało się zaoszczędzić i obecnie do niczego się nie nadaje (statyw, nie M ;) ). Pod wpływem ciężaru już przy słabym wietrze kiwa się, nie trzyma ustawień i jedyną jego zaletą jest waga, bo używać się go praktycznie nie da. Zbieram się więc w sobie, aby kupić manfrotto 190 xprob, nie wiem jednak jeszcze, na jaką głowicę się zdecyduję. Manfrotto to w sumie też produkt dla mas. Wiele dobrego słyszałam o Berlebach.
 

greendestiny

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2007
Posty
175
Punkty reakcji
0
Kości zostały rzucone. Właśnie zamówiłam statyw Manfrotto 190XPROB + głowica kulkowa 486RC2.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Jednak ring to tylko z offtopicem dobry wychodzi :D Stąd zmiana nazwy tematu :)

Tak swoją drogą Green, to jak Ty masz na imię? Bo tak głupio mi się do dziewczyny po nicku zwracać, zwłaszcza jeśli to fotograf :D.
 

greendestiny

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2007
Posty
175
Punkty reakcji
0
A cóż to za rozterki? Ze mnie żaden fotograf, a że baba... to teraz już po nicku nie można? ;) A o sobie powiem tyle:

"Ludwik Jerzy Kern" napisał:
Katarzyną trudno jest być, że tak powiem,
Szekspir imię to obciążył bowiem
jak ołowiem.
Że nieznośna,
Że złośliwa,
Że pyskata -
I co gorsze, przełożono to na wszystkie mowy
świata.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Takie moje specyficzne pojmowanie kultury osobistej :p

No i 40D w sprzedaży :D
 
Do góry