O grze na basie.

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
qruk upatrzylem se narazie taka za 300 zł zeby duzo nie placic bo jak mi sie nie spodoba a jak sie spodoba to kupie se juz cos profesionalnego

qruk upatrzylem se narazie taka za 300 zł zeby duzo nie placic bo jak mi sie nie spodoba a jak sie spodoba to kupie se juz cos profesionalnego
 

qruk

load your head, blow it up, feeling good baby...
Dołączył
1 Styczeń 2007
Posty
1 075
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
mazury
pewnie jakiegos skywaya widziales, nie polecam :\
ja kupilem sobie bas jak jeszcze nie wiedzialem nawet jak z bliska takie cos wyglada :]
mam go wciaz, bas firmy washburn kosztowal mnie 800 zl ale nie zaluje ze kupilem sobie w ciemno, oplacalo sie
a apropo basow za 300 zl, ciezko bedzie polubic gre na czyms takim, przeciez oczywiste jest ze skoro jest tani to wykonany z tanszego drewna a bywa nawet ze ze sklejki(dla mnie osobiscie sklejka to profanacja:] mozna z tego robic krzselka do szkol)
za slaba jakoscia wykonania ida problemy z pozniejszym strojeniem gitary a nawet widzialem bas ktory przestal stroic na progach, od piatego w dol, po niecalym roku uzywania,
ciezko polubic gre na takim sprzecie
nie masz od kogo porzyczyc basu, wg mnie to lepsze rozwiazanie niz kupowanie basu nadajacego sie po roku do powieszenia na scianie :]
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
qruk a mam do cibie prosbe czy mógl bys zagrac cos na basie nagrac to i wrzucic to na forum zebysmy sie psluchali jak to brzmi
 

qruk

load your head, blow it up, feeling good baby...
Dołączył
1 Styczeń 2007
Posty
1 075
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
mazury
ok, ale dopiero jutro bo zaraz spadam.
 

qruk

load your head, blow it up, feeling good baby...
Dołączył
1 Styczeń 2007
Posty
1 075
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
mazury
Na fortepianie. Przez 6 lat! A Ty jesteś samoukiem?

dokladnie, ucze sie jakies 2 lata, a podstawy grania sam poznawalem (teoria i technika)
a na fortepianie mialem okazje grac i jestem pod wrazeniem wszystkich ktorzy to potrafia :]
imponuje mi szczegolnie to ze pianista jednoczesnie basuje i ciagnie melodie utworu, ja np mam za zadanie tylko grac basy Ty przy okazji grasz melodie i sekcje basowa,
grasz teraz w jakims zespole albo na jakichs koncertach?
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Dzięki za słowa uznania :) To, co napisałeś jeszcze nie jest aż takie trudne - najgorsze jest grać Bacha, tam prawa ręka gra co innego niż lewa, ale żadna nie jest akompaniamentem, tylko obie melodią główną, czyli polifonia. Masakra! Ale kiedy już się nauczysz jakiegoś utworu Bacha, to grasz go bez przerwy :) Ja nie lubię się uczyć jeog utworów, ale uwielbiam je umieć! :D

A nie gram w żadnym zespole, szkołę skończyłam w tamtym roku szkolnym i gra od czasu do czasu utwory z egzaminu, ew. kolędy na Święta :p
 

qruk

load your head, blow it up, feeling good baby...
Dołączył
1 Styczeń 2007
Posty
1 075
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
mazury
Nie zalujesz ze nigdzie nie grasz? Ja gram od poczatku w zespole bo nie mialem ochoty uczyc sie w szkole muzycznej (za duzo roboty i zbednych tematow :]), szkola daje ogromna wiedze o muzyce a gra w zespole czysta przyjemnosc, wole to drugie :]
A tak na marginesie to dlaczego poszlas do szkoly muzycznej?
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Nie, mam dosyć! Gdybyś grał tyle co ja przez 6 lat też byś miał, te egzaminy, konkursy, przesłuchania - tony stresu!
A dlaczego poszłam? Moja kumpelka z piaskownicy grała, to i mi się zachciało. Taki kaprys. Ale nie żałuję, super było :) To świetna szkoła życia, dyscypliny i wszystkiego, co najlepsze.
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
mógl by ktos nagrac to jak gra na basie i wrzucic na stronke zebys my mogli posluchac
 

qruk

load your head, blow it up, feeling good baby...
Dołączył
1 Styczeń 2007
Posty
1 075
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
mazury
ja bym to z checia zrobil ale gdy nagrywam na mp3 to slaba jakosc jest, a nie mam porzadnego mikrofonu :(
 

qruk

load your head, blow it up, feeling good baby...
Dołączył
1 Styczeń 2007
Posty
1 075
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
mazury
nie rozumiem Cie za bardzo, przeciez bass slychac w wielu piosenkach, sprawdz np Wake up, Mad season'u, a ja mam tylko kilka slabej jakosci nagran z prob.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
"U gotta have something on the bottom if U want to have a
band
Gotta have a strong foundation if U gonna make a stand
The bass is center solid as a rock
When your body starts moving U know U just can't
stop
It's played with the soul not just with the hands
By the best bass players in the land
When the bass starts thumpin' sho 'nuff hits the spot
And I hope it never stops "

fragment kawalka Victora Wootena Bass Trubute mowi wszysko :D

Gram na basie .. a w zasadzie sie dopiero ucze :/ Co tu duzo mowic to najpiekniejszy instrument na swiecie i najcudowniejsze brzemienie. W kapeli to podstawa "szara eminecja" jak to mowi moj nauczyciel.. laczy czesc rytmiczna z harmoniczna.. jakby dwa w jednym i perkusia i gitara zwykla :D "piwnica" w kazdej kapeli a jak basman ma umiejetnosci to i moze byc wiadacym frontmanem

osobiscie cieszy mnie to ze ten instrument jest jakby w "cieniu".. malo znany i popularny a jakze wazny.. przecietny sluchacz nie rozroznia ani wygladu ani brzmienia ale jakby nie bylo basu to od razu jak bez reki :D ale kazdy zawodowy muzyk i znajacy sie na rzeczy doceniaja bass i wiedza jak jest wazny... a dobrych bassamnow jak na lekarstwo ale nie liczy sie ilosc ale jakosc :D

i na koniec zeby ladnie podsumowac posluchajce:

Victor Wooten
 

qruk

load your head, blow it up, feeling good baby...
Dołączył
1 Styczeń 2007
Posty
1 075
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
mazury
Troll piekne slowa bracie :]

a ja osobiscie bas traktuje bardziej jako instrument perkusyjny bo przeciez rytm to perka, a jezeli jeszcze zsynchronizujesz z nia bas...

poprostu poezja :]

pzdr
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Rytmizacja i zgranie z perka to podstawa ale jak sie umi to mozna sie wychylwac i nawet solowki szarpac :) ... rownie dobrze moze to byc instrument melodyjny solowy.. bass to wszytko w jednym po prostu cos pieknego :eek:k:

Pozdrawiam maniakow "dołów" :D
 

Dala666

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2007
Posty
91
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódz
Nie wiem gram na klasycznej i elektryku moja kumpela gra na basie i szczerze bardzo mnie to fascynuje :D Nie no ale nie wyobrażam sobie piosenki bez basu <_<
 

100years

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
32
heh Kiedyś ktoś mi opowiadał, że na jednym koncercie wygwizdali zespół bz basisty XD
ja tez gram na basie :) moja fascynacja basem zrodziła sie od tego, że zaczęłam sie wsłuchiwać w tło piosenek... nieraz bas mi sie bardziej podobał (mimo że był mniej rozbudowany) od gitary solowej ;) heh pamiętam jak rodzice się zgodzili żebym sobie kupiła basa :D euforia dosłownie! jabol punk na fulla i pogo w pokoju (sama z krzesłami, stołem i łóżkiem XP )
 
Do góry