O dorastaniu.

MateuszZgr

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Postanowiłem , że wezmę się za siebie.
Jest to temat krępujący więć nie bede się rozpisywał.
A więc ... dotąd mycie penisa wyglądało tak zwierzchu i czubek. Ale poczytałem ciutke w necie i ma to wyglądać inaczej ale moje pytanie brzmi:
Jak? Czy jakimś specjalnym płynem/mydłem? Ile razy ?
Druga sprawa : Schodzenie napletka.
Nie wiem jak to zrobić jakoś sie boję , że będzie bolało. Prosze o pomoc myślę , że wielu userów już to przeszło.
Mam 12lat.

Pozdrawiam i prosze o pomoc.
 

metycja

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
72
Punkty reakcji
3
Nie przejmuj się ani nie wstydź, lepiej, żebyś zapytał, niż potem nabawił się jakichś problemów. A więc przede wszystkim, do mycia możesz używać normalnego mydła, bądź żelu pod prysznic. Nadają się do mycia ciała, więc te rejony nie są wyjątkiem. Co do częstotliwości, to po prostu rób to przy każdym myciu. Wszystko zależy również od pory roku (wiadomo, w lecie myjemy się częściej), a i po wysiłku fizycznym byłoby to wskazane. Co do ściągania napletka, to nie, to nie boli (a raczej nie powinno). Jeśli odczuwasz ból przy ściąganiu, lub na przykład nie jesteś w stanie go ściągnąć w ogóle, to może być znak, że masz stulejkę i wtedy najlepiej byłoby się zgłosić do lekarza. Ale jeśli w innych sytuacjach z napletkiem nie ma problemu, to absolutnie nie ma się czego obawiać.
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
Możesz myć się też żelem do pielęgnacji okolic intymnych. Jest wręcz do tego wskazany, lepiej czyści i ma łagodny zapach ;)
 

gabi m

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jak to jest dorastający panowie z emocjami względem swojego ciała- akceptujecie je-to ciało- czy nie? interesuje mnie
 

MateuszZgr

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Witam Serdecznie .
Mam jeszcze jedno pytanie.
Do jakiego momentu ściągać napletek szukałem po necie ale niemogłem znaleźć. :bag:

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
 

metycja

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
72
Punkty reakcji
3
Zasadniczo do momentu, kiedy cały żołądź jest na wierzchu. Nie przejmuj się, raczej nie ma możliwości, żebyś sciągnął za daleko.
 

MateuszZgr

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
No niewiem jak to wytłumaczyć :) ale żołądź jest dość daleko.
Hmmm no niewiem jak wytłumaczyć...

Może w moim wieku powinno to tak wyglądać. Nie wiem.

Okej poszukam jeszcze w necie ale mimo wszystko dzięki za chęci metycja.
 

Śmiech

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2010
Posty
24
Punkty reakcji
1
tu chyba nie chodzi o stulejke ani nic innego. wydaje mi sie ze... czy masz napletek chociaz w jedym miejscu przyrosniety jakby do żołędzia?(nie chodzi mi o wędzidełko czy jakos tak:p) nie wiem jak to sie nazywa ale jak miałem z 6 lat to u lekarza jakiegos byłem a potem w 5 chyba klasie tez mi sie tak zrobiło ale sam zdejmowałem... po prostu przy konbcu zołędzia moze sie on łączyc z napletniem
chyba dobrze to zobrazowałem:p
 

Ginter007

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja mam pytanie bo jak ja ściągam napletek to rano wstaje penis mi stoi i żołądź jest odkryty i jest mi niekomfortowo . I jeszcze jedna rzecz np. jak nie ściągam napletka przez 3 dni to potem jak chcę go ściągnąć to tak jakby był za mały i trochę boli jak ściągam
 

metycja

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
72
Punkty reakcji
3
To normalne, że podczas erekcji napletek zsuwa się z żołądzia. Nie jestem pewna, co oznacza ból przy ściąganiu po kilku dniach, może któryś z Panów się wypowie :) ale jak zawsze powtarzam - jeśli masz wątpliwości lub podejrzenia, lekarz na pewno je rozwieje
 

metycja

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
72
Punkty reakcji
3
Pomijam sytuacje, gdy jest to niemożliwe, np. ze względu na stulejkę.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Napletek sam się nie zsunie podczas erekcji i jest to jak najbardziej normalne. Zanim zaczniesz komuś radzić w tak delikatnym temacie, dowiedz się o tym o czym się wypowiadasz coś więcej. :bag:
 
Do góry