numer zastrzeżony błagam to bardzo ważne !

Anulaa93

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
90
Punkty reakcji
0
Dzisiaj dostałam telefon z numeru zastrzeżonego. Dzwoniła jakaś dziewczyna a w tle słyszałam jakieś głupie śmiechy. Laska ewidentnie robiła sobie ze mnie jaja, jechała z głupimi tekstami, bardzo się zdenerwowałam. Niewiem czy mam iść z tym na policję , nie chciałabym robić dużego szumu(tzn. sąd i te sprawy). Chciałabym się jakoś dowiedzieć czyj ten numer był, niewiecie czy tak sie da? Nie chodzi mi o zablokowanie tego nr czy dodanie go do czarnej listy (bo wiem ze są takie sposoby) ale chciałabym załatwić tę sprawę inaczej. Proszę was o pomoc.
 
J

J@GU@R

Guest
a Sprawdzałaś na stronie u operatora???? jak tam nie bedzie danych :/ to jeszcze do salonów popatrz. Albo popytaj znajomych o ta czarną liste . ale nie sądze ze trzeba robic sprawe w sądzie :phi: PS aby ja zezloscic odbieraj i odkladaj sluchawke a ona bedzie nawijac i myśląc że jestes przy sluchawce i będzie tracic kase xD
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Jaki masz model telefonu? W sony ericssonach jest możliwość zrobienia białej listy. Pisałem o tym tutorial jednak moderator tego forum gdzieś go przeniósł/wywalił więc musisz poszukać.
 

Anulaa93

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
90
Punkty reakcji
0
LG KP501 w tym telefonie z tego co wiem nie ma takiej listy ; /
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Tylko zastrzeżony? Jeżeli masz numer tej osoby jestem w stanie zrobić bomb-sms czyli wysyłanie tylu smsów na dany numer aby zablokować telefon ;p
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Pójście na policję nic by Ci nie dało jeśli nie masz nagranej tej rozmowy. W dodatku jakby to było tylko jednorazowe też by się nie przejęli, chyba że byłby to telefon z pogróżkami. I jak będą to zwykłe żarty to też za wiele nie zrobią.

Do mnie też wiele razy tak dzwoniono. Sam ludzi zaginałem innymi tekstami, albo odkładałem telefon i leciała im kasa z konta.
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Nie wiem czy można w ogóle dowiedzieć się jaki to numer. Bardzo w to serdecznie wątpię. Pozostaje przeczekać kwestie, małolaty w końcu się znudzą i przestaną nękać :D albo się z nimi zaprzyjaźnić :D To też zawsze jakaś opcja.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Operator takiej informacji Ci nie udzieli. Na rachunku szczegółowym muszą być wyszczególnione połączenia wychodzące, płatne (chodzi także o promocyjne i zrabatowane połączenia) i większość operatorów stosuje się tylko do tego przepisu. Policja musi mieć podstawy prawne do wszczęcia postępowania, a więc opisana sytuacja tutaj się nie kwalifikuje. Zastrzeżony numer bez crackingu pozostanie zastrzeżony.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Wyszczególnienie rachunku nic nie da. Jeżeli chodzi o cracking numeru zastrzeżonego to ciężko będzie. Operator umożliwia zastrzeżenie numeru ale to wszystko dzieje się w telefonie, telefon zastrzega numer na swój sposób. Czyli, żeby wiedzieć kto to trzeba się nieźle napi*****lic :p
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Wyszczególnienie rachunku nic nie da. Jeżeli chodzi o cracking numeru zastrzeżonego to ciężko będzie. Operator umożliwia zastrzeżenie numeru ale to wszystko dzieje się w telefonie, telefon zastrzega numer na swój sposób. Czyli, żeby wiedzieć kto to trzeba się nieźle napi*****lic :p

A czy napisałem, że coś da? Wyraźnie napisałem, że na rachunku szczegółowym znajdują się płatne połączenia wychodzące. Nie ma tam połączeń przychodzących. Z blokadą CLIR jest różnie. Operator może nałożyć ją odgórnie, w formie usługi, niektóre telefony mają wbudowaną tę funkcję, a innym sposobem jest ręczne zastrzeżenie poprzez wpisanie kodu GSM #31# zaraz przed wybieranym numerem. Autor tematu musi pogodzić się z tym, że nie zidentyfikuje nękającej go osoby inaczej jak poprzez czarną listę.
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Można by się bawić w przekierowanie na darmowe połączenie.
 
Do góry