Nowy Wprost nie poltyczny

partek12

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Podobno ma być bardziej w stylu Focusa. Dzisiejszy numer niby to potwierdza, ale wyrażę swoją opinię za kilka tygodni, jak już wyjdzie kilka numerów
 

katarzyna.22

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Podobno ma być bardziej w stylu Focusa. Dzisiejszy numer niby to potwierdza, ale wyrażę swoją opinię za kilka tygodni, jak już wyjdzie kilka numerów

Ja mam ostatni numer, i rzeczywiście, jest więcej nowinek, neutralnych artykułów niż polityki. Ciekawe dlaczego, czyżby polska scena polityczna zaszła tak daleko, że nikomu nie chce się już o tym pisać? ;P
 

anthonyW

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
musze sie przyznac, ze kupilem skuszony zmiana layoutu. wczesniej wprost czytywalem nieregularnie. raczej podbierajac znajomym.

niby czytelniejszy i duzo bardziej przyjazny, ale z drugiej strony ma jeszcze kilka elementow do poprawy.
ciesze sie, ze otworzyl sie na nowe tematy i troche odmlodzil ich dobor. zawsze ich lubilem jako oddech od momentami glupkowatych: przegladu i newsweeka... w tym momencie chyba polityka i wprost prowadza w moim rankingu tygodnikow 'opini'. ciekawy jestem, czy utrzymaja poziom.
 

katarzyna.22

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
37
musze sie przyznac, ze kupilem skuszony zmiana layoutu. wczesniej wprost czytywalem nieregularnie. raczej podbierajac znajomym.

To ciebie jest w stanie namówić nowa okładka, na wydanie kasy na jakąś gazete? no nieźle, może trzeba by sprzedawać "nowy wygląd" gazetom tak co 3 miesiące, eheheh

A tak wogule, to myślałam, że wprost konkuruje z polityka i newsweekiem, a teraz chyba prerzucił się na zupełnie inne tematy...
Może nie dawał rady utrzymać poziomu konkurencyjności?
A może to przez te prawicowo skrętne teksty? W sumie okazało się, że polska nie chce za wiele społecznej prawicy, więc może oni próbują sie dostosować do nurtu? ;P
 

anthonyW

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
To ciebie jest w stanie namówić nowa okładka, na wydanie kasy na jakąś gazete? no nieźle, może trzeba by sprzedawać "nowy wygląd" gazetom tak co 3 miesiące, eheheh

A może to przez te prawicowo skrętne teksty? W sumie okazało się, że polska nie chce za wiele społecznej prawicy, więc może oni próbują sie dostosować do nurtu? ;P

gdybym mial wydac 20zl na gazete, to moze bym sie zastanowil. 4,50zl to przystepna cena, za ponad 160 stron czytania, wiec nie wiem co cie smieszy... jestem ciekawy, co trzeba zrobic, zeby ciebie zachecic do czytania :/

ja czytam zarowno 'lewe' i 'prawe' gazety i nie mam z tym problemu. odpowiada mi zarowno czerwona polityka jak i pisowski wprost. przesiewam teksty przez sito i propagandy nie lykam.
 

ragazza

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Czesc! Tez wpadl mi w rece nowy numer Wprost. Musze przyznac, ze jestem pod wrazeniem. Nareszcie jest co czytac
 

katarzyna.22

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
37
gdybym mial wydac 20zl na gazete, to moze bym sie zastanowil. 4,50zl to przystepna cena, za ponad 160 stron czytania, wiec nie wiem co cie smieszy... jestem ciekawy, co trzeba zrobic, zeby ciebie zachecic do czytania :/

ja czytam zarowno 'lewe' i 'prawe' gazety i nie mam z tym problemu. odpowiada mi zarowno czerwona polityka jak i pisowski wprost. przesiewam teksty przez sito i propagandy nie lykam.

W sumie masz racje, żeby wyciągnąć prawdziwe informacje, to trzeba by z obu stron czytać. Przydałby się tygodnik, który nie wymaga przesiewania...

a co do tego, co mogłoby mnie przyciągnąć?
to chyba jakieś skróty z politycznego miszmaszu, ale takie prawdziwe skróty, bez ploteczek, bo póki co mam wrażenie że wszystkie te polityczne tematy, to taki fakt, tylko, że z podmienionymi nazwiskami i zamiast Doda, jest Kaczyński, a zamiast Majdan - Tusk...

tyle jeśli chodzi o część polityczną. Przydałoby się trochę o społeczeństwie, czyli co aktualnie jest na tapecie, jakieś nowinki techniczne, ale nie standardowo pół strony, tylko nieco więcej itp.

sport bym wyrzuciła, ale sport, to ja bym wyrzuciła z każdej sprzedawanej gazety ;P

Już ludzie mają dosyć polityki. ;P

Właśnie dlatego takie polityczne wiadomości powinny się ograniczyć do najważniejszych faktów.
No, tak sobie teraz myślę, że w sumie można by dorzucić jeszcze jedną stronę o "kolejna wpadka polityczna" i tu można by opisywać wszytskei ploty, o tym jak kaczyński nie mógł polecie z tuskiem jednym samolotem, że ktośtam się schlał i zasnął na korytarzu itp. Ale wszystkie te teksty powinny być nie dłuższe niż 2 zdania :)
 

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
41
Miasto
Preston
W sumie masz racje, żeby wyciągnąć prawdziwe informacje, to trzeba by z obu stron czytać. Przydałby się tygodnik, który nie wymaga przesiewania...

Taki tygodnik juz od dawien dawna jest na rynku.
Kup "Angorę". Przedrukowują tam teksty z gazet zarówno prawicowych jak i lewicowych. Poza tym mają też wiele własnych tekstów.
 

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce
jaka władza taki "Wprost". Tak było dotychczas i nie sądzę, aby to się znacząco zmieniło. Ale miło by było, bo jak dotychczas ta masa felietonów i tekstów felietonopodobnych ciekawa nie była.
 

katarzyna.22

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
37
jaka władza taki "Wprost". Tak było dotychczas i nie sądzę, aby to się znacząco zmieniło. Ale miło by było, bo jak dotychczas ta masa felietonów i tekstów felietonopodobnych ciekawa nie była.

Jaka władza? Chcesz powiedzieć, że wprost był kiedys lewy? ehehehe

A co do drugiej części, to zdecydowanie sie zgadzam. Teraz jak przeglądałam ta nową wersje (oczywiście w najlepszym miejscu do czytania, jakie każdy posiad u siebie w domu ;P ) to musze przyznać, że jakoś tak mi lepiej było. Sporo tekstów takich ogólnych, zupełnie jakby wycieli część politycznych felietenów.

a tak swoja drogą, to ciekawe dlaczego. to ze ludzie nie chcą już czytać plotek politycznych< to już wiemy< ale co ich tak naprawde skłoniło do zmiany< i to _ nie oszukujmy się, dość ostrej? czyżby to był taki balsam nivea dla "krągłych" kobiet?
 

bulbaka

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
Warszawa
A czy zastanawianie się nad tym czy coś jest lewe czy prawe ma sens? I tak wszyscy piszą o jednym i chcą nam narzucić swoj punkt widzenia..
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Polityka dla mnie tez padla na ryj, najpierw w jednym numerze trąbią ze ocieplenie klimatu nie jest dziełem człowieka by za kilka numerów dalej pisać że jednak jest.

I co tu czytać :(
 

anthonyW

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
nowy numer upewnil mnie w jednym - bardzo draznia mnie wciecia w tekscie. tresciowo wprost wydaje mi sie obecnie najpelniejsza pozycja na rynku prasowym...
 

inspektor

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
nowy Wprost? to Wprost sie zmienil? nie zauwazylem. tzn. nie czytam tego, widzialem jakies reklamy na miescie, ale nie sadzilem ze to jakas wieksza akcja. warto kupic?
 

katarzyna.22

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Polityka dla mnie tez padla na ryj, najpierw w jednym numerze trąbią ze ocieplenie klimatu nie jest dziełem człowieka by za kilka numerów dalej pisać że jednak jest.

I co tu czytać :(

Ej, na gazecie chyba, wypowiada się jaki koleś z wprostu. Ale byłam w szoku, kiedy "komentowałam" ta gazetę (no, nieoszukujmy sie, moje zdanie na temat nowego wprostu nie do końca jest pozytywne....), i nagle jakiś koleś dziękuje za uwagi, pisze, że zwróci na to uwagę, albo, że czegoś się nie da zmienić.
Ktoś tam narzekał za zbyt durzą ilość zdjęć, to ten kole od razu, że przyjrzy się temu, że w sumie nie myślał, ze komus to przeszkadza.
Moim zdaniem, to nieamowite, że ktos czyta takie rzeczy. Zawze mi się wydawało, że to tylko wymiana zdań na forum.
Przyznam, że byłam w szoku.
Fajnie by było, gdyby nie skońcyło się jedynie na kilku komentarzach, a rzeczywiście cośtam próbowali zmieniać :(

akurat tu przejście nie jest aż tak widoczne, ale przy obejmowaniu rządów przez PiS zwrot był ewidentny.

Rafti, przecież wprost zawsze był prawicowy. Teraz chyba trochę z nim lepiej, odkąd zrezygnował z polityki w takiej ilości
 

kazameczek

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
akurat tu przejście nie jest aż tak widoczne, ale przy obejmowaniu rządów przez PiS zwrot był ewidentny.

hmm, wg mnie wprost byl zawsze kojarzony z dana partia rzadzaca, ale bynajmniej nie dla tego, ze za dana partia sie opowiadal, tylko z racji tego, ze glownie koncentrowal sie na tematyce politycznej i opisywal to, co sie dzieje. owszem, jest bardziej prawicowy niz lewicowy, ale podsumowujac wszystkie lata wyjdzie ze jest w centrum:)
nowy Wprost? to Wprost sie zmienil? nie zauwazylem. tzn. nie czytam tego, widzialem jakies reklamy na miescie, ale nie sadzilem ze to jakas wieksza akcja. warto kupic?

Inspektor - kup to sam sie przekonasz. cos przeciez musisz czytac, czy cala wiedze czerpiesz z for i internetu? :p
 
Do góry