Nowy Wirus Krazy Po Gg!

Jutolobu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
1 260
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wałbrzych
jesli dostaniecie od kogo kolwiek jakiegos linka nawet od waszych znajomych na gg NIE WCHODZCIE W NIEGO to jest zbindowany wirus ukryty pod rozszerzeniem *.jpg w rzeczywistosci jest to trojanik instalujacy sie w:

C->windows->system 32 -> ~.exe

atakuje on na poczatku przegladarke a potem gg, jest niewykrywalny, avast,panda,zone alarm i Ad-Aware SE Provesional go nie wykryly, dopiero w programie RegSupremePro zobaczylem ze cos sie wrypalo do systemu i autostartu.......radze uwazac



jaby co to tak wyglada link:

www.districttherapy.com/img11484.jpg


WCHODZICIE NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC!!!!
 

Michas89

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2006
Posty
411
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
z otchłani...
O kurczę :/ Dostałem coś takiego od koleżanki :/ Jak się dokładnie nazywa ten plik ?? Jak usunąć tego trojana ??
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
fajna kolezanka :D
tak czy owak pełno tego cholerstwa wysyłają na gg mi sie kiedys jakieś g*wno zainstalowalo to musialam format walnac bo nawet nie dalo sie antyvira zainstalowac..
 

Jutolobu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
1 260
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wałbrzych
to nie kolezanka ci go wyslala........tylko hacker, ja tez go dostalem od kolezanki w tym momencie gdy BYLEM Z NIA W SKLEPIE oto sciezka tego trojana:

Kod:
c://->windows->system 32-> ~.exe   <-nazwa trojana

jak go usuniecie to jak ktos ma mozile to radze ja przeinstalowac i zainstalowac starsza wersje gg na jakis czas, wirus jest narazie niewykrywalny wyslalem maila do adminow gg, ciekawe co z tym zrobia radze trojana usunac jak najszybciej


zeby do usunac, trza usunac recznie i sprawdzcie czy macie czyste rejestry
 

Michas89

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2006
Posty
411
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
z otchłani...
to nie kolezanka ci go wyslala........tylko hacker, ja tez go dostalem od kolezanki w tym momencie gdy BYLEM Z NIA W SKLEPIE oto sciezka tego trojana:

Kod:
c://->windows->system 32-> ~.exe   <-nazwa trojana

jak go usuniecie to jak ktos ma mozile to radze ja przeinstalowac i zainstalowac starsza wersje gg na jakis czas, wirus jest narazie niewykrywalny wyslalem maila do adminow gg, ciekawe co z tym zrobia radze trojana usunac jak najszybciej


zeby do usunac, trza usunac recznie i sprawdzcie czy macie czyste rejestry

Już sobie poradziłem. Zorientowałem się o co chodzi zaraz po napisaniu swego porzedniego postu. Ten plik (trojan) który siedzi w folderze SYSTEM32 to "updReg.exe". A co do usuwania i wykrywalności, nie trzeba go usuwać ręcznie, gdyż po przeskanowaniu avastem pozbyłem się tego konika :p
 

Jutolobu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
1 260
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wałbrzych
updReg.exe niestety nie, u mnie sie pojawil jako ~.exe ale tez sprawdze ten co ty podales

EDIT

u mnie takiego pliku nie bylo
 

pawel404

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2006
Posty
505
Punkty reakcji
11
Wiek
15
Miasto
East Anglia
Ja się nie boje wchodzić w żadne linki . Jak ktoś mi wyśle wirusa to sobie zeskanuje komputer w 5 sekund antyvirusem HijackThis i wszystkie trojany usunie nawet te ukryte.
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
Ja się nie boje wchodzić w żadne linki . Jak ktoś mi wyśle wirusa to sobie zeskanuje komputer w 5 sekund antyvirusem HijackThis i wszystkie trojany usunie nawet te ukryte.
oj nie bądz już taki pewny siebie, bo się możesz zdziwić ;p
 

crooced

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2006
Posty
127
Punkty reakcji
0
Wiek
31
A ja sie nie boje. Panda blokuje mi wszystkie wiry. :p
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
A ja sie nie boje. Panda blokuje mi wszystkie wiry.

Przecież piszą wyraźne, że ten wirus jest NIE wykrywalny, czyli antywirusy nie mają go w bazie :p i nie bądź taki do przodu :p
 

Michas89

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2006
Posty
411
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
z otchłani...
Przecież piszą wyraźne, że ten wirus jest NIE wykrywalny, czyli antywirusy nie mają go w bazie :p i nie bądź taki do przodu :p

... bo Ci tyłu zabraknie :D :p

Ale ja o czym innym. Kilku moich znajomych ze strachu przed linkiem, po tym jak go otrzymały to zmieniły swój numer gg :/ Ja do tego stopnia się nie posunąłem :p
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
A co im niby da zmiana numeru? :lol: nie wchodzic w link więcej... chyba proste :lol:
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
... bo Ci tyłu zabraknie
Nie chciałem byc nie grzeczny :p Wracając do tematu. Ja osobiście otwieram linki z ciekawości. Chociaż bardzo często dostaję wiadomości typu"Siemka, mam twoją fotkę, moja jest tutaj ( i podsyła link ) może poklikamy ?" I za chwile juz przestaje pisac ten ktoś. Na teki linki juz nie wchodze, bo to znam, ale na inne z ciekawości wchodzę, W razie jakiegośc wira odrazu robię formata, więc mam to gdzieś...
 

Mario125

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
430
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Tylko zacznijmy od tego, że ja mam wira bardzo rzadko :p Więc przy okazji formatu z powodu wirusa odrazu odświeże system. 2 in 1 :D
 

Jutolobu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
1 260
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wałbrzych
teraz jest kolejny problem.....usunolem tego wira i......byly po nim powiklania o_O defragmentacja nie pomogla, HijackThis nie pomokl, caspersky nie pomogl, kav nie pomogl wiecie co pomoglo? format :/ wyslalem maila do agminow gg ciekawe co odpisza...wyslalem im takze linka do tego forum
 

dadziuk

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
118
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy wiecie ale ten robak nie jest groźny jeżeli nie korzystacie z IE (wykorzystuje on dziurę w tej przeglądarce)
 

Jutolobu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
1 260
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wałbrzych
Nie wiem czy wiecie ale ten robak nie jest groźny jeżeli nie korzystacie z IE (wykorzystuje on dziurę w tej przeglądarce)

nie jest grozny? lol jakos musialem reinstal systemu przez niego robic, zj.eb.al mi gale gg + mozille i inne programy....dodal mi z 10 uzydkownikow do logowania :/ i do tego zalozyli mi na gg antyspama na pare dni :/
 
Do góry