Nowy Selekcjoner Reprezentacji Polski

SemperFidelis1312

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
32
Punkty reakcji
1
Miasto
Wielkopolskie Miasto
Cześć. Nowym selekcjonerem naszej reprezentacji narodowej w piłkę kopaną zostać szkoleniowiec Ruchu Chorzów Pan Fornalik. Osobiście bym pował Pana Piotra Nowaka. Ale trzech walczyło o tą funkcję Fornalik, Engel oraz Zieliński. Myślę że z tych trzech to najlepiej wybrali . Fornalik jest dość młody, cała kariera trenerska jeszcze przed nim. Ale tak jak wspomniałem, nie jestem z niego za bardzo zadowolony. Bo bym wolał Nowaka, ale lepszy on niż Zieliński czy też Engel.

Co Wy o tym sądzicie ?
 

Jan Polkowski

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2012
Posty
32
Punkty reakcji
0
Dla mnie to najlepszy wybór. Trzeba dać mu szansę. Aktualnie nie ma w Polsce zbyt wielu fachowców.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
A dla mnie nie. Lato z kolegami wolą upchnąć kolejnego koleżkę na stanowisku selekcjonera żeby dać mu się dorobić zamiast zatrudnić dobrego szkoleniowca z zagranicy. Do czasu aż nie zmieni się zarząd PZPN'u nie ma co liczyć na sukcesy naszej reprezentacji w piłce nożnej.
 

heute

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Na razie ciężko coś powiedzieć. Fornalik ma bardzo trudne zadanie. Wiadomo jaka jest sytuacja w Polskiej piłce i reprezentacji. Również jestem zdania, że zmiany w naszej piłce trzeba zacząć od PZPNu...
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Na razie ciężko coś powiedzieć. Fornalik ma bardzo trudne zadanie. Wiadomo jaka jest sytuacja w Polskiej piłce i reprezentacji. Również jestem zdania, że zmiany w naszej piłce trzeba zacząć od PZPNu...

To nie jest żadne tłumaczenie. Jose Mourinho w FC Porto też miał przeciętnych piłkarzy a potrafił z nimi wygrać ligę mistrzów, zdobyć mistrzostwo Portugalii i superpuchar Portugalii w jednym sezonie.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
To nie jest żadne tłumaczenie. Jose Mourinho w FC Porto też miał przeciętnych piłkarzy a potrafił z nimi wygrać ligę mistrzów, zdobyć mistrzostwo Portugalii i superpuchar Portugalii w jednym sezonie.

Jose > all

Poza tym to jest inna mentalność, inne podejście piłkarzy, gdy ma się takiego trenera. Same inne podejście trenera, który przykłada się do pracy. No i inne warunki szkoleniowe, większe budżety. Może za kilka lat dogonimy obecne zespoły w tej kwestii.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Wiem, ale ten przykład pokazuje co może działać dobry trener.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
kolejny trener który nic z tą drużyną nie zdziała...

Jasne, że nie. Problem leży wyżej - PZPN zamiast zainwestować grube pieniądze w lepszy sztab, znakomitego trenera, itd., to pchają kasę sobie do kieszeń.
 

Milan1899

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Ale Polska w nożną to nie Polska w siatkówke gdzie możemy sobie zatrudnić Lozano, Castellaniego czy Anastasiego, do nas nie przyjdzie żaden wielki trener europejskiego formatu, uważam że Fornalik jest najlepszym kandydatem patrząc realnie...
 
Do góry