Nowy samochód

Rafi(L)

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Chciałbym sobie kupić dobry samochód do 70.000zł może mi coś doradzić ? Myślałem trochę o :
1.Opel Astra 3 (ale podobno dużo palą i są słabe)
2.Skoda Octavia (słyszałem że ta marka to nie za dobra)
3.Honda civic
4.Seat ibiza

Jak możecie to napiszcie który samochód byście wybrali z moich co napisałem. I napiszcie swój model
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
moze najpierw popraw błąd w temacie... ja bym wybrał Astre 3 kumpel ma z silnikiem 1,4 90KM i jezdzi mu jak marzenie
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Fakt. Ronnie Coleman ma rację.
Sedici to auto produkowane przez Suzuki na Węgrzech na zamówienie Fiata, a różnica między nimi tkwi w detalach, przy czym Sedici jest zawsze w wersji 4x4 natomiast SX4 można zamówić w wersji 4x4 bądź z napędem na jedną oś. Włoskie tudzież Fiatowskie w tym aucie jest tylko logo i nic ponadto.
07.SuzukiSX4.1_(400x300).jpg
fiat-sedici-08_640.jpg
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
wszystko ok tylko z jedną rzeczą sie nie zgodze ze Sedici jest robiony na zamowienie Fiata bo z tego co mnie osobiscie wiadomo to Sedici i SX4 powstały przy wspólnej współpracy Fiata i Suzuki ale mimo wszystko nie ma sie oszukiwac bo samochód im sie ogolnie udał mimo tego ze nie jest np. az tak popularny jak dajmy na to Grande Punto czy Bravo ale tak czy owak znajduje sobie nabywców:)

P.S. Suzuki/Fiat został zaprojektowany przez włocha Giorgetto Giugiaro pracujacego dla Italdesign Giugiaro
 

Rafi(L)

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
30
no nie takie złe tylko czy ta marka suzuki jest dobra ?? np nie lepsza była by astra 3 ??
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
moi rodzice maja opla i jest ok. bez żadnej awarii przez 9 lat. jedynym minusem sa blachy..a suzuki jeździ mój kolega(od 3 lat bezawaryjnie)..
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
ja dodam ze jezdze Fiatem tzn teraz ja nim jezdze ale przez 9 lat jezdził nim mój tatai nie bylo zadnych problemów. Teraz tata kupił nowe i też Fiata bo przed moim obecnym samochodem tez były Fiaty i z zadnym nie bylo zadnych kłopotów wbrew opini ludzi jakie to Fiaty są daremne. A co do Opli to fakt blacha słaba szczególnie tylne błotniki tak samo jak w przypadku starych VW (z tego co słyszalem to ocynkowana jest cała karoseria oprócz tylnych błotników)
 

Rafi(L)

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
30
ja do fiatów nie mam przeknania ale raczej chyba kupię tego suzuki sx4
 

izuniakn

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
354
Punkty reakcji
0
Ja mając tyle kasy, brałabym jakieś AUDI albo VW :)

VW DAS AUTO !!
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Za tyle pieniędzy nie kupisz VW, ani Audi w tym segmencie. Widać, że masz dużo do powiedzienia.

Mój sąsiad ma Astrę III i nie miał z nią żadnych problemów. Raz spadł mu kluczyk elektroniczny i się rozwalił, nie miał jak otworzyć samochodu, ale miał zapasowe. Poszedł do serwisu i zrobili mu to od ręki, więc chwialił ich obsługę.

A co do Twojego wyboru, to myślę, że to dobry wybór. Jest on powiększoną wersją Swifta, który jest bardzo chwalony. Co do samego sx4 też nie czytałem o żadnych problemach. Myślę, że to dobry wybór.
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
jak ja czytam o tekstach ja doradzam VW a doradzam Audi to sie płakać chce. Ludzie zejdzie na ziemie i przejżyjcie w koncu na oczy ze te wasze wychwalane pod niebiosa auta nie sa juz najlepsze zrozumcie to w koncu ludzie... bo to jest naprawde juz żal.pl tego sie juz czytac nie chce... czy polski naród serio jest tak ciemny i nastawiony przez zachodnich sasiadow?? żal przez duze Ż
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
Misioor pozostawie Tobie tą przyjemnosc wypisywania herezj na temat VW i innych koncernów bo wiem ze jestes w tym mistrzem i nikt Cie w tym nie przewyższy haha:D
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Ronnie powiedz tak szczerze,jakimi autami jezdziłeś w życiu?oprócz fiata of course.Tak co najmniej ze 100km.

ps. Poprawcie ten bład w nazwie tematu..
 

Top Girl

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Za tyle pieniędzy nie kupisz VW, ani Audi w tym segmencie. Widać, że masz dużo do powiedzienia.

za 70tys zł?
w kompakcie?prosze bardzo-A3 w wypasionej 2litrówce,jedynie 140KM do podkręcenia ile dusza zapragnie (wytrzyma i 30% mocy więcej,zachowując elastyczność VAGowską) i dwusprzęgłówka lepsza od każdego manuala i automatu razem wzietych,a w środku luksusik az miło.
Proszę bardzo Golf Vtki GT chyba przedstawiać nie muszę, silniki i skrzynki to akurat z tej samej mamusi, więc tez nie będę się rozdrabniać.

a w segmencie D ,to już można trochę przebierać,przy czym zawsze za mniej niż 100k to jednak polecam Audi, natomiast mocno od 100k w góre passka- VW robi dobre auta,tylko jak ma dużo siana na produkcję...
a tak serio po prostu wiele wcześniejszych obliczy passka było nie udanych.Dzisiaj w zasadzie racjonalne modele używane zaczynają sie taniej,niż można to sobie wyobrazić, jednak nadal Audi jednak świeci. Dwusprzęgłówki będą w obu,ale jednak co Audiowskie quattro to nie VW FWD,czy Haldex ;)

natomiast co do Audi...tia-no moze do R8 to jeszcze troszkę brakuje,może nawet A5 z tego nie będzie,a tym bardziej rajdowego kombiacza RS6,ale już w A4kach to mozna na prawde przebierać-rocznikowo,silnikowo,czy co tam chcesz. A4 za 40tys będzie zresztą tak samo awaryjna co Astra za 100tys,-więc wiesz, tutaj luzujemy pod tym względem;)
jeżeli coś się sypnie,no to faktycznie takie te niezaproste zawieszonka,czy systemy nie planowane na takie nierówności (ABS,czy coś tam). No i oczywiście elektronika w TDi -ale tego sie nie uniknie, mozna kupić benzynkę,ale VAGowy turbo-klekot to po prostu jedne z najlpeszych silników do użytku cywilno-miejskiego. Tam masz rozumiesz taki zapas użytecznych obrotów,ze jedziesz sobie proszę Ciebie na hamownie, dajesz co łaska (w porównaniu do innych toporów na prawde groszowe sprawy) i dostajesz schipowanie,z regulacją całym badaniem,wszystkim i masz 160-170KM, na DSG to po prostu nie da sie nie poużywać quattro i hamulców;)



moze najpierw popraw błąd w temacie... ja bym wybrał Astre 3 kumpel ma z silnikiem 1,4 90KM i jezdzi mu jak marzenie

please-za tą kasę? nigdy! FWD, wykończenia typowego,nowoczesnego Opla,a OPC to to jeszcze nie jest, jak Opel to już z klasą- Omcię RWD na 300KM czy coś. Fakt, może i stare,ale za 30tys. to już się kupi mega wypas,a tak do 40-50tys robiona na nówkę (po mega renoawacji- jak ktoś sprzedaje 'B' za 50-60tys,znaczy że 40tys to minimum co tam wtrynił...)
no...tylko że to juz nie ten segment wielkościowo-spaleniowy;) Omega spala w Vce w zasadzie nieskończene hektolitry beny...
Natomiast wszystko co później,poza sporadycznymi OPC, to nie za bardzo warte swej ceny. generalnie nie ma tragedii, blacha sie nie sypie,tak jak to stereotypy mówią,ale wykonanie i łączenia częst omocno średnie, napęd na przód jakoś nie zachęca,a i checy silnikowej żadnej tam nie uraczysz...po prostu miejski samochodzik,napchany elektronika,za którego troszkę przepłacisz...

generalnie mam jeszcze parę propozycji,ale w sumie to jednak przydało by się info,czy auto może być paroletnie (jak dobre-na prawde nie zrobi róznicy,poza wartością rezydualną,która już dążyła mocno spaść i auto można kupić za grosze,w porównaniu z nowym). Czy interesuje Cie sprawa przebiegu,czy manual/automat,a może właśnie luksusik typu DSG ;) Czy zależy Ci bardziej na ekonomii czy dynamice,czy wolałbyś to połączyć (w czym akurat najlepszy jest VAG,jesli chodzi o klekoty i oczywiście wszelkie pochodne V-TECów, czyli szukamy dobrej Hondziny;)). Wankla Ci nie proponuję,bo mimo wszystko coś tam spali,a najgorzej,że będzie sie przelewać olejem. RX8 to w sumie można juz za tą cenę ściągać, ale jednak pewnie poczekasz z tym do następnego kieszonkowego-co? ;P
dobra, dalej muszę wiedzieć,czy jesteś kolego cięty na mechanikę tudzież elektronikę,czy twarde zawieszenie/niskie zawieszenie ułatwia Ci życie,czy psuje. Czy wolisz coś,z czym bedziesz chodzil do warsztatu co tydzien po pierdkę,czy raz na rok i wydac na wgranie jakiegos nowego softu,czy grzebanie w niełatwym zawiasie...
No i czy ma być przewozowo,czy raczej głównie dynamicznie? tzn- Ty,babka,bachorątka,zakupy, czy bardziej, Ty i pusta trasa ;P Czy ma sie troskzę chcby sprawdzić w terenie ? (czyli taki zmyślny hatch np. na Haldexie, albo w ogóle może jakiś odjazd,typu gwinty? :)). generalnie jak czasem na ostrzejsze nierówności,to parę typów to z miejsca już eliminuje...

ale generalnie podstawowe pytanko- jaki segment (to sobie już wszystko opowiem;)),ew. silnik...
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
oprocz Fiata z ktorego tak znawco drwisz jezdzilem i dziadowskim VW, przyzwoitym Oplem, Nissanem, Renault i Peugeotem i wbrew Twojej ciągle niepodwazalnej opinii VW wypadło w tym wszystkim najgorzej... Juz prymitywną Micrą sie jezdzilo lepiej niz pancerwagenem

P.S. Zapomniałem jeszcze o Citroenie Xsara

a Co do do tych starych odgrzewanych kotletów ktore ktos tam wymieniał to powiem tylko jedno, że stare to jest tylko dobre wini i skrzypce. Tyle na ten temat. Jak ktos chce niech kupuje stary szmelc ale niech potem nie wciska innym ciemnoty ze sie nie psuje mimo ze w rzeczywistosci ciagle po garażach je naprawia zeby jakos jezdzilo a co do tych 300KM to powiedz mi na jakiego ch...a Ci te 300KM do jezdzenia po miescie?? Weź zesz sie zastanow. Gdzie ta moc wykorzystasz na tych dzurawych jak tarka drogach?? Naprawde niektorych ludzi to mi jest żal za głupote...
 
Do góry