Nowy notebook do 3000 zł

Lolex

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Witam!
Chciałbym kupić nowy notebook za cenę nie przekraczającą 3000zł. Będzie służył mi do surfowania po internecie, przygotowywania prezentacji, pisania dokumentów, oglądania zdjęć i filmów, tworzenia mojej strony www (jedyny program graficzny który używam to GIMP :p ) oraz w bardzo skrajnych przypadkach do grania w gry (nie żadne symulatory lotów na Marsa czy inne mega-super-szpanersko-kozackie gry, które potrzebują nie wiadomo jakich parametrów; zwykły Heroes III [ lub wyższy ;) ] oraz podobne).

Notebook powinien mieć ekran o przekątnej 17 cali (15 cali ścierpię, ale wolę 17) - błyszczący(nie musi) oraz panoramiczny(także nie musi :D ), RAM nie mniej niż 2GB, dysk nie mniej niż 120GB, napęd DVD RW, procek coś w rodzaju Core 2 Duo (dwurdzeniowy) 2x1,5 GHz (nie mniej), waga nie gra dużej roli, gwarancja nie mniej niż 12 miesięcy, dość długa praca na akumulatorze, system Windows Vista Home Premium.

Najbardziej podobają mi się notebooki Toshiby, a mianowicie (laptopy w kolejności podobania się BB) ):
1. Toshiba Satellite P200-1I4 - cena wykracza poza 3000zł, ale tyle jestem skłonny zapłacić, ponieważ jest to jedyna 17 calowa na tyle tania Toshiba :(
2. Toshiba Satellite A200-1VM
3. HP dv6710ew KM007EA - całkiem fajny HP
4. Acer Extensa 7620G-1A2G25 - w miarę tani i wydajny, 17 calowy

(powyższe pozycje to linki, także śmiało możecie klikać :p )

Chciałbym, abyście pomogli mi w wyborze najlepszego notebooka dla mnie. Oczywiście, nie muszą być to takie jak podałem wyżej. Jak już pisałem wcześniej, najbardziej podobają mi się komputery Toshiby, jednak nie da się tego ukryć - są najdroższe <_<

Z góry dzięki za pomoc,
pozdrawiam :)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Tak na dobry początek, to po co Ci aż taka konfiguracja?

Ja zajmuje się głównie grafiką komputerową, pracuje na laptopie z AMD Athlon 3000+, 512mb ramu - i Adobe Photoshop CS2 śmiga, że aż miło, pakiet office, firefox, dream weaver (czy jakoś tak, ten edytor html) też chodzą płynnie. System XP MX.

Może warto zrzucić trochę ze sprzętu, ale dokupić np monitor lcd? Praca przy stronach www (bynajmniej tej części graficznej), bez dodatkowego LCD to katorga, kiedy już zaczniesz :p.
 

Lolex

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Tak na dobry początek, to po co Ci aż taka konfiguracja?
Kupuje laptopa na dobre parę lat, więc wolę teraz wyłożyć na początek trochę więcej $ ;) Poza tym chcę mieć Vistę na laptopie (jednak na stacjonarnym nie ryzykuje i trzymam się przy xp :D ) a do tego bez 2 GB RAMU nie ma co...
Ja zajmuje się głównie grafiką komputerową, pracuje na laptopie z AMD Athlon 3000+, 512mb ramu - i Adobe Photoshop CS2 śmiga, że aż miło, pakiet office, firefox, dream weaver (czy jakoś tak, ten edytor html) też chodzą płynnie. System XP MX.
Może warto zrzucić trochę ze sprzętu, ale dokupić np monitor lcd? Praca przy stronach www (bynajmniej tej części graficznej), bez dodatkowego LCD to katorga, kiedy już zaczniesz :p.
Źle mnie zrozumiałeś, ja nie zajmuję się, ani nie będę zajmował grafiką komputerową - dłubie sobie swoją stronkę, do czego na pewno 2 monitory mi nie potrzebne :p
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
poza tym chcę mieć Vistę na laptopie (jednak na stacjonarnym nie ryzykuje i trzymam się przy xp

Ja bym wolał mieć na lapku sprawdzony system, który nie zawodzi. Bo nie wyobrażam sobie wziąć laptopa ze sobą a tu zonk system nie pozwala na coś i kicha.

Źle mnie zrozumiałeś, ja nie zajmuję się, ani nie będę zajmował grafiką komputerową - dłubie sobie swoją stronkę, do czego na pewno 2 monitory mi nie potrzebne

On ma na myśli to że praca na ekranie laptopa to katorga na dłuższą metę, podobnie jak bardzo przydatna jest myszka i klawiatura zewnętrzna do lapka


Z podanych przez ciebie laptopów to biorę HP.
 

tanto

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
fajny ale w życiu bym tyle nie wydał na kompa
ja chciałem sobie kupić Acera lub Asusa tak do 2 tyś, ale facet w sklepie przekonał mnie do BenQ A52e, więc połaziłem po innych sklepach, przekonałem się, że relacja jakość/cena jest bardzo korzystna, przy okazji obejrzałem inne modele i od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem joybooka R56 :eek:k: . Fakt wybuliłem więcej niż zamierzałem ale mam sprzęt dokładnie taki jaki chciałem mieć. jedyne co mnie w tym kompie drażni to vista, ale powoli się przyzwyczajam
 
Do góry