Nowy komputer coś dziwnego

VAdamV

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
70
Punkty reakcji
0
Witam.

Mam pytanie wczoraj kupiłem sobie komputer z Windows 7 x64 i dzisiaj go pierwszy raz uruchomiłem i zacząłem przesyłać filmy, muzykę itp ogólnie było ponad 40gb poszedłem oglądać film w połowie filmu przerwalem i poszedłem zobaczyć czy się przesłao a tu komputer wyłączony ( chyba) gdy włączyłem go ponownie na monitorze odrazu pokazał się ekran logowania i gdy kliknąłem na mój obrazek pokazał się pulpit i otwarte foldery które zostawiłem.

Może mi ktoś napisać co to było bo to mój pierwszy komputer i nie wiem i proszę się nie śmiać.

Pozdrawiam.
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
VAdamV napisał:
Witam. Mam pytanie wczoraj kupiłem sobie komputer z Windows 7 x64 i dzisiaj go pierwszy raz uruchomiłem i zacząłem przesyłać filmy, muzykę itp ogólnie było ponad 40gb poszedłem oglądać film w połowie filmu przerwalem i poszedłem zobaczyć czy się przesłao a tu komputer wyłączony ( chyba) gdy włączyłem go ponownie na monitorze odrazu pokazał się ekran logowania i gdy kliknąłem na mój obrazek pokazał się pulpit i otwarte foldery które zostawiłem. Może mi ktoś napisać co to było bo to mój pierwszy komputer i nie wiem i proszę się nie śmiać. Pozdrawiam.
Z tego co opisujesz to nie masz się czego obawiać. Po prosu włączył się system oszczędzania energii, który po skończonym kopiowaniu uśpił komputer. Włączając power powiniene on po prostu nie ładować całego windowsa, a nieco szybciej wejsc do pulpitu.
Pozdro
 

VAdamV

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
70
Punkty reakcji
0
Witam ponownie piszę w tym temacie żeby nie zakładać nowego. W moim komputerze wiatrak. Który chłodzi procesor włącza się czasem odrazu po włączeniu komputera a czasem po jakimś czasie dzisiaj np: wiatrak nie włączył się kilka godzin co prawda nic na komputerze nie Robiłem ale czemu czasem włącza się od razu?

A dokładniej wiatrak od procesora ( przymocowany jest. Na obudowie komputera taki duży) dziwnie się włącza gdy dzisiaj rano włączyłem komputer wiatrak się nie włączył po paru godzinach gdy wszedłem do pokoju wiatrak nadal się nie kręcił a wieczorem gdy wyłączyłem komputer ( nie pamiętam czy wiatrak się kręcił bo nie zwróciłem uwagi) przypomniało mi się że nie przesłałem muzyki na telefon i gdy ponownie go włączyłem wiatrak odrazu się włączył. A wczoraj gdy rano włączyłem komputer wiatrak tez się nie uruchomił po godzinie gdy włączyłem grę po jakimś czasie zaczął się kręcić.

Proszę napisać czy tak ma być.

Pozdrawiam


Przepraszam moja pomyłka to nie był wiatrak od chłodzenia procesora tylko do wypompowywania ciepłego powietrza w komputera dla tego był przymocowany z tyłu obudowy. Wiem wiem głupie ale się nie znam
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
VAdamV napisał:
Witam ponownie piszę w tym temacie żeby nie zakładać nowego. W moim komputerze wiatrak. Który chłodzi procesor włącza się czasem odrazu po włączeniu komputera a czasem po jakimś czasie dzisiaj np: wiatrak nie włączył się kilka godzin co prawda nic na komputerze nie Robiłem ale czemu czasem włącza się od razu?

A dokładniej wiatrak od procesora ( przymocowany jest. Na obudowie komputera taki duży) dziwnie się włącza gdy dzisiaj rano włączyłem komputer wiatrak się nie włączył po paru godzinach gdy wszedłem do pokoju wiatrak nadal się nie kręcił a wieczorem gdy wyłączyłem komputer ( nie pamiętam czy wiatrak się kręcił bo nie zwróciłem uwagi) przypomniało mi się że nie przesłałem muzyki na telefon i gdy ponownie go włączyłem wiatrak odrazu się włączył. A wczoraj gdy rano włączyłem komputer wiatrak tez się nie uruchomił po godzinie gdy włączyłem grę po jakimś czasie zaczął się kręcić. Proszę napisać czy tak ma być. Pozdrawiam

Przepraszam moja pomyłka to nie był wiatrak od chłodzenia procesora tylko do wypompowywania ciepłego powietrza w komputera dla tego był przymocowany z tyłu obudowy. Wiem wiem głupie ale się nie znam
1. Na jakiej podstawie stwierdzasz, że wentylator raz się kręci a raz nie? Widzisz czy słyszysz?
2. Czy jesteś pewien który to wentylator? Bo jeśli ten od procesora, to sprawa bardzo prosta, procesor ma ustawiony w biosie zakres temperatur od których wentylator zaczyna szybciej pracować żeby obniżyć temperaturę.
3. Co do wentylatorów w obudowie to nie ma opcji żeby raz chodzily a raz nie, więc albo chodzą ale są wyłączone, czasami też za pomocą kontrolera można wyznaczać prędkość pracy.

Obczaj i daj znać.
 

VAdamV

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
70
Punkty reakcji
0
To już nie aktualne, wiatrak od procesora się kręci moralnie tylko ten od wypompowywania ciepłego powietrza włącza się po pewnym czasie gdy w, komputerze jest ciepło a ja myślałem że ten wiatrak jest od procesora. Przepraszam mój błąd.

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry