Nowonarodzenie w Świetle nauk Biblijnych

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
12) Nie [mówię], że już [to] osiągnąłem i już się stałem doskonałym, lecz pędzę, abym też [to] zdobył, bo i sam zostałem zdobyty przez Chrystusa Jezusa. (13) Bracia, ja nie sądzę o sobie samym, że już zdobyłem, ale to jedno [czynię]: zapominając o tym, co za mną, a wytężając siły ku temu, co przede mną, (14) pędzę ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie. (15) Wszyscy więc my, doskonali, tak to odczuwajmy: a jeśli odczuwacie coś inaczej, i to Bóg wam objawi
filip3
Orsa i ja nie mówię o sobie ,że stałam sie doskonała jak i Paweł,dążę do tego celu i w tym jestem doskonała.
Nowonarodzenie to właśnie zmiana potrzeb serca,to szczerośc serca i zmiana celu.Rodzisz sie dla niego (celu) i żyjesz dla tego celu.
I tak jak pisze Paweł zapominając o tym co za mną.Reszta to chrześcijaństwo jeśli ku temu się narodził człowiek
Shalom!.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
filip3
Orsa i ja nie mówię o sobie ,że stałam sie doskonała jak i Paweł,dążę do tego celu i w tym jestem doskonała.
Nowonarodzenie to właśnie zmiana potrzeb serca,to szczerośc serca i zmiana celu.Rodzisz sie dla niego (celu) i żyjesz dla tego celu.
I tak jak pisze Paweł zapominając o tym co za mną.Reszta to chrześcijaństwo jeśli ku temu się narodził człowiek
Shalom!.
popatrz z jakim ZAMIłOWANIEM obnosicie sie z tym wersetem ,jak powiedział Paweł ?
cedzicie komara a połykacie WIELBłADA .
Paweł mówi tu o tym ze biegnie po nagrode mówi ze szelmut jeszcze nie przybyła A NIE ze on nie jest
DOSKONAłY , no chyba ze sam nie wie co mówi skoro w innym miejscu mówi ,Głosimy wsród DOSKONAłYCH!
czyli jak ty sobie wyobrazasz NIEDOSKONAłY GłOSI DOSKONAłYM - Madrość TAJEMNICE ???

to co mówisz to zakrawa na - gonie króliczka bo tak lubie a czy go dogonie - a musze ?
Słowo jest Słowo - to jest NAKAZ a nie moje pomysły Słowo tak mówi .a ty przeciez tak na nim polegasz.???
moze to nam pomoze ?
><><

Mt 5:48 BT "Bądźcie więc wy doskonali,doskonały jak wasz Ojciec niebieski.jest"

Mt 19:21 BT "Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!"

Lk 1:17 BT "on sam pójdzie przed Nim w duchu i mocy Eliasza, żeby serca ojców nakłonić ku dzieciom, a nieposłusznych - do usposobienia sprawiedliwych, by przygotować Panu lud doskonały."

Rz 13:10 BT "Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa."

1Kor 2:6 BT "A jednak głosimy mądrość między doskonałymi, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających."

Flp 3:12 BT "Nie [mówię], że już [to] osiągnąłem i już się stałem doskonałym, lecz pędzę, abym też [to] zdobył, bo i sam zostałem zdobyty przez Chrystusa Jezusa."
/nie ze juz osiągnąłem ,albo ze juz przybyła doskonałosc/szelmut , ale biegne ja w nadziei osiągnąć .../
w 15 - ilu nas Dojrzałych ..../
Kol 1:28 BT "Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie."

2Tm 3:17 BT "aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu."

Jk 1:4 BT "Wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali, nienaganni, w niczym nie wykazując braków."
"
Hbr 2:10 Bw "Przystało bowiem, aby Ten, dla którego i przez którego istnieje wszystko, który przywiódł do chwały wielu synów, sprawcę ich zbawienia uczynił doskonałym przez cierpienia."

Hbr 10:14 Bw "Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni."

Jk 1:17 Bw "Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości; u niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia."

Jk 1:25 Bw "Ale kto wejrzał w doskonały zakon wolności i trwa w nim, nie jest słuchaczem, który zapomina, lecz wykonawcą; ten będzie błogosławiony w swoim działaniu."

Jk 3:2 Bw "Dopuszczamy się bowiem wszyscy wielu uchybień; jeśli kto w mowie nie uchybia, ten jest mężem doskonałym, który i całe ciało może utrzymać na wodzy."

1J 4:18 Bw "W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości."

Ap 3:2 BT "Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć, bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga."

><><><
Czy TO SłOWO NAS NIE ZOBOWIąZUJE !?!
CZy tu mówimy mówic - no Panie co to to nie .
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Naprzód powiedz mi co rozumiesz przez doskonałośc o jakiej mówi Jezus i jak doskonały jest Ojciec w Niebie.

Powiedz mi czy jestes doskonała w miłości.jesteś doskonale nienaganna,doskonale wierna...itd
dużo piszesz o doskonałości zakonu,powinnosciach doskonałości.ale to doskonałe od doskonałego Boga.
Jeśli chcesz byc doskonała masz iść za Jezusem co nie jest jednoznaczne z otrzymaniem jej ot tak bo powiedziałas ,że idziesz.
Bo ta droga doprowadzi cie do doskonałości.
Paweł pisał ,że nie mówi otym,że jest doskonały,ale pędzi aby to zdobyć i wcale nie mówi ,że już to zdobył.
Jest doskonały właśnie w tym,że szuka i zabiega by zdobyć.
Shalo!
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Co za paradoks
Paweł nie był DOSKONAłY /tak nauczaja /ale innym pisał aby Byli ?
kazdy by mu wytknał - a ty Pawle ? a on powie ja se biegne .
no to ja tez Pawle biegne -
1Kor 2:6 BT "A jednak głosimy mądrość między doskonałymi, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających."
nie ma innego wyjscia jak tylko UZNAC ze Paweł wiedział KTO jest DOSKONAłY .
dziwne ze sam nie był . <_<
wiesz to przypomina ,ty który mówisz niekradnij - sam kradniesz
niecudzołóż - sam to robisz
ty PAWLE mówisz badz DOSKONAłY a sam nie jesteś ?
za Jezusem szło wielu ,Panny głupie też i Judasz szedł
pisze o DOSKONAłOSCI Zakonu , bo tak napisano
Bo ta droga doprowadzi cie do doskonałości.

TA DROGA jest DOSKONAłA SAMA W SOBIE i jest CELEM W SOBIE .


Kol 1:28 BT "Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie."

2Tm 3:17 BT "aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu."

Jk 1:4 BT "Wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali, nienaganni, w niczym nie wykazując braków."

kiedy to ma sie stac ? ile masz DNI ?
Po Owocach ich poznacie -
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
czyli można by przyjąć ,że wejscie na droge czyni nas doskonałymi i to wydaje mi sie słuszne na doskonałej drodze. Ale nie wydaje mi się ,żeby ona była celem sama w sobie,raczej celem jest to dokąd prowadzi ta droga.
Może przyjąć,że rozróżniał doskonałość Boską i naszą ludzką ?
Trzeba poszperac w źródle.Bo fakt wydaje się że jest sprzecznośc.
Ile dni ?wydaje mi sie ,że to jest ciągły codzienny wzrost ,to jest uświęcanie się,codzienne uczniostwo,praktyczne chrześcijaństwo.
Shalom!
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Agar,
Tak, prawa etyki są niezaprzeczalne, stanową podstawe zdrowergo społeczeństwa...ale większość religii opiera się na nich; ba, nawet religianie jest wymagana by je przestrzegać. Czy prezypadkiem każda z religii nie jest tworem człowieka? Jeśli tak, to nalezy pamietać że człowiek jest omylny i subiektywny przy tym. Jeśli powiesz że bóg tak kierował ludźmi, by pisali w bibli to, co on sobie zamieżył to już jest zabawa człowiekiem nie mówiąc o wolnej woli...

Bóg przecież karał chociażby egipcian plagami. Dlaczego? Gdy król Dawid podbijał inne państwa a bóg nie miał nic przeciwko.
Ale nie w tym rzecz, bo nie wiem jak szatan / grzech może sprawić by przykładowo niemowle cierpiało.

Wzniosłe słowa są dla pospulstwa którego w żaden inny sposób nie można zmotywować do działania, wzniosłe czyny są dziełem pospulstwa które przez swe czyny staje się arystokracją.

Orsa,
może to ty zakładasz bezdenność ludzkiej prostoty, zatracenia w świecie i jego niezdolność do samoistnego, przysłowiowego czynienia dobra?
Myślisz że nie wierząc w boga trzeba być kryminalistą, gwałcicielem lub zabójcą?

Jaki jest wasz bóg potężny, że nie potrafić dać nadziei swym wiernym, by jego obraz mącili wątpiący?

Jezus był człowiekiem.

Tewie,
wiara może pobudzić do szukania; płynąć z prondem jest łatwo, może nalezy troche krytycznie spojrzeć na swój system wartości, religie.

Tak, każdy post posiada niedoskonaości, niedociągnięcia które łatwo można wykożystać. I to jest piękne, można rozwiać swe wątpliwości, utwierdzić się w swych przekonaniach lub dać za wygraną przystając na sugestie innych urzytkowników.

Wiesz, tu nie chodzi o udowadnianie, tylko w miare możliwości zdobycia jak największej ilości argumentów popierających teze by zmniejszyć margines błędu. Człowiek jest subiektywny i nigdy nie otrzyma 100% głosów poparcia od wyborców...chyba że to będzie jedyny kandydat. tak w przypadku naszych domów rodzinnych, nie mieliśmy prawa wybrać w kogo chcemy wierzyć, to zostało większości narzucone.

Według mnie bóg jest niezmiernie plastyczny, w starym testamencie był mściwy, surowy, w nowym bynajmniej nie.

"Nasza wiara nie tworzy Boga, nasze wyobrażenia też Go nie kreują. One odzwierciedlają stan naszej duszy, umysłu, nasze potrzeby itd" - brawo, najleprzy cytat jaki słyszałem od dawna.

Moje ego jest ateistą, ale ja jestem wątpiącym katolikiem. Pisze tutaj by rozwiać te właśnie wątpliwości. Jeśli ktoś nie potrafi odpowiedzieć na coś, ty tylko świadczy o jego niewiedzy, ślepej wierze.

Dorosły może nie jestem, ale staram się nim być w świadomości.
Cóż, niestety posiadam obraz boga. Niestety ponieważ jest on nie do przyjęcia.
Dziękuje za tego posta, naprawde daje do myślenia pozytywnie.
Również pozdrawiam!
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
To żadern paradoks. Nie musze być doskonały w miłości aby wiedzieć że jest najważniejsza i zachęcać do doskonalenia się w niej.
paradoks
Paweł to nie jakis tam niedouczony ,Paweł wiedział przez Objawienie
jak mógł innym proponowac by BYLI DOSKONALI a sam NIE ?!! niezdążył , nie potrafił nie ....co?
DOSKONAłOSC to łaska jak to mozliwe by jedna przyjac a druga odrzucać?
Zadne doskonalenie ,DOSKONAłY , tak napisano .
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
M'T'

Agar,
Tak, prawa etyki są niezaprzeczalne, stanową podstawe zdrowergo społeczeństwa...ale większość religii opiera się na nich; ba, nawet religianie jest wymagana by je przestrzegać. Czy prezypadkiem każda z religii nie jest tworem człowieka? Jeśli tak, to nalezy pamietać że człowiek jest omylny i subiektywny przy tym. Jeśli powiesz że bóg tak kierował ludźmi, by pisali w bibli to, co on sobie zamieżył to już jest zabawa człowiekiem nie mówiąc o wolnej woli...
Biblie uwiarygodniaja proroctwa które sie spełniły,było ih ponad 400,głoszone w różnych okresach czasu i przez różnych ludzi,wieleset lat przed wydarzeniami o których prorokowały.Są to proroctwa mesjańskie wypełnione wJezusie.

Bóg przecież karał chociażby egipcian plagami. Dlaczego? Gdy król Dawid podbijał inne państwa a bóg nie miał nic przeciwko.
Ale nie w tym rzecz, bo nie wiem jak szatan / grzech może sprawić by przykładowo niemowle cierpiało.
Zależy jak rozumieć karę.Czy można mie pretensję o wykonanie wyroku sądowego?Nie,i tak kiedy Izrael stał przy Bogu wiernie miał prawo wykonywania wyroków Bożych.kiedy odeszli od Boga przegrywali wręcz bitwy i poszli do niewoli.Tak grzech musimy miec na uwadze,bo on powoduje odstępstwo od Boga ze wszystkimi jego skutkami,cierpieniem,karą.Wydarzenia na ziemi są dowodem(i skutkami) tego ,że toczy się walka,że to nie są żarty bo konsekwencje są poważne i ostateczne.

Wzniosłe słowa są dla pospulstwa którego w żaden inny sposób nie można zmotywować do działania, wzniosłe czyny są dziełem pospulstwa które przez swe czyny staje się arystokracją.
Masz rację,wzniosłe słowa czasmi motywuą ale też stają się sloganami wyświechtanymi i z czasem tracą swe znaczenie,te trwają.
I raczej słowa Jezusa nie odnosiły się do arystokracji mówił o służbie człowiekowi i wielkość mierzona była właśnie służba.

Pokój Tobie!
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Orsa
Paweł to nie jakis tam niedouczony ,Paweł wiedział przez Objawienie
Paweł pisze ,że prawda została mu objawiona,przez obecnego w nim Chrystusa,który jako Duch Święty Chrystusowy,Syn,Słowo Boże,Słowo,Duch Prawdy,Pocieszyciel itd,jest obecny w każdym człowieku.O tej obecności w nas Chrystusa,głosił Dobrą Nowinę.Który kościół obecnie głosi tą samą Dobrą Nowinę co i Paweł? Ja jakoś tego nie widzę.

Sprzeczności w naukach Pawła i pozostałych apostołów, mogą wynikać ze świadomego fałszowania Biblii.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Sprzeczności w naukach Pawła i pozostałych apostołów, mogą wynikać ze świadomego fałszowania Biblii.

To już trzeci temat w którym piszesz o fałszowaniu biblii nie dając żadnych dowodów. Z taką argumentacja nigdzie byś nie zaszedł w realu ale w necie co tam można śmigać czym się chce i jak się chce - prawda ?

Ponadto nie róbmy offtopa. Temat mamy inny.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
M't'
Orsa,może to ty zakładasz bezdenność ludzkiej prostoty, zatracenia w świecie i jego niezdolność do samoistnego, przysłowiowego czynienia dobra?Myślisz że nie wierząc w boga trzeba być kryminalistą, gwałcicielem lub zabójcą?
Nie nie mysle ,juz gdzies pisałam ,ze człowiek moze byc -bardzo dobrym uczynnym .moze oddawac siebiedla innych ,nigdy nie ukrasc nie kłamac ,no moze czasem nigdy nie powie cholera ?i takie tam ,ale ,ALE w nim nie ma Swiatła nie jest Naczyniem dla Swiatła on sam sobie dla siebie jest bogiem ,WIdoczny wszedzie na piedestale Nazwisko znane z dobroci serca .ALE CZY BóG GO WIDZI ?jesli taki człowiek czyni od siebie bez Imienia Stwócy to kim on jest ? miesem jeno .JEZUS powiedział ze wszystko ma byc czynione Z NIEGO .Indianie wiedza o Wielkim Duchu Manitou ,oni wiedza ze Stwórca jest DUCHEM .Wschód wie ze DUCH jest przed materia a zachód ciagle materia i materia .
Jaki jest wasz bóg potężny, że nie potrafić dać nadziei swym wiernym, by jego obraz mącili wątpiący?
Watpicy maca serca watpiacych i maluja fałszywy Obraz Stwórcy i siebie .Jesli człoweik jest niedoskonały a jest Obrazem Boga ,to znaczy ze Bóg jest niedoskonały to zanczy ze taki mówi Bogu - a jestem tak niedoskonały i grzeszny a ty Boze nic na to nie poradzisz jestes za słaby na moje grzechy na moja niedoskonałosc.
Jezus był człowiekiem.
- napewno ni e takim jak myslisz ty i wielu innych Adam z Nieba to nie Adam z ziemi jest WIELKA RóZNICA pomiedzy ziemia a NIEBEM
OrsaPaweł pisze ,że prawda została mu objawiona,przez obecnego w nim Chrystusa,który jako Duch Święty Chrystusowy,Syn,Słowo Boże,Słowo,Duch Prawdy,Pocieszyciel itd,jest obecny w każdym człowieku.O tej obecności w nas Chrystusa,głosił Dobrą Nowinę.Który kościół obecnie głosi tą samą Dobrą Nowinę co i Paweł? Ja jakoś tego nie widzę.Sprzeczności w naukach Pawła i pozostałych apostołów, mogą wynikać ze świadomego fałszowania Biblii.
jesli tak uwazasz to dlaczego tak niewielu ma Objawienie ?gdyby mieli Ducha Mesajsza w sobie byli by Jego i Poznali by Jego jest powiedziane - KTO PRZYJMIE DUCHA PRAWDY .a swiat GO przyjac /kabala nie moze bo GO BIE WIDZI i nie zna .WY GO ZNACIE -WY a to znaczy nie wszyscy !kosciół głosi to co ma z ciała a nie zDucha
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Agar,
wiele jest też proproków którzy nie są włączeni w kanon, dodam iż są to współcześnie żyjący lub na przestrzeni kilkudziesięciu lat wstecz.

Wykonywać wyroki? A w jakiej sprawie? czym zawinili naprzykład Filistyni? To była konkurencja czysto olitycznia. odobnie sprawa ziemi obiecanej; musieli podbic tamtejsze ludy by objąć nad nią władanie.

Mówiąc o pospulstwie myślałem o swerze duchowej..

Pokój!

Orsa,
jakiego światła, czyńmy dobro a nie świećmy sobie latarkami w oczy bo oślepniemy. Humanitaryzm na ołtarze!

Wg Biblii stwórca jest doskonały, czowiek zaś jest tylko marną kopią z mnóstwem wad.

Czym się więc różnią? Adam żeby pójść do nieba musiał się zmienić? więc to już nie Adam poszedł do nieba tylko jego przeróbka na potrzeby nieba.
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Kaznodzieya
To już trzeci temat w którym piszesz o fałszowaniu biblii nie dając żadnych dowodów.
Dowodów na fałszowanie Biblii podałem wystarczająco dużo.Tak więc nie jestem jedynym,który doszedł do tych genialnych wniosków.Ty też nie jesteś jedynym,który tego nie chce widzieć.To mi przypomina moją znajoma,która była Świadkiem Jehowy przez 10 lat i to fanatycznym.Tak samo jaki i Ty nie chciała widzieć fałszerstw i sprzeczności w Biblii.Dopiero pewne bardzo dramatyczne wydarzenie w jej życiu spowodowało,że innym okiem spojrzała na Biblię.To dlaczego nie widziała tego przez te cała 10 lat,które była u Świadków Jehowy?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
'M't'
Orsa,
jakiego światła, czyńmy dobro a nie świećmy sobie latarkami w oczy bo oślepniemy. Humanitaryzm na ołtarze
!
mówie o Swietle które Mieszka w Swietle o Swietle któego nasiano sprawiedliwemu .
Swiatło przyszedł na swiat
Ja Jestem Swiatło ,swiata .
Swiatło stał sie .
Swiatło które ujrzał Paweł .co poczniesz bez Tego Swiatła ? co ci da latarka
głupie panny nie miały Swiatła .
Wg Biblii stwórca jest doskonały, czowiek zaś jest tylko marną kopią z mnóstwem wad
.
Doskonały zadna marna kopia , jesli nosze Jego Obraz jestem DOSKONAłA JAK ON .
Nie patrz na siebie oczmi rozpadu materii ale ,Jego oczmi Miłosci .
Czym się więc różnią? Adam żeby pójść do nieba musiał się zmienić? więc to już nie Adam poszedł do nieba tylko jego przeróbka na potrzeby nieba.
o kim mówisz ?
Adam z Nieba SIEBIE nie zmienia On przyszedł ZMIENIC NAS ,dac nam sposobnosc ujrzenia Królestwa
Miejsca z którego jesteśmy .
Adam z prochu ziemi nie doznaje przeróbki ale umiera ,ziemi by Urodzic sie do Nieba
Narodzony widzi w czym Rzecz i poddaje siebie Jemu - to tak skrótowo
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Na czym polega Nowonarodzenie?


Nowonarodzenie polega na tym,żeby przy pomocy obecnego w naszych sercach Chrystusa, jako Ducha Chrystusowego-Syna,naszego Osobistego Zbawiciela,uwolnić się od naszych grzechów.Wówczas Duch Chrystusowy-Syn,ochrzci nas Duchem Świętym.

Musimy w tym celu,podążać do zbawienia chrześcijańską drogą,przy pomocy naszego Osobistego Zbawiciela,który jedynie jest Drogą,Prawdą i Życiem.Jan.10.11.Ja jestem dobry pasterz...Jan.10..wszyscy,ilu przede mną przyszło,to złodzieje i zbójcy...

Musimy stopniowo rozpoznać nasze grzechy,pożałować za nie,oczyścić za pomocą zbawczej energii Ducha Chrystusowego-Syna i tego co grzeszne,już więcej nie czynić.

Chrystus wskazuje nam bezpośrednią drogę do:wolności,szczęścia ,zdrowia,pokoju i w ten sposób prowadzi nas do bliskości Boga.Na tej drodze naszym hasłem jest:

Rozpoznaj swoje grzechy,pożałuj za nie z całego serca,oczyść je z pomocą Chrystusa,który mieszka w tobie,proś o przebaczenie,przebacz bliźniemu,który zgrzeszył wobec ciebie,napraw to,co jest jeszcze do naprawienia i więcej już tego grzechu nie popełniaj.

Jeśli pójdziemy drogą chrześcijańskiego oczyszczania naszych grzechów,to obecny w nas Chrystus przeistoczy w światło i siłę grzechy,za które żałowaliśmy i które oczyściliśmy.Są one wtedy zmazane w naszej duszy.

Nasze położenie byłoby beznadziejne,gdybyśmy nie mieli w naszych sercach Chrystusa Bożego,naszego Osobistego Zbawiciela.Gal.4.; Jak.1.21.

Ten kto myśli,że mógłby się samodzielnie uwolnić,musi wcześniej czy później rozpoznać,ze nie tędy droga.W małej skali dla osobistego życia,jak i na wielką skalę dla wydarzeń w całym świecie obowiązuje to samo:

Bez obecnego w naszych sercach Chrystusa Bożego,naszego Osobistego Zbawiciela,nic nie jest możliwe.


Orsa

jesli tak uwazasz to dlaczego tak niewielu ma Objawienie ?gdyby mieli Ducha Mesajsza w sobie byli by Jego i Poznali by Jego jest powiedziane - KTO PRZYJMIE DUCHA PRAWDY .a swiat GO przyjac /kabala nie moze bo GO BIE WIDZI i nie zna .WY GO ZNACIE -WY a to znaczy nie wszyscy !kosciół głosi to co ma z ciała a nie zDucha
Z tego wynika,że kościół nie naucza prawdy,że jedynie obecny w nas Duch Prawdy,Duch Chrystusowy-Syn,jest naszym jedynym Osobistym Zbawicielem.Drugie kłamstwo polega na tym,że głosi się,że to nie Duch Prawdy,ale Biblia jest jedynym źródłem prawdy.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Orsa uważa że osiągnęła doskonałość i świętość w Chrystusie a Ty jak patrzysz na tę kwestię ?
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Orsa uważa że osiągnęła doskonałość i świętość w Chrystusie a Ty jak patrzysz na tę kwestię ?
Jedynie obecny w nas Duch Prawdy może oceniać,co jest prawdą i na ile ktoś jest doskonały.Co rozumiesz pod określeniem "świętość w Chrystusie"?
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
U mnie to całkiem jakoś tak na wspak...
Im dalej byłem od spraw duchowych i Biblii - tym byłem jakis taki większy i lepszy w swoim mniemaniu.
A im bliżej spraw duchowych i - przepraszam za śmiałość - nauk Chrystusowych, to tym bardziej czułem się mały, jakiś taki maluteńki...
Czy to normalne, czy nie ?
Pozdrawiam z niskości - ja.
 
Do góry