Nowoczesne metody ogrzewania

gbshaw

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
Hello, chciałem zapytać czy ktoś z Was jest może zorientowany, które piece lepiej wybrać i które są bardziej ekonomiczne? Czy piece z podajnikiem czy może węglowe?? Zastanawiam się nad odnowieniem systemu grzewczego w chacie i nie jestem na czasie w tym temacie :)
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
gdzies kiedyś czytałam że oszczędnośc przy piecu z podajniekiem sięga nawet 40% ale jak jest w praktyce nie wiem
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
no i dociepliłem się wełną Knauf, montaż był nawet przyjemny, teraz pozostało czekać na zimę i się okaże czy w domu cieplej :)
 

ankoo

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Za granicą popularne są technologie solarne, ale nie wiadomo jak będzie to wyglądać w Polsce. Być może kiedyś się to rozwinie, ale pogody nie przeskoczymy...
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
zypek84, ja bym tam stawiał na izolację ścian a nie na "dekoracyjne grzejniki", sam się ostatnio dociepliłem i mam nadzieję, że dzięki temu zaoszczędzę trochę grosza przy rachunkach.... ;]
 

krystynkaQ

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wszystkie instalacje zamontowane w Twoim domu ulegają naturalnemu zużyciu i co pewien czas należy je wymienić. Instalacja grzewcza należy do najmniej żywotnych instalacji nie tylko dla tego że staje się instalacją coraz bardziej awaryjną, ale staje się przestarzałą pod względem technicznym, a co za tym idzie mniej ekonomiczną. Instalację grzewczą powinno się wymieniać co 15 – 20 lat.

W każdej dziedzinie związanej z budownictwem dokonuje się wielki postęp. Jednak w dziedzinie centralnego ogrzewania odnotowujemy największy skok technologiczny. Są produkowane coraz nowocześniejsze kotły na wszystkie rodzaje paliw, tak na stałe jak i na ciekłe. Są produkowane pompy ciepła wykorzystujące ciepło z wód podziemnych (kolektor pionowy), gruntów (kolektor poziomy) oraz
z powietrza. Coraz częściej instaluje się też kolektory słoneczne.
zintegrowane ogrzewanie to kompletny system do ogrzewania domu jednorodzinnego oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Składa sie z kolektorów słonecznych Turbosolar z zasobnikiem, Turbokominka z płaszczem wodnym, oszczędnego kotła gazowego oraz Integratora. Duża rozpiętość mocy Turbokominków pozwala na dobór odpowiedniego modelu w domach o powierzchni od 80 – 400 m2. Ilość kolektorów i pojemność zasobnika zależy od liczby mieszkańców i zapotrzebowania na ciepłą wodę. Integrator jest sercem łączącym instalację, zarządza energią - łącząc energię ze źródeł ciepła i przekierowując ją na zasobnik ciepłej wody i grzejniki

Zastosowalismy z męzem takie ogrzewanie, jestesmy z niego bardzo zadowoleni, tak wiec polecamy tez innym- ekologia oplaca sie i wraca do nas z nawiazka :)
wiecej info jest tutaj http://www.makroterm.pl/produkty/zintegrowane-ogrzewanie
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Hello, chciałem zapytać czy ktoś z Was jest może zorientowany, które piece lepiej wybrać i które są bardziej ekonomiczne? Czy piece z podajnikiem czy może węglowe?? Zastanawiam się nad odnowieniem systemu grzewczego w chacie i nie jestem na czasie w tym temacie :)

Te z podajnikiem też węglowymi są,bo jakby nie patrzyć,ekogroszek weglem jest.Cała ich ekonomiczność z tego wynika,że eliminuje sie wystudzanie budynku przy wypaleniu sie zasypu,jak to jest w zwykłych kotłach miałowych.Te z podajnikiem same dozują sobie opał i usuwają popiół.Rozpala sie w nich jesienią a wygasza wiosną.Na pewno jest to wygodą,chociaż niekoniecznie ekonomiczną.Paliwo do nich jest jednak znacznie droższe niż do zwykłych kotłów,chociaż przeważnie bardziej wartościowe energetycznie.Przedkłada sie to na mniejszy tonaż zakupywanego opału i co za tym idzie mniejszą ilość pozostałości w postaci popiołu,z którym zrobić też trzeba coś.Finansowo na jedno wychodzi z tymi z podajnikiem,ale oszczędza sie czas,który podobno również pieniądzem jest.Postawił bym na kocioł z podajnikiem,chociaż jest średnio dwukrotnie droższy niż ten,któremu podawać ręcznie trzeba.
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Za granicą popularne są technologie solarne, ale nie wiadomo jak będzie to wyglądać w Polsce. Być może kiedyś się to rozwinie, ale pogody nie przeskoczymy...
no raczej wydłużenie lata nam nie grozi... te solary podczas takiej pogody jak dziś to się nie napracują :(
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
sam mam w domu kominek ale "sztuczny" tj wystrój domu ;-) hihi No i raczej to nie jest "nowoczesna metoda ogrzewania"
 

stosik11

Zbanowany
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Za to "nowoczesną metodą ogrzewania" na pewno można nazwać energię geotermalną;) U nas się chyba narazie nie mówi o tym wiele, a okazuje się, że Polska to obszar bardzo aktywny geotermalnie - nawet bym nie przypuszczał:D Nie ukrywam, zainteresował mnie ten temat i trafiłem na fajny blog o odnawialnych źródłach energii http://www.odnawialnecieplo.pl/slownik-odnawialnej-energii/63-energia-geotermalna Może kogoś też zainteresuje!
 

navigator45

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
a co np. sądzicie o kominkach z płaszczem wodnym? są wydajne? ich ceny są znacznie wyższe od takich powietrznych, ale z tego co się orientuję to wspomagają centralne ogrzewanie, ale jak to wygląda w praktyce? warto kupić?
 
I

ItaliaAmore

Guest
nie sadze by kominek ogrzał mi dom (100m2) stawiam na dobre ocieplenie domu (u mnie wełna a nie styropian), szczelne okna i drzwi i nie otwieranie ich gdy w domu jest "grzane", no i ogrzewanie gazem, w moim przypadku lpg z amerigasu, a nie węglem, bo jest to zwyczajnie wygodniejsze, nie trzeba przy tym latac, dokladac, czyscic pieca itp. o wątku ekologicznym nie wspominajac
 

KotPad

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
0
ItaliaAmore napisał:
nie sadze by kominek ogrzał mi dom (100m2) stawiam na dobre ocieplenie domu (u mnie wełna a nie styropian), szczelne okna i drzwi i nie otwieranie ich gdy w domu jest "grzane", no i ogrzewanie gazem, w moim przypadku lpg z amerigasu, a nie węglem, bo jest to zwyczajnie wygodniejsze, nie trzeba przy tym latac, dokladac, czyscic pieca itp. o wątku ekologicznym nie wspominajac
Gaz to przede wszystkim ekologia, na którą coraz mniej z nas zwraca uwagę.... W mojej okolicy z piecy węglowych zima idzie taki dym, że czasem nie ma czym oddychać, ludzi nie zdają sobie sprawy, że sami siebie trują nawzajem.
 
M

malgorzatakonik

Guest
Szukamy rozwiązania z gazem LPG, chce mieć kompleksową obsługę oraz myślę, że wydzierżawilibyśmy zbiornik. Polećcie nam dobrego dostawcę.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
a ja polecam na początku walki o cieplejszy dom sprawdzić, czy nie ma żadnych mostków termicznych, czy montaż okien i drzwi jest dobrze wykonany - bez dobrego montażu ani rusz.
 
A

annabela

Guest
zgadzam się, jak dom nie jest ocieplony, okna nieszczelne i drzwi, sa tzw. wspomniane mostki termiczne, to zadne ogrzewanie nie okaze sie ekologiczne, bo beda duze straty ciepla, a co za tym idzie wyzsze rachunki
 
B

Banditto

Guest
Nam zawsze zależało na dobrych jakościowo materiałach, bo chociaż wydaje się raz, to jednak na dłuższą metę można dużo zaoszczędzić. Ciepło dużo kosztuje. Pod Krakowem jest już moim zdaniem tyle zanieczyszczeń, że też o tym myśleliśmy i mamy w planach gaz, jednak chwilę to zajmie zanim nas podłączą do sieci... Póki co dzierżawimy zbiornik LPG i jest o tyle wygodnie i tanio, że nie spieszy nam się kompletnie do tego podłączenia. Polecam to rozwiązanie
 
A

annabela

Guest
no ja tez wlasnie w dzierzawie od amerigasu, poki co mam zapewniony gratis za dzierzawę w umowie na pewien okres, wiec tez oszczedzam
 
Do góry