Nowe życie

wolf1944ns

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam. Mam w planach zacząć życie od nowa. Chciałbym się wyprowadzić do Warszawy. i z skąd pytania, jakie koszty życia/ utrzymania w wawie i jak z pracą. Pozdrawiam
 
M

MacaN

Guest
Życie od nowa... ciekawe...

Pracę jaką złapiesz taką będziesz miał :D Zależy od Twoich kwalifikacji i umiejętności. Koszty utrzymania spore ale i zarobki większe.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Jeśli chcesz zacząć życie od nowa, to raczej jako niemowlak nie będziesz się musiał martwić pieniędzmi.
 

orkus

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
84
Punkty reakcji
3
Wiek
44
Co to znaczy zacząć życie od nowa? Odciąć się od przeszłości? Aż taka była zła, by wymazać wszystkich znajomych, rodzinę...?
 

kokardunia

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Cięzko powiedzieć zależy od tego gdzie bedziesz pracował i gdzie mieszkał. WEIadomo że w wawie droższe życie ale jakos daja tam radę. Proponuje najpierw rozejżeć się za mozliwością pracy nie koniecznie w warszawie a dopiero zaczynać nowe życie bo może nie warszawa jest pisana.
 

Nuada

Malkontencki
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
585
Punkty reakcji
25
Wiek
32
Miasto
Łódź
Warszawa jest przereklamowana i 'budują metro'. Polecam Sosnowiec.
 
W

wiki9969

Guest
A ja mam pytanie z innej beczki: a pomyślałeś o tym co będzie jak Ci się nie uda, czy planujesz powrót na stare śmieci?

W Warszawie będzie Ci o wiele łatwiej znaleźć pracę, no i wynagrodzenie będzie trochę większe ze względu na utrzymanie. Co do mieszkania, to jak ja kiedyś przeglądałam to z tym nie było problemów. Jednak koszty utrzymania są duże. Najlepiej by było, jakbyś na początek z kimś zamieszkał. Nie wiem, może masz tam jakiegoś znajomego, który ma akurat wolny pokój? Wtedy z pewnością będzie Ci łatwiej. :)
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
Chcesz zacząć nowe życie w wwa? Poważnie? Jeśli już zacząć nowe życie to znajdź jakiś ciekawy kraj i fajne miasto.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Ja Warszawę zawsze uważałam,ża największą wioskę w Polsce-byłam zmuszona mieszkać tam prawie rok ze względu na leczenie-szczerze -nigdy więcej.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Codziennie zaczynasz nowe życie.
Każdego poranka widzisz efekty własnej pracy z dnia poprzedniego.
Jeśli praca nie przynosi Ci satysfakcji to zmień pracę, a nie całe życie.
Niekiedy chcąc sobie życie polepszyć, ułatwić, dać sobie trochę luksusu to możesz czasami tylko sobie pogorszyć.
Mały wykładzik m.in. o stabilizacji życiowej:
http://demotywatory.pl/4091677
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Szczerze to odważny krok z Twojej strony, aby zaczynać od zera w Warszawie. Jak już napisano u góry wynagrodzenie zależy od Twoich kwalifikacji. Na pewno jeśli chodzi o pracę przy ulotkach, jako kelner, na zmywaku, do sprzątania to nie brakuje, ale jest to bardziej praca dla studenta na kieszonkowe. Średnio wynajęcie pokoju kosztuje 600-750zł. Chcąc zmniejszyć koszty za mieszkanie można dzielić jeden pokój jeszcze na pół. Do tego dochodzą koszty za przejazdy komunikacją miejską(250zł/90dni normalny), droższe niż w małych miejscowościach produkty spożywcze, media itd itp
 
Do góry