nowe mp3 pomoc w wyborze

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Chciałam sobie kupić nowy odtwarzacz mp3. Tylko nie wiem na który się zdecydować?? Bo co prawda mam do wykorzystania jakieś 300 zł, ale znalazłam jeden, który jest dużo dużo tańszy. Ale co tam może wrzucę linki i sami ocenicie, który jest lepszy
http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/rtv/kategoria/?id=240&prod=75202
http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/rtv/kategoria/?id=240&prod=83041 wiem, że mp3 to już przeżytki, ale ja mam do nich ogromny sentyment;) Jeśli możecie piszcie wasze opinie na temat tych modeli. Albo posuńcie jakieś inne modele ;)
 

cke

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Piotrków Trybunalski
Jakby się głęboko zastanowić to oba mają pamięć 2GB, z tego co doczytałem, a różnica cenowa miedzy nimi jest fenomenalnie spora, oba odtwarzają mp3, a raczej większość piosenek jest w formacie mp3 z czego ten droższy oferuje jeszcze aac, który jest u mnie żad kością nie wiem jak u ciebie ^ :p Ja bym stawiał na ten tańszy :D
 
M

Mushkin

Guest
Daj spokój - bardzo słabe odtwarzacze. Zapytaj się doświadczonych ludzi na forummp3store. Ja ostatnio kupiłem iRivera E150 4GB za 299 zł. Ma jednak wadę - Słabe sterowanie. za 250 zł masz iRiver Clix 2 2GB, który jest jednym z najbardziej dopracowanych odwtarzaczy, ma świetny chip dźwiękowy - dźwięk jest naprawdę ekstra, szczegółowy i bez żadnego zafałszowania. Ewentualnie - jak znajdziesz - polecam iAudio Cowon i7 4GB - to już sprzęt o klasę wyższy no i niestety droższy, ale jakość dźwięku oferowana przez to cacko jest krótko mówiąc porażająca. Niestety taki znajdziesz albo na allegro albo w zapadniętych magazynach. A z najpopularniejszych oferujących dobrą jakość dźwięku (trochę gorsze niż iriver E150/E100/E50) - masz SanDisk Sansę Clip - 8GB w cenie 249 zł bodajże - brak zbędnych bajerów.

Sansa, iriver E i Cowon odtwarzają również muzykę we FLACu także jakość jest ze 3 razy lepsza niż w mp3 320.. Clix 2 jedynie flaca nie odtwarza ale nadrabia to wspaniałym dźwiękiem przy 320'tkach.
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Odtwarzaczy mp3 na rynku jest obecnie cała masa więc masz w czym wybierać. Ja bym Ci radziła popatrzyć na jakiś odtwarzacz Creative, Sony albo Phillips bo moim zdaniem są one najlepsze i produkują naprawdę dobry sprzęt, a model, który wybierzesz to już zależy od ceny jaką chycesz przeznaczyć na taki zakup. A tak swoją drogą to myślałas może o iPodzie ?? Ja jestem ich wielką miłośniczką :D świetnie wyglądają no i jakościowo też są super
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem całkiem fajne są te odtwarzacze z magicznej planety. Tzn. wydaje mi się, że stosunek ceny do jakości jest jak najbardziej przystępny. Ale to tylko moja skromna opinia. Jedno jest pewne - nie idź do sklepów stacjonarnych, standardowych; tam strasznie zdzierają.
 
M

Mushkin

Guest
Odtwarzaczy mp3 na rynku jest obecnie cała masa więc masz w czym wybierać. Ja bym Ci radziła popatrzyć na jakiś odtwarzacz Creative, Sony albo Phillips bo moim zdaniem są one najlepsze i produkują naprawdę dobry sprzęt, a model, który wybierzesz to już zależy od ceny jaką chycesz przeznaczyć na taki zakup. A tak swoją drogą to myślałas może o iPodzie ?? Ja jestem ich wielką miłośniczką świetnie wyglądają no i jakościowo też są super


Kto ci tak powiedział?

Creative - 90% - dno, X-Fi 2 i Zen Stone są warte zakupu - ale ten pierwszy jest drogi a drugi to najmniejsza linia oporu bo prawie nic nie ma
SONY - tylko najdroższe mp3 SONY są dobre (czyt. 600 zł i więcej)
Philips - moim zdaniem po prostu są lepsze
iPOD - super super, naprawdę je lubię, ale ceny czasem porażają - warto kupić ale po dobrej cenie

renomowane firmy odtwarzaczy to tak jak wyżej napisałem - iRiver, Cowon, Apple czy nawet te SanDiski

Jak nie znasz się kompletnie na elektronice to się nie wypowiadaj...

Jedno jest pewne - nie idź do sklepów stacjonarnych, standardowych; tam strasznie zdzierają.

a krowa daje czarne mleko... jak się nie dasz namówić na jakieś po:cenzura:e gwarancje dodatkowe i masę innych opłat to nikt z ciebie nie zedrze, ty decydujesz, a nie oni...
 

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Jeśli nie potrzebujesz mp4 i masz do wydania około 3 stowek to kup lepiej ipoda shuffle 3generacji.
Też ma 2gb, a jakość dźwięku nieporównywalnie lepsza niż to Mcoś do czego link podajesz :)
Ten soniacz też jest jakiś podejrzany. Te słuchawki jakieś takie... hm, niewygodne?
 

INT3L

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
524
Punkty reakcji
13
Miasto
Wielkopolska
Ja polecam Creative. ;)
MP3 tej firmy mam od ponad 5 lub 6 lat (512MB) i nadal śmiga.

http://www.ceneo.pl/Odtwarzacze_mp3;0112-0;004+m211+n311;017Creative_P0-1893.htm :eek:k:
 
M

Mushkin

Guest
http://forum.mp3store.pl/topic/60980-chcesz-kupi-odtwarzacz-firmy-creative/

A JA POLECAM PRZECZYTAĆ TO UWAŻNIE.

Pis en lof - Shuffle jest tak drogi, że imo bezsens to kupować - dużo lepszym wyborem jest Cowon E2, który oferuje znacznie lepszy dźwięk.
 

rosik

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Heh pytasz się o odtwarzacz a pokazujesz dwa z zupełnie różnych półek sklepowych. Kup tańszy. Zobacz jeszcze sobie Creative Zen Stone całkiem przyzwoity i niedrogi o przyjemnym wyglądzie odtwarzacz. A co do przedmówców to cóż skoro są "audiofilami" i lubią drogi markowy sprzęt na słabych słuchawkach to ich sprawa ja osobiście bardziej bym się kierował gustem i czasem działania na pełnym akumulatorze :)
 

Val

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
405
Punkty reakcji
1
Mushkin hmm wiele moich znajomych miało creativy i nigdy nie narzekali, ja miałam raz i jak na moje potrzeby kiedyś wystarczał mi w zupełności. iPody faktycznie do najtańszych nie należą i sama ubolewam nad ich nieraz mega wysoką cenę.
Rosik, a co w tym złego, że ktoś chce mieć dobry i markowy sprzęt? Dla mnie np. jakość dźwięku jest bardzo istotna, bo chcę słuchać muzyki, a nie trzeszczenia w słuchawkach. Tylko u nas w Polsce jest taka mentalność, że jak ktoś chce mieć dobry sprzęt (który niestety jest droższy) to się go krytykuje i wyśmiewa. A słuchawki przecież też się kupuje dobre i tyle.
 
M

Mushkin

Guest
Val - jeśli tobie wystarcza "nie narzekanie" to twoja sprawa. Bo ich sprzęt jest taki po prostu, średniak, niczym się nie wyróżnia... ale sorry, moje zdanie jest takie, że jak coś kupuję to po pierwszej nucie mam powiedzieć wielkie ŁAŁ i od playera się nie odrywać. Ot to - i to za takie same pieniądze za jakie oferuje nam Creative swoje produkty możemy odlecieć (zwłaszcza po przesiadce z czegoś starego)

A co do mentalności Polaków to jest taka, że większość to naiwniacy dający się nabrać na super oferty tak kiczowatych firm jak Tracer, iBOX i inne Manty... to już lepiej tu Creative wypada.., chociaż i tak do czołówki mu bardzo daleko.
 
Do góry