nowa sieć VIRGIN już w Polsce! 19gr za min. do wszystkich!

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Kolejne Roamingowe MVNO czyli wirtualne GSM lecz... stawka do wszystkich ostro przyciąga...

Szczegóły tu:

https://virginmobile.pl



Jeśli ktoś będzie przypadkiem "głębiej" grzebał to proszę o takie info jak:

- kto jest właścicielem Virgin (Plus, TMobile, Orange) czy inni...
- z jakich sieci "czerpią" zasięg
- jak długo będzie promocja +50% za doładowanie - bo jeśli na stałe, to rewelacja... Minuta połączenia do wszystkich sieci w takim przypadku wynosiła by 9,5 grosza!!!!
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
- Sieć należy do Richarda Bransona i (w Polsce) korzysta z przekaźników sieci Play oraz Orange. W tym drugim przypadku tylko roaming.
- Według regulaminu promocja trwa do odwołania.

Według mnie zapowiada się ciekawie, póki co całkiem niezłe stawki. Mam nadzieję że nie padnie zbyt szybko.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Raczej padnie. Zainteresowanie będzie początkowo spore (stawki) lecz po przebojach jakie ludzi czekają z zasięgiem Playa zaczną rezygnować tak jak np. Ja z Orange i Play siedząc w Plusie. Jak wiadomo - Play nie ma własnych BTSów w Polsce i śmiga na Roamingu z Plusa i Orange. Jedynie internet w WCDMA mają swój lecz... BTSów mają tyle co kot napłakał. Jeśłi chodzi o zasięg Orange - to wszyscy wiedzą że nie ma go tam gdzie powinien być a jak juz jest to ... bardzo słaby. Orange niby ma ten zasięg w całej Polsce lecz jakość sygnału (moc) jest tragiczna zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Na zewnątrz jest - w budynku ginie. GSM900/1800 dla Playa nie istnieje. Mieszkam w Warszawie i ... karta Playa w telefonie działa tylko z PLAYem gdy telefon ma UMTS. Gdy go nie ma... zasięg jest z Orange lub Plusa. Jeśli chodzi o internet za miastem to Play ma EDGE od Orange. Brak słów... w 21 wieku. Owe 386kbsek to... śmiechu warte gdy strony mają pod 1-1.5MB! Same jednak połączenia głosowe i SMSy to zbyt mało jak na dzisiejsze czasy. Wczoraj kombinowałem jak odczytać e-maile na N8 w Play. Karta z modemu Huawei nie łączy się w telefonie... Ustawienia APN itp. prawidłowe. Celowo zrobione by nie kupować za 30zł 2GB do telefonu tylko brać sporo mniejsze pakiety za sporo większą kasę. Dziecinada... Virgin jeśli chodzi o połączenia głosowe na kartę - zapowiada się super, zwłaszcza po doładowaniu +50%. Minuta jest bardzo, bardzo tania.... tyle że... muszą to naprawdę dobrze rozpracować bo... mamy czasy w których w abonamencie za 70-90zł masz kompletnie bezpłatnie do wszystkich... Virgin zmiecie na starcie Heyah, SamiSwoi i resztę typu MobilKingi, Biedronki czy Carrefour-y... Dobry rywal dla OrangePOP lecz... bez pakietów nie maja szans ... bo... 1000min do Orange i 1000SMS do Orange za kilka zł zrobiło furorę...
 
Do góry