Nowa klawiatura do urządzeń dotykowych?

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Amerykański naukowiec Douglas Engelbart być może nie jest znany Wam z nazwiska, jednak z pewnością znacie jego wynalazki, takie jak mysz komputerowa czy hipertekst. 87-letni dziś Engelbart nie spoczywa jednak na laurach i pracuje nad kolejnymi pomysłami. Spod jego ręki wyszedł prototyp nowej klawiatury, obsługiwanej w wygodny sposób za pomocą tylko jednej ręki. Urządzenie zostało właśnie przystosowane do działania z ekranami dotykowymi i ma naprawdę spore szanse na wejście do masowej produkcji.
Źródło: http://antyweb.pl/wynalazca-myszki-komputerowej-stworzyl-nowy-rodzaj-klawiatury-dotykowej-pisanie-przypomina-gre-akordow/

Według mnie pomysł jest bardzo ciekawy, chciałbym sprawdzić możliwości tej klawiatury. A co wy o tym sądzicie? Czy ma ona szanse zawojować rynek? Czy za niedługo właśnie z taką klawiatura będą urządzenia dotykowe?
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Amerykański naukowiec Douglas Engelbart być może nie jest znany Wam z nazwiska, jednak z pewnością znacie jego wynalazki, takie jak mysz komputerowa czy hipertekst. 87-letni dziś Engelbart nie spoczywa jednak na laurach i pracuje nad kolejnymi pomysłami. Spod jego ręki wyszedł prototyp nowej klawiatury, obsługiwanej w wygodny sposób za pomocą tylko jednej ręki. Urządzenie zostało właśnie przystosowane do działania z ekranami dotykowymi i ma naprawdę spore szanse na wejście do masowej produkcji.
Źródło: http://antyweb.pl/wy...na-gre-akordow/

Według mnie pomysł jest bardzo ciekawy, chciałbym sprawdzić możliwości tej klawiatury. A co wy o tym sądzicie? Czy ma ona szanse zawojować rynek? Czy za niedługo właśnie z taką klawiatura będą urządzenia dotykowe?

Ponad pięć minut zajęło mi napisanie własnego imienia. :mruga: Ta klawiatura jest trochę ciężka do opanowania, chociaż gdybym korzystał na codzień to może bym się przyzwyczaił.
 

janwalczak

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Dla mnie to bez sensu. Jak widać na filmie, wcale nie da się pisać szybko w takim systemie. Już lepszy jest system swype wykorzystywany w ekranach dotykowych - przesywanie się po literach-łączenie ich linią i w ten sposób powstają wyrazy i to bardzo trafnie. I można to robić bardzo szybko!
Ale umówmy się, nic nie zastąpi zwyczajnej klawiatury. Miniaturyzacja wcale nie ułatwia. Najszybciej pisze się obiema rękami, zwłaszcza po odbyciu ćwiczeń szybkiego pisania.
 
Do góry