Nowa Grafika, Czy procek i zasilacz wytrzyma?

Sayuri95

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Witam.
Chciałbym się zapytać czy będzie potrzebny nowy procek, lub zasilacz do tej karty: GeForce 9600 GT Gainward 1GB 2xDVI & HDMI & SPDIF (PCI-E) GoldenSample
Mój sprzęt:
Procek AMD Athlon X2 64 5000+
Zasilacz 500W
8GB RAM Kingston
 

*DRIVER*

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
499
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
daleko :)
Kod Producenta ADO5000DOBOX
Producent AMD
Rodzina procesorów AMD Athlon
Typ gniazda Socket - AM2
Liczba rdzeni w strukturze procesora 2
Nazwa kodowa jądra Producent nie podaje tej informacji do wiadomości
Proces technologiczny 65nm
Częstotliwość taktowania procesora 2,6GHz
Częstotliwość taktowania magistrali 2000 MHz
QPI Magistrala Quickpath Nie dotyczy
Pojemność pamięci cache L1 2 x 128 kB
Pojemność pamięci cache L2 2 x 512 kB
Pojemność pamięci cache L3 nie dotyczy
Wbudowany kontroler pamięci Tak
Hyper-Treading nie dotyczy
Hyper-Transport 2000
Obsługa instrukcji 32-bit Tak
Obsługa instrukcji 64-bit Tak
Napięcie zasilania rdzenia 1,35V
Pobór mocy 65W
Dołączony wentylator Tak

Sądzę że przy tym procesorze karta graficzna pokaże pazur i nie potrzeba go wymieniać, ale to jest tylko moje zdanie :)
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
ze niby dlaczego na tej ? Skąd ty wiesz co on ma za zasilacz ? 500Wat może być tanie za 59 zł a może być tagana czy bequiet za 300 zł ;) te zasilacze nie są wtedy porównywalne klasą
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie chcę zakładać nowego tematu więc w tym napiszę. Otóż kupuję niedługo komputer
Z tych najważniejszych:
Intel Core Quad Q9400 2,66 GHz
Asus P5N-D
Gainward Geforce 9600GT
2 x 2GB Geil 800 Mhz + 2 x 2GB OCZ 800 Mhz
WD Caviar 320 GB

Komp jest mojego kolegi, złożony własnoręcznie, używany jeden miesiąc. Teraz sobie nowy kupił, więc ten sprzedaje mi. Ma w nim zasilacz 500W Modecoma. I nie wiem czy to dobra firma i na ile można jej ufać. Z podzespołów będę chciał wyciągnąć trochę więcej niż fabrycznie i nie wiem czy zasilacz będzie stabilny. To po pierwsze. Po drugie zastanawiam się nad chłodzeniem, obudowa jest wentylowana, fabryczny wiatrak ma wymieniony na lepszy i ma dołożony jeszcze jeden. Procesor ma fabryczny radiator z wiatrakiem. Nie wiecie może jak sprawuje się chłodzenie w quadach po OC?
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
A konkretnie jaki Modecom? Kilka modeli mają na prawdę bardzo dobre. 500W spokojnie udźwignie taki sprzęt.

Generalnie Quady są bardzo podatne na overclocking, ale za to niesamowicie się grzeją. Na Twoim miejscu wymieniłbym boxowe chłodzenie. Bez dobrej pasty termoprzewodzącej się nie obejdzie.

Jaką obudowę posiada?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Niestety nie jestem w stanie powiedzieć jaki to dokładnie model. 500W wiem, że wystarczy, ale problem w tym, że nie wiem czy ten Modecom będzie stabilny ;)

No tak właśnie zastanawiam się nad wymianą chłodzenia. Myślałem nad Arctic Cooling Freezer 7 Pro

NZXT Apollo Crafted Series Black tylko jak mówiłem, fabryczny wentylator wymieniony na mocniejszy i dołożony jeszcze jeden.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Szkoda, że nie wiesz. Mam nadzieje, że to nie FEEL.

Te chłodzenie już troszkę przestarzałe. Dlatego tez można coś lepszego w tej cenie znaleźć.;) Poleciłbym Tobie Karakorum'a e.w Auras-a Wava. Wydajniejszy, lepsza jakość wykonania. Bez problemu można wymienić wentylator jeśli okazałby się zbyt głośny.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie, FEEL to nie jest. Coś w ten deseń.

Może i masz rację. Ten Karakorum całkiem przekonujący ;)
 

mszark

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2008
Posty
145
Punkty reakcji
0
Podkręcić to podkręcisz, ale zasiłka dużo nie wytrzyma. Będzie się nieźle nagrzewać na takim sprzęcie, a modecomy, no cóż chłodzone słabo. Zmień na chiefteca lub pentagram silent force, nie są zbyt drogie ale pewne.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
500 ze spokojem da radę z tym

500w zasilaczu BeQuiet daje radę z
c2d e8600
radeon 4870 1gb
4gb ddr2 1066 geil ultra
1tb hdd od segate
nagrywarka blue-ray
płytka asus p5k ;)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A jednak, to Modecom FEEL III 500W. To źle?

A procesora chyba podkręcał nie będę, przynajmniej na razie. Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu podkręcać czterordzeniowego 2,66 GHz
 

mszark

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2008
Posty
145
Punkty reakcji
0
Źle nie. Bez oc sobie poradzi. Nawet jak sobie grafikę podkręcisz to też będzie dobrze. Ale do mocnego kręcenia procka już odpada. Pewnie zaraz dostaniesz parę wypowiedzi jakie to modecomy są blee, że ci sprzęt popalą itp, pełno takich opinii.ja miałem, sprawował się dobrze, nic nie spalił, a i na niezłe oc pozwolił.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
No właśnie słyszałem kilka niepochlebnych opinii o modecomach, przede wszystkim z serii feel. Ale były i te dobre, widać zależy od modelu. W każdym bądź razie za ewentualny OC wraz z wymianą chłodzenia na procesor i zasilania wezmę się już jak zobaczę jak się komputer sprawuje. Najpierw muszę go kupić i spłacić, potem zobaczymy jak z kasą będę stał ;)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
A jednak, to Modecom FEEL III 500W. To źle?

A procesora chyba podkręcał nie będę, przynajmniej na razie. Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu podkręcać czterordzeniowego 2,66 GHz
Jak najbardziej źle. - to bardzo słaba seria zasilaczy - nie trzymają napięć. Na twoim miejscu zainteresowałbym się Antec TruePower Trio 550W lub Be Quiet! BQT ES-600W Straight Power. Z tańszych może być Corsair CMPSU-520HXEU, Amacrox Frei Erde 550W, Seasonic S12I.

Dlaczego nie?

A co do radiatora Pentagram Karakorum
Bzdura. Bez problemu można zamontować na sockecie 775 - nie widzę problemu.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Jak najbardziej źle. - to bardzo słaba seria zasilaczy - nie trzymają napięć. Na twoim miejscu zainteresowałbym się Antec TruePower Trio 550W lub Be Quiet! BQT ES-600W Straight Power. Z tańszych może być Corsair CMPSU-520HXEU, Amacrox Frei Erde 550W, Seasonic S12I.

Dlaczego nie?
A co myślisz o tym? Jest sporo tańszy od tych, które Ty proponowałeś, a prezentuje się całkiem interesująco.
Bzdura. Bez problemu można zamontować na sockecie 775 - nie widzę problemu.
Wiem, że pasuje na socket 775, ale według konfiguratora "wentylator jest niewystarczający dla wybranego procesora"
 
Do góry