Notebook CM520, hp za 999zł

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
Witam serdecznie. Mam mały dylemat: otóż pilnie potrzebny jest mi laptop (na studia).W mojej mieścinie otwierają właśnie nowy sklep i z tego względu jest do kupienia notebook z firmy hp za 999zł. Doradzi mi ktoś czy wogóle sie opłaca? Wiadomo, bubla który pochodzi mi pare miechów kupić nie chce. Nie znam sie na tym dlatego pytam. Oto opis sprzętu:

hp invent ( F securite gratis)
NOTEBOOK CM520
Bluetooth, Dysk twardy(interfejs)SATA, Dysk twardy(pojemność)80GB, Dysk twardy(prędkość)5400 obr/min, Fax modem, Fax modem (opis) Modem 56K,
Karta dźwiękowa, karta graficzna(model)Akcelerator grafiki Intel Graphics Media Accelerator 950, Karta graficzna (pamięć współdzielona) 28MB,
Karta graficzna(pamięć) 28MB, Karta graficzna(producent) Intel, Karta sieciowa przewodowa 10/100 Mbps, Ethernet, Kensington Lock, Line-in, Line-out,
LPT(równoległy), Matryca (opis) 15,4 '' WXGA BrightView (rozdzielczość 1280x800), Matryca(powłoka) świecąca, Matryca(przekątna) 15,4 cale,
Matryca (rozdzielczość) WXGA 1280x800(16:10), Mikrofon zewnętrzny, Napęd optyczny(typ) DVD-REC, Pamięć(technologia)SO-DIMM DDR2, 667 MHz,
Pamięć zainstalowana(pojemność) 512MB, PCMCIA card type II, Procesor (opis) Celeron M520, Procesor(pamięć cache) 1 MB, Procesor(producent) Intel, USB 2.02 szt.

Baaaardzo proszę o opinie osób mających na ten temat jakieś pojęcie (w tą sob, 30 sierp mogę go jedynie zakupić)
Pozdrawiam :)
 

mszark

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2008
Posty
145
Punkty reakcji
0
Brak karty sieciowej bezprzewodowej więc jeśli Ci na takiej zależy to będziesz musiała zakupić osobno. HP robi dobry sprzęt. Laptop dla studentki w sam raz. Oczywiście jeszcze system operacyjny, którego brak, i w przypadku HP rok gwarancji.
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
aoj dzieki bardzo za odpowiedź:) a mógłbys mnie uswiadomic co z ta karta sieciowa? to o internet chodzi? i ile takie cacko moze kosztować?
odnosnie tego braku systemu operacyjnego...jak to nie ma? chyba musza viste czy xp wgrac? :p
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Jest karta sieciowa przewodowa więc kablem będziesz mogła się łączyć z Internetem.
Systemu nie ma, więc będziesz zmuszona kupić oddzielnie (co polecam) albo ściągnąć i zainstalować, a na taki komputer polecam XP
 

andrzejsolski

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
ten HP to jest taki wymiot z magazynow, bo jego parametry sa juz slabe, moim zdnaiem lepiej lupic cos z Acera, np. Acer Extensa LX.E870Y.369 majacego oryginalny windows i nieco lepsze parametry za w sumie nieco wyzsza tylko cene
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Przecież jej potrzebny na studia a nie do grania, a poza tym podałeś link do laptopa gdzie w tytule pisze VHB a w tabelce parametrów: System operacyjny brak. Jeżeli faktycznie byłaby tam Vista radziłbym dokupić RAM ponieważ na 1GB będzie się strasznie ciął. Co się wiąże z nowym kosztem, a jak wcześniej dziewczyna pisała laptop tylko na studia jej potrzebny więc nie widzę potrzeby kupowania droższego laptopa.
 
Do góry