Nokia N95 czy SE K850i?

F

Frottoo

Guest
Witam wszystkich!

Chciałbym żebyście mi trochę pomogli przy wyborze telefonu. Zastanawiam się nad kupnem NOKII N95 i Sony Ericssona K850i. Zastanawiam się nad tym wyborem trochę długo więc prosiłbym o w miarę szybkie podpowiedzi. Żeby nie było, nikogo nie poganiam. Może ktoś z was posiadał obydwa te telefony, to niech napisze z którego był bardziej zadowolony. A może ktoś poleca jakiś inny telefon, lepszy od tych podanych w tytule i w podobnej cenie. Proszę o odpowiedzi i podpowiedzi.


` Pozdrawiam,
Frottoo
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
K850i mam od marca. Nie zawiódł mnie i raczej się na to nie zanosi. Wtedy też miałam dylemat z wyborem telefonu i bawiłam się w salonie wieloma, n95 także. Być może wielu miłośników Nokii irytuje moja determinacja i brak sympatii do Nokii, a szczególnie tej, więc parę uwag Ci podeślę na PW.
Polecam Sony Ericssona. Z czystym sumieniem.

Ale zastanów się, jakie usługi telefonu potrzebne są Ci najbardziej i wtedy wybierz. NIE porównuje się Smartphone'a ze zwykłym telefonem, bo każdy oferuje coś innego. A Nokia jedzie już tylko na marce, więc zastanów się zanim kupisz n95.
Kończąc - chcesz napchany bajerami (które nawet w 10% nie są wykorzystywane przez większość użytkowników) telefon, którego Symbian strasznie spowalnia, a bateria trzyma zaledwie parę dni pod ciężarem 'asortymentu' czy zwykły telefon, który na pewno spełni wszystkie Twoje oczekiwania?
Resztę podeślę Ci na PW.

PS. Jeśli mowa o innych telefonach niż te dwa, to może warto się zastanowić nad Sony Ericssonami - G900, C905 lub C902 lub Nokią [!] n82 (ten model mi jako jedyny przypadł do gustu)?
 

kacper1920

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wybierając pomiędzy SE k850i a nokia n95 wybrałbym nokię. Se fajny telefon ale poza dobrym aparatem nie ma za wiele "super" funkcji. Nokia ma symbiana co znacznie ułatwia jej "rozwój".
Co do iPhone 3g to fajny gadżet ale trochę przereklamowany. Ja brał bym nokię...
 

sterydziarz132

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
137
Punkty reakcji
0
Ja bym bral SE K850i
N95 nie warto, jak juz KONIECZNIE chcesz tej przereklamowanej nokii dla mas, to weź n82.
zreszta te nokie to tylko aparat mają naprawde dobry jak na telefon. ale w czasach gdy 10 razy lepsza cyfrówka to wydatek 300zł...
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Co sądzę o iPhone 3G? Hmm... no wg mnie to po prostu trochę ulepszony model pierwszego wydania, ale też niezbyt mi wpada w gusta. Dodali 3G - to oczywiście na +. Ale brak funkcji MMS, brak lampy błyskowej i video, to ewidentny minus wieeelki dotykowy [!] ekran pogarsza jeszcze sprawę. Może się mylę, to tylko moja opinia, ale nie wiem ile osób chciałoby mieć cały dotykowy ekran... [no, poza lanserami ;] ]Przykładowo w autobusie, jest strasznie niewygodny. Do firmy Apple może nie jestem wrogo nastawiona, a nawet ją lubię, ale telefony to nie jest ich mocna strona. Zobaczymy, co będzie w kolejnych modelach. Ogólnie, wg mnie, nie jest wart swojej ceny, ale są gusta i guściki.
Ja bym bral SE K850i
N95 nie warto, jak juz KONIECZNIE chcesz tej przereklamowanej nokii dla mas, to weź n82.
zreszta te nokie to tylko aparat mają naprawde dobry jak na telefon. ale w czasach gdy 10 razy lepsza cyfrówka to wydatek 300zł...
Sterydziarz miło mi, że się ze mną zgadzasz, to taka miła odmiana ;p
Chociaż tu jest pewien kruczek - Nokie z Nseries wcale nie mają dobrego aparatu. To, że mają optykę Carla Zeissa, nie znaczy, że od razu są dobre [ta optyke jest w cyfrówkach Sony, tak na marginesie]. Matryca i optyka to nie wszystko, a przynajmniej nie w tym wypadku, bo zdjęcia tymi telefonami wychodzą w nienaturalnych kolorach i ogólnie niezbyt estetyczne.
5 MPix + Carl Zeiss + CyberShot to byłoby coś, chociaż SE w tej dziedzinie i bez CZ sobie radzi lepiej od Nokii.
Jeżeli chodzi o cyfrówkę, to telefon nigdy się do niej nie umyje, ale dla zwykłego użytkownika [nie profesjonalnego fotografa] w zupełności wystarczy telefon z 5 MPix. 2MPix to już zdjęcie, które ma wymiar mniej-więcej ekranu monitora, a większe są zbędne. Jeśli autor kupi K850i to gwarantuję, że będzie zadowolony.
Ja bym postawił na nokię N95. Stanowczo lepszy design i więcej możliwości.
Design? Haha, dobre! Dwustronny slider tylko utrudnia użytkowanie, a całościowo n95 wygląda jak przysłowiowa 'cegła'. Nie twierdzę, że K850i jest mały, ale na pewno zgrabniejszy od tej Nokii.
Co do możliwości, to owszem, ma więcej, ale 90% użytkowników z nich nie korzysta, bo większość nie potrafi. Poza tym już mówiłam - nie porównuje się smartphone'a do zwykłej komórki.
 

sterydziarz132

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
137
Punkty reakcji
0
Sterydziarz miło mi, że się ze mną zgadzasz, to taka miła odmiana ;p
Chociaż tu jest pewien kruczek - Nokie z Nseries wcale nie mają dobrego aparatu. To, że mają optykę Carla Zeissa, nie znaczy, że od razu są dobre [ta optyke jest w cyfrówkach Sony, tak na marginesie]. Matryca i optyka to nie wszystko, a przynajmniej nie w tym wypadku, bo zdjęcia tymi telefonami wychodzą w nienaturalnych kolorach i ogólnie niezbyt estetyczne.

No chodzlio mi o to, ze maja w miare dobry aparat w porowaniu z innymi telefonami. No ale tak jak juz pisalem, 10 razy lepsza syfrowka to wydadek okolo 300zl...

A co do iPhone, to moim zdaniem jest tak samo przereklamowany jak ta N95. Nie jest wart swojej ceny.
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Tak, w porównaniu z innymi telefonami [które mają mniejsze matryce] może i tak. Chociaż tu też są wyjątki, bo np. K800i, który ma 'zaledwie' 3,2 MPix robi lepsze zdjęcia od n95 (;
 

Arakiba

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2008
Posty
63
Punkty reakcji
0
Miasto
z NGC 6543
Mam nokię N95 i jak dla mnie jest optymalna. Satysfakcjonuje mnie pod wszystkimi względami, choc ma nieco za dużo snobistycznych(zbędnych dla szarego człowieka) funkcji. Najbardziej podoba mi się pilot do MP3 :D Nawet z nim sypiam :D
 

wini_007

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2008
Posty
274
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Astra 1F/1G/1H/1KR/1L (19,2°E)
Co sądzę o iPhone 3G? Hmm... no wg mnie to po prostu trochę ulepszony model pierwszego wydania, ale też niezbyt mi wpada w gusta. Dodali 3G - to oczywiście na +. Ale brak funkcji MMS, brak lampy błyskowej i video, to ewidentny minus wieeelki dotykowy [!] ekran pogarsza jeszcze sprawę. Może się mylę, to tylko moja opinia, ale nie wiem ile osób chciałoby mieć cały dotykowy ekran... [no, poza lanserami ;] ]Przykładowo w autobusie, jest strasznie niewygodny. Do firmy Apple może nie jestem wrogo nastawiona, a nawet ją lubię, ale telefony to nie jest ich mocna strona. Zobaczymy, co będzie w kolejnych modelach. Ogólnie, wg mnie, nie jest wart swojej ceny, ale są gusta i guściki.
Sterydziarz miło mi, że się ze mną zgadzasz, to taka miła odmiana ;p
Chociaż tu jest pewien kruczek - Nokie z Nseries wcale nie mają dobrego aparatu. To, że mają optykę Carla Zeissa, nie znaczy, że od razu są dobre [ta optyke jest w cyfrówkach Sony, tak na marginesie]. Matryca i optyka to nie wszystko, a przynajmniej nie w tym wypadku, bo zdjęcia tymi telefonami wychodzą w nienaturalnych kolorach i ogólnie niezbyt estetyczne.
5 MPix + Carl Zeiss + CyberShot to byłoby coś, chociaż SE w tej dziedzinie i bez CZ sobie radzi lepiej od Nokii.
Jeżeli chodzi o cyfrówkę, to telefon nigdy się do niej nie umyje, ale dla zwykłego użytkownika [nie profesjonalnego fotografa] w zupełności wystarczy telefon z 5 MPix. 2MPix to już zdjęcie, które ma wymiar mniej-więcej ekranu monitora, a większe są zbędne. Jeśli autor kupi K850i to gwarantuję, że będzie zadowolony.
Design? Haha, dobre! Dwustronny slider tylko utrudnia użytkowanie, a całościowo n95 wygląda jak przysłowiowa 'cegła'. Nie twierdzę, że K850i jest mały, ale na pewno zgrabniejszy od tej Nokii.
Co do możliwości, to owszem, ma więcej, ale 90% użytkowników z nich nie korzysta, bo większość nie potrafi. Poza tym już mówiłam - nie porównuje się smartphone'a do zwykłej komórki.

Nokia jest ładniejsza od K850i. Ja przykładowo lubię telefony, które się czuje w ręku i mają jakieś ciekawe kształty.


Mam nokię N95 i jak dla mnie jest optymalna. Satysfakcjonuje mnie pod wszystkimi względami, choc ma nieco za dużo snobistycznych(zbędnych dla szarego człowieka) funkcji. Najbardziej podoba mi się pilot do MP3 :D Nawet z nim sypiam :D

Pamiętaj że smartphone to nieograniczone możliwości.

A co do tego pilota to chyba mp3 masz koło siebie? Bo irda nie ma dużego zasięgu, chyba że chodzi ci o inną funkcję pilota.
 

sterydziarz132

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
137
Punkty reakcji
0
Nokia jest ładniejsza od K850i. Ja przykładowo lubię telefony, które się czuje w ręku i mają jakieś ciekawe kształty.
Ale to kwestia gstu, dla Ciebie nokia ladniejsza, dla mnie SE.

Pamiętaj że smartphone to nieograniczone możliwości.
Nieograniczone mozliwosci? :D
jesli ktos juz chce smartphona, system operacyjny, to niech wezmie cos z Windowsem Mobile. To dopiero sa nieograniczone mozliwosci. Nie ma porownania z przereklamowanym symbianem
A co do tego pilota to chyba mp3 masz koło siebie? Bo irda nie ma dużego zasięgu, chyba że chodzi ci o inną funkcję pilota.

Jest taka mozliwosc, w nokii irda jest taka sama, jak np. w takim pilocie do telewizora.
 

sterydziarz132

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
137
Punkty reakcji
0
WM ma wieksze mozliwosci.

A jesli chodzi o ta podczerwnie - to szczerze mowiac to sam nie wiem jak to jest, bo nawet w nokii 7650 mialem taki program (pilot do telewizora, wiezy).. i wykorzystuje to na 100% podczerwien.
Poszukam na jakis innych forach, moze znajde jakies info o tym.
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Symbian też ma nieograniczone i to duże możliwości.
Sorry, ale weź się zdecyduj - albo nieograniczone, albo duże możliwości :D Duże to może mieć, ale nie nieograniczone, bo to różnica. Symbian to nie bóstwo, żeby mógł wszystko. Kawy sobie tym nie zaparzę ;p

Co do smartphone'ów, to zgadzam się, Symbian jest przereklamowany i to bardzo. O wiele więcej funkcji ma Windows Mobile. Może OS Microsoftu nie jest genialny, ale akurat soft na komórki mają bezkonkurencyjny. (;
 

Juri_22

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
338
Punkty reakcji
0
dokładnie Monia - Symbian to badziewie a szczególnie w nokiach... nie wiem czemu ale np e50 to pomyłka jak również większość N-series. Ja od dzisiaj bawię nowym Samsungiem Omnia i jestem mega zadowolony... Nie spodziewałem się, że jeszcze kiedyś uśmiechnę sie korzystając z Windows:D
 

Rozsądny

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Nokia N95 to szajs. Po:
1.Ma 16 mln kolorów przez co bateria trzyma góra 2 dni.Twoje oko rozróżnia 10 mln kolorów
2.SE robi lepsze foty niz n95, sa bardziej naturalne i dokladniejsze a N95 przesyca je kolorami przez co wygladaja jak bajkowe.
3.N95 nie ma ksenonowej lampy błyskowej, tylko jakiś szajs.
4.Ma gorszy wygląd, to jest cegła a nie telefon!
5.Symbian w tej komorce to pomyłka, niewielka ilosc osób używa symbiana a on tylko zamula cały telefon.
6.GPS w tej komórce jest tragiczny. Bardzo niedokladny i jeszcze trzeba za niego płacić.
k850i jest lepszy od N95 a z nowym softem ktory juz jets bije ta cegle na glowe. A tak wogóle te porównywanie zdjec n95 i k850i jest nieprawidlowe bo soniacz wtedy dopiero wchodzil na rynek i to byla jego probka, przy czym n95 juz byla na rynku. Jedyna jej zaleta to WI-FI. Pozdro dla tych co lubią SE!
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Rozsądny, wszystko to ujęłam w poście powyżej ;]
Może oprócz GPS, nie pamiętam. Ale jest dobry dla tych, którzy się nim bawią. Podróżnikowi raczej na mało się zda.
 
Do góry