Nighwish

Suckiez

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kowale Oleckie
Nightwish bez Taarji to nie to samo. Obecna wokalistka, Anette, śpiewa jakby to był jakiś zwyczajny pop; dla mnie to jest nie do przyjęcia. Taarja swoim operowym głosem wnosiła do tych piosenek jakąś swojego rodzaju magię; coś co mocno przyciągało, coś czego chciało się słuchać. Teraz Nightwish, jak dla mnie, jest totalnie przeciętny. Ani to fajne, ani tragiczne.
Szkoda tylko, że Taarja do zespołu już nie wróci..

~Suckiez
 

WolnyWilkDziki

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
101
Punkty reakcji
15
Bardzo ich lubię. Szczególnie piosenki z czasów gdy Tarja była wokalistką. Teraz też jest nieźle, ale to już nie jest to.
 

detnuah

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Anette nie śpiewa, tylko krzyczy do mikrofonu.. :/

Zdecydowanie wolę stare Nightwish. Z nowego dopuszczam jedynie Amaranth.
 

Zuetamiush

Bywalec
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
420
Punkty reakcji
39
Wiek
31
Miasto
Tychy
Kiedyś próbowałem się do tego przekonać, zaczynając od przesłuchania płyty "Once". Może wybrałem złą płytę na początek, a może to jednak muzyka nie w moim guście, ale nie spodobało mi się szczególnie. Wole klimaty hard rockowe albo thrashowe zdecydowanie.
 
A

Aulelia

Guest
Nie umiem ścierpieć tej plastikowej Anette w tym zespole, tęsknię za Tarją, która miała mnóstwo pozytywnej energii. Dziewczyna ma talent i to ewidentny i, gdybym była na jej miejscu, to nie wiem czy bym nie rozpoczęła solowej kariery. W końcu, nie będzie podczas niej musiała się z nikim dzielić zasługami. Czytałam list otwarty, który napisała bodajże w październiku 07 {proszę jak co, poprawić} i sugerowano, że poszła za pieniądzem. Ale lubię state piosenki Nightwisha, również parę nowych, np. "Amaranth". Mam sentyment do "Sleeping sun".
 

Zuetamiush

Bywalec
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
420
Punkty reakcji
39
Wiek
31
Miasto
Tychy
Ale chyba faktycznie lepszy klimat był podczas ery pierwszej wokalistki, choć na przykład Amaranth jeszcze dobre.
 

detnuah

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Aulelia - toż to Tarja zaczęła karierę solową, nawet wydała płytę, którą ma moja siostra.
Osobiście jej solowe piosenki nie podobają mi się.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie lubię, prócz paru kawałków. Choć przyznać trzeba, Tarja na żywo daje radę, jeśli idzie o jakość wokalu.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Uwielbiam, ale oczywiście wszystkiemu po erze Tarji mówię 'nie'. Mój nr 1 to "She is my sin" :eek:k:
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce/Łódź
Ja zaczęłąm słuchać Nightwish na stare lata dopiero, jak byłam nastolatką strasznie ich nie lubiłam za..."Nemo" :p (do tej pory nie rozumiem fenomenu tego utworu :p)
Teraz dosłownie oszalałam na ich punkcie, słucham praktycznie non stop, nabieram energii i humor mi się poprawia :) Kocham Oceanborn, Wishmaster i Century Child :) Angels też fajna, Once juz mi troszkę zalatuje komercją, ale Wish I had an angel zawsze dobrze się słucha ;)
Anette też jest fajna, płyty z nią są cąłkiem inne, bardziej popowe, ale mimo wszystko dobrze się tego słucha. Uważam, że Imaginearum jest naprawdę świetna! Poza tym miałam okazję być na ich koncercie ostatnio w Warszawie i bardzo fajnie się bawiłam^^
Ulubione kawałki? Mogłabym wymieniać i wymieniać :p Tutakhamen, Know why the nightingale sings, Moondance, The riddler, Passion at the opera, Wishmaster, Wanderlust, Over the hills and far away, Beauty of the beast, Phantom of the opera, Last ride of the day, Song of myself, Turn loose the mermaids, I want my tears back - to te, których słucham najczęściej :)
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Słucham tylko starych kawałków, Anetka jest dla mnie za słodka i przeciętna^^. Szkoda, bo Tuomas jest świetnym kompozytorem^^.
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce/Łódź
Może i jest, uwazam, że Tarji nikt nie zastąpi, ale i po co miałby zastępowac? Po co wokalistka, która będzie jej kopią? Teraz Nightwish robi coś innego, coś nowego. Poza tym dla mnie ten zespół to przede wszystkim własnie Tuomas :)
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Nie przekonasz mnie do Anetki^^. Sama już próbowałam moi znajomi również, gdy po fatalnym DPP postanowiłam jednak spróbować Imaginearum. Jej wokal mnie po prostu drażni.

Nie jestem za klonem Tarji nie, to byłaby pomyłka, ale jest mnóstwo innych świetnych wokali. Anetka pachnie mi popem i jakby cudownych kompozycji nie zrobił nie mogę tego słuchać, chyba że powycinam wokalxD. Osobiście z ich nowej ery słucham tylko kawałków, w których Marco śpiewa^^.

Takie btw. na koniec bo ostatnio miałam "przyjemność" słuchać nowego albumu WT, który nie kojarzy mi się z niczym więcej niż z jakąś tandetną dyskoteką i pomyślałam wtedy o Sharon, że ona jest taka świetna, a ma tak beznadziejne utwory aktualnie, z kolei NW ma rewelacyjne kompozycje, a fatalny wokal, że może by im jakoś zasugerować zamianę wokalistek ^^.
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce/Łódź
ja jakoś nie widze Sharon w Nightwish :/
dla mni Imaginearum jest świetne :D zresztą obiecałam sobie po ich koncercie, że już nigdy nie powiem złego słowa o Anette ;)
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Ja ją widzę bardziej niż Anetkę^^.
Dobra nie dojdziemy do porozumienia :p Są gusta i guściki ^^. Ona jest zbyt popowa dla mojego alternatywnego umysłu xD.

Imaginearum bez jej wokalu jest bardzo dobre, ostatnio kolega wycinał, wersja instrumentalnej da się słuchać^^.
Anetka i koncerty... masakra. Przynajmniej ja mam takie skojarzenie.
Być może się poprawili, ale na samym początku z nią na koncertach, było słychać gitary, Marco, a gdzieś w tle jej piski^^.
Chyba jedyną jej zaletą jest to, że w żadnym wypadku nie próbuje naśladować Tarji, chociaż nie wiem czy robi to celowo, czy po prostu nie ma takich możliwości xD.
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce/Łódź
Moim zdaniem też jest zbyt popowa, ale uwazam, że fajnie komponuje się z Nightwish :p ale, ale, koniec dyskusji bo i tak jedna drugiej nie przekona ;)
A na koncercie ładnie ją było słychac :)
 
Do góry