Niezapomniane książki

aneta932

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
68
Punkty reakcji
1
Miasto
Częstochowa
Macie książki, które zrobiły na Was duże wrażenie i o których pamięta i wraca się do nich po latach?
Przy których płakaliście, śmialiście się lub drżeliście ze strachu?
Dla mnie książką, która wywarła na mnie największe wrażenie jak do tej pory jest "Samotność w sieci". Wiśniewski potrafi grać kobiecymi emocjami, niesamowicie na mnie zadziałał i wzruszył, sprawił, że przez wiele dni długo zastanawiałam się nad wieloma sprawami...
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Mi się spodobał najbardziej "Robinson Crusoe". Tak się wczułem, że wydawało mi się, że to ja jestem tym Robinsonem. Te wszystkie przygody, to odkrywanie nowych rzeczy, ta radość z zebrania rzeczy ze statku... Ahhh, muszę to sobie jeszcze raz przeczytać.
 

kasia251094

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
37
Punkty reakcji
0
Miasto
Elbląg
Najlepsza książka, która z pewnością zostanie u mnie naprawde długo w pamięci to " I wciąż Ją Kochan" Nicholasa Sparksa. I mimo że różni się od filmu, to jest wspaniała. Jeszcze jak się wczułam w nią to już wgl. i ta końcówka, jak ktoś przeczytał to wie o czym pisze. :)Poza tym książka tego autora "Jesienna miłość" też mega :)
 

gijorg

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2009
Posty
83
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Gdańsk
1. "Władca Much" Goldinga. Szalenie wciąga i inspiruje.
2. "Buszujący w zbożu" Salingera. To po prostu trzeba przeczytać :)
3. "Sputnik Sweetheart" Murakamiego. Świetna książka o lesbijskiej miłości.
4. "Skazani na Shawshank" Kinga. Niesamowite opowiadanie (bo książką trudno nazwać ten utwór).
5. "Pamiętnik narkomanki" Rosiek. Szokuje, po prostu.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
O tak, pamiętnik narkomanki też czytałem. Druga "część" tej książki była nudniejsza od początku, ale wytrwałem. Też miła książka, i szybko się ją czyta.
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
O tak, pamiętnik narkomanki też czytałem. Druga "część" tej książki była nudniejsza od początku, ale wytrwałem. Też miła książka, i szybko się ją czyta.

Mnie zupełnie nie wciągnął. Nie cierpię książek dla nastolatek, nigdy nie lubiłam, chociaż wiem, że "Pamiętnik" nie jest typowy. A jednak chętniej wracam do "Heroiny", "Ćpuna", książek Bukowskiego czy dla mnie kultowego "Leaving Las Vegas".
 

xtreme

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
109
Punkty reakcji
0
Ja się na razie ograniczę do kryminałów, bo takie książki najlepiej mi się czyta. Zazwyczaj sięgam po klasykę, ale często zdarza mi się sięgać po nowości - tez wśród takich można znaleźć coś ciekawego. Na goneta.net maja taki fajny kryminał w wersji ebook "Tydzień u rodziny" się zowie. Jak ktoś lubi książki trzymające w napięciu i wciągające, to jak najbardziej warto przeczytać.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
oj oj jeśli o mnie chodzi to ja mam kilka książek, które zrobiły na mnie dość duże wrażenie.
Bardzo lubię książki Kapuścińskiego ostatnio polubiłam książki Cejrowskiego.
Wielkie wrażenie na mnie robią książki podróżnicze.
Ale jak tak sobie pomyślę, to też bardzo duże wrażenie na mnie zrobiła książka Grossa "Strach"
Zajrzałam na stronę tego wydawnictwa, o którym pisała xtreme i przyznam, że mają naprawdę fajną ofertę. Można tam znaleźć wiele fajnych e-booków.
 

rot_schwarz

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
130
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell :)
A ja tak trochę w innym kierunku pójdę ;) "Dzieci z Bullerbyn" :) Gdy byłam mała, uwielbiałam tę książkę i czytałam ją kilkanaście razy. Dziś też zdarza mi się po nią sięgnąć - np. gdy jestem chora, bo od razu poprawia nastrój. Z niektórych rzeczy po prostu ciężko wyrosnąć ;)
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
oj oj jeśli o mnie chodzi to ja mam kilka książek, które zrobiły na mnie dość duże wrażenie.
Bardzo lubię książki Kapuścińskiego ostatnio polubiłam książki Cejrowskiego.

To polecam jeszcze książki Wojciecha Jagielskiego - ta sama klasa co Kapuściński. Człowiek bardzo wyczulony na niesprawiedliwość świata, wnikający głębiej, jakby pod skórę kraju, o którym pisze. Jego "Dobre miejsce do umierania" o moim ukochanym Kaukazie czytałam już trzy razy :)
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Jak dla mnie taką książką jest 'Złodziejka Książek' Markusa Zusaka. Chętnie wracam też do dzieł Haliny Poświatowskiej (szczególnie do 'Opowieści dla przyjaciela') i Barbary Rosiek (oraz innych książek dot. świata, o którym tak wielu boi się mówić).
 
Do góry