Nieudane próby zajścia w ciążę

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
Witam.
Od roku staram się ze swoim narzeczonym zajść w ciążę, niestety - bez skutków. Robimy to już codziennie, ponieważ nie wiem kiedy wypadają mi dni płodne ze względu na moją nieregularną miesiączkę... czy powinniśmy udać się do specjalisty, aby zbadał czy wszystko z nami w porządku?

p.s. zanim zaczęliśmy starać się o dziecko brałam tabletki antykoncepcyjne (na wyregulowanie miesiączki)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Nie będąc kobietą się wypowiem mam nadzieje, że nie zostanę za to skrytykowany:)
Słyszałem gdzieś, że najlepiej kochać się co 2-3dni, ponieważ w tedy plemniki są w pełni rozwinięte/dojrzałe. Możliwe, że może nieregularna miesiączka też ma z tym związek jednak przykro mi na tym to ja się nie znam.
 
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
131
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
może po prostu za bardzo tego chcesz? jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne - nie pogarszają one płodności. tak samo jak zbyt częste współżycie nie pogarsza jakości spermy - to wszystko mity.
ale do specjalisty możecie się udać.
powodzenia życzę. będzie dobrze :)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
zbyt częste współżycie nie pogarsza jakości spermy - to wszystko mity.

Mit?? I uczą go w szkole od przeszło kilkunastu lat o.0?? Od piątej klasy podstawówki zawsze w temacie o rozmnażaniu o tym słyszałem, czytałem wiele artykułów na necie pisanych przez specjalistów. Nagle okazało się, że to mit... jednak za nim go obale wewnętrznie poproszę jakieś dowody na poparcie tej tezy, najlepiej jakby seksuolog się wypowiedział lub ktoś z tej branży.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Roczne nieudane próby poczęcia są wskazaniem do rozpoczęcia diagnostyki niepłodności. W Państwa przypadku konieczne jest dokładne zebranie wywiadu na temat częstości zbliżeń. Codzienne stosunki mogą bowiem osłabiać jakość spermy. Ktoś wyżej słusznie zauważył, że największe szanse na poczęcie mają pary współżyjące co 2-3 dni. Związane jest to ze zmniejszoną liczbą plemników w porcji nasienia u panów przeżywających codzienne ejakulacje.
W Pani przypadku warto również nauczyć się wyliczać dni płodne i na nich się skoncentrować. Silna chęć posiadania dziecka i codzienne "zmuszanie się" do współżycia w celach prokreacyjnych zwykle przynosi efekt odmienny od zamierzonego.
 
K

kasia278

Guest
Witaj,
ja też długo starałam sie o dziecko. Jednym z ważnych czynników, które wielu kobietom uniemożliwiają zajście w ciążę, jest straszne napięcie wynikające z olbrzymiej chęći posiadania dziecka. Podczas seksu musisz pamiętać, że jak jesteś spięta to szyjka się zaciska i utrudnia wędrówkę plemników. Jeśli oboje jednocześnie macie orgazm to jest sprawa ułatwiona. Możesz sobie dalsze wskazówki przeczytać na stronie o życiu.pl
Pozdrawiam i powodzenia
 
Do góry