Niespokojne niemowlę

aniam19872

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Moja córcia ma 4 miesiące, często w nocy budzi się z płaczem i mam problemy żeby ją uspokoić. Po szczepieniach też jest bardzo marudna. Zastanawiam się czy takiemu dziecku można już coś podać o działaniu uspokajającym? Widziałam w sklepie herbatkę, pomoże?
 
W

wiki9969

Guest
4 miesiące to zdecydowanie za mało. Ale lepiej zrobisz jak udasz się z malą do lekarza. Bo działając samemu można niekiedy zaszkodzić dziecku.
 

kingajar

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
Jak najbardziej można podawać, tylko na własną rękę bym się obawiała, może lekarka niech przepisze coś? Na pewno są jakieś środki uspakajające, w dzisiejszych czasach.. :) Ja z kolei szukam czegoś właśnie na szczepionkę samą, w nocy na szczęście śpi jak suseł po wyczerpujacym dniu szaleństw.
 

elx

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
57
Punkty reakcji
0
Jeśli karmisz możesz sama pić melisę i koper włoski, ja tak robiłam i dopóki mi się nie przeziębiła to była bardzo grzeczna. Ale to też zależy od dziecka, może to rzeczywiście ząbki, 80% dzieci dostaje je około 6 miesiąca, a 20% w okolicach 4 miesiąca - ja sama tak miałam.
 

sunandrainfall

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Również uważam, że najpierw powinnaś skonsultować się z lekarzem zanim podasz jakikolwiek lek. Możesz zasugerować lekarce lek Viburcol, który jest przeznaczony na tego typu objawy u dzieci, bo działa kojąco-uspakajająco i pomaga w zasypianiu. Można go też podawać bezpośrednio po szczepieniu.
 

kingajar

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
sunandrainfall napisał:
Również uważam, że najpierw powinnaś skonsultować się z lekarzem zanim podasz jakikolwiek lek. Możesz zasugerować lekarce lek Viburcol, który jest przeznaczony na tego typu objawy u dzieci, bo działa kojąco-uspakajająco i pomaga w zasypianiu. Można go też podawać bezpośrednio po szczepieniu.
U mnie viburcol sprawdził się na ząbkowanie u dziecka, jednak teraz jak przeglądałam strony to faktycznie można podawać go po to, aby pomóc kojąco. Dużym plusem jest to, że nie jest na receptę. Idzie go kupić nawet w aptece internetowej.
 

rutka

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Nam lekarka poleciła Viburcol gdy synek miał problemy z brzuszkiem i nie mógł spać w nocy. Miał wtedy 2 miesiące, więc myślę, że swojej córeczce też możesz go spokojnie podawać.
 
J

Jula92

Guest
Jeżeli to ząbki się wyżynają to polecam camilię, mojej córeczce bardzo pomogła w walce z bólem i dzięki temu preparatowi łatwiej zasypiała w nocy...
 

saraaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
105
Punkty reakcji
1
ja bym się przeszła do lekarza, on będzie wiedział najlepiej co jest, Co do camilii to fakt bardzo dobry środek na ząbkowanie i najważniejsze naturalny.
 
J

Jula92

Guest
saraaaa napisał:
ja bym się przeszła do lekarza, on będzie wiedział najlepiej co jest, Co do camilii to fakt bardzo dobry środek na ząbkowanie i najważniejsze naturalny.
Ja stosowałam sporo maści u mojej córeczki, większość nic nie dawała,albo tylko na chwilę, a po camili widzę że mała spokojnie zasypia i nie marudzi
 

luna82

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
Camilia jest chyba najskuteczniejszym środkiem na ząbkowanie, przerobiłam tyle, że mogę to śmiało powiedzieć:)
 

kowal69

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
jest, bo dzieki Camilii mozna spac, tzn dziecko spi, a rodzice sie ciesza i odsypiaja ;)
 
I

ItaliaAmore

Guest
po co faszerowac dziecko od malego kamiljami, viborukolami? po co? idz do lekarza poszukaj tez sama przyczyny? moze jest tak błaha jak np. drapiąca metka w ubranku? na to chyba nie trzeba od razu leków...
 

magdalenka82

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
98
Punkty reakcji
0
u nas było maleństwo niespokojne przez to, że miało niewygodnie w wózku, bo do Maxi Cosi włożyliśmy taki jakby dodatkowy materacyk do gądolki i podobno uwierało kręgosłup, tylko wyjeliśmy i wszystko wróciło do normy (ja przesadziłam)
 
Do góry