Nieśmiertelnik

December

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
2
Wiek
29
Witam, mam pytanie odnośnie nieśmiertelnika. Podoba mi się takie coś i przymierzam się do zakupu i z tego co widziałem różnie to ludzie noszą. I chcę zapytać was czy noszenie tego "na" koszulce nie jest zbyt lanserskie? Napiszcie co uważacie;]
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Nie ma mody na nieśmiertelnika.
Nieśmiertelnik nosi się w celu aby w razie śmierci na wojnie i nie możności rozpoznania ciała to ten nieśmiertelnik jest identyfikatorem.
Czyli rozumiem idziesz na wojnę? może misja pokojowa? legia cudzoziemska? Irak? Afganistan?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Moim zdaniem noszenie nieśmiertelników jest zwyczajnie niesmaczne.
 

ethay

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
189
Punkty reakcji
8
Pan M. , jezeli nie ma pojecia o dziale "moda" jest proszony o wstrzemiezliwosc :O
Od jakiegos czasu w modzie jest mnostwo zapozyczen militarnych :)

Do autora:
Skoro tego nie widac, to po co to kupujesz?:D Pozatym jak masz np. rozpieta koszule (no chyba ze chodzisz zapiety jak po*eb pod szyje) to oczywiste, ze bedzie to widac.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Pan M. , jezeli nie ma pojecia o dziale "moda" jest proszony o wstrzemiezliwosc :O
Od jakiegos czasu w modzie jest mnostwo zapozyczen militarnych
Dużo się ostatnio obracam w towarzystwie dużego miasta i nawet lepszych klubów, jednakże jeszcze nie widziałem aby ktokolwiek nosił taki nieśmiertelnik dla mody. Muszę jednak zaznaczyć że nie czytuję gazet typu "bravo girl" i podobnych, gdzie jak pokażą coś na zdjęciu to oznacza dla nastolatka (nie tylko) modne. A też aby coś uznać za modne czy trendy to często wystarczy odczekać pewien czas, nawet kilka lat aby z rzeczy z których się kiedyś śmiano, aktualnie nosili na co dzień jako modne. Autor może spróbować wyglądać oryginalnie i niecodziennie, ale wiadomą sprawą jest to że nieśmiertelnik służy wyższemu celu i jest przede wszystkim pewnego rodzaju symbolem. Najbardziej poważanym symbolem jest dla żołnierzy którzy byli lub są na wojnie lub misji pokojowej, takie osoby służą dla kraju, dla pokoju. Dlatego wg mnie ten symbol jest zbyt poważnym symbolem, nawet powodem do dumy, aby czynić z niego modę. Jednak rozumiem że dla osób nie będących we wojsku taka rzecz jest tylko blachą i niczym innym. Ja osobiście odbyłem służbę wojskową ale nie noszę nieśmiertelnika bo nie czuję z tego tytułu dumy ani obowiązku. Jednak nie radził bym chodzenie z blachą na wierzchu bo i zwykły przechodzień może za takie coś jemu zerwać. To ma związek z odczuciami innych rezerwistów, którzy np. dokładnie wiedzą co to fala. Ale to temat tabu o którym więcej powiedzieć mi nie wolno.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Sam posiadam i nosiłem przez pewien czas nieśmiertelniki i nie uważam żeby było to niesmaczne. Równie dobrze niesmaczne byłoby noszenie spodni, bluz czy kurtek 'moro' a w ostatnim czasie jest tego wiele. Jednak rozmowa o tym czy wypada czy nie to offtop. Temat założono w innym celu.
Nieśmiertelniki jak najbardziej powinno się nosić na koszulce, to część ubioru, dodatek, który powinno być widać.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
nosiłem przez pewien czas nieśmiertelniki i nie uważam żeby było to niesmaczne. Równie dobrze niesmaczne byłoby noszenie spodni, bluz czy kurtek 'moro' a w ostatnim czasie jest tego wiele.
Ja się jednak pozwolę nie zgodzić. Wspomniane moro jest dalece szerzej społecznie akceptowalne i stosowalne- może być elementem codziennego stroju- cywilnych przecież- np. wędkarzy, myśliwych, czy bawiących się w militarne gry po lasach, lub po prostu lubiących styl (para)militarny, ewentualnie można się doszukiwać jakichś ideologii.
Jak dla mnie, nieśmiertelniki to czysto wojskowe elementy... i niech tam pozostaną. To nie ta sama działka "ozdób" co np. arafatki, czy przypinanie znaków pacyfistycznych. A noszone przez osoby które ewidentnie koło spraw wojskowych nawet nie stały, uznawałbym nawet za profanację takiego smutnego wojennego symbolu :niepewny:
 

ethay

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
189
Punkty reakcji
8
Dużo się ostatnio obracam w towarzystwie dużego miasta i nawet lepszych klubów, jednakże jeszcze nie widziałem aby ktokolwiek nosił taki nieśmiertelnik dla mody. Muszę jednak zaznaczyć że nie czytuję gazet typu "bravo girl" i podobnych, gdzie jak pokażą coś na zdjęciu to oznacza dla nastolatka (nie tylko) modne. A też aby coś uznać za modne czy trendy to często wystarczy odczekać pewien czas, nawet kilka lat aby z rzeczy z których się kiedyś śmiano, aktualnie nosili na co dzień jako modne. Autor może spróbować wyglądać oryginalnie i niecodziennie, ale wiadomą sprawą jest to że nieśmiertelnik służy wyższemu celu i jest przede wszystkim pewnego rodzaju symbolem. Najbardziej poważanym symbolem jest dla żołnierzy którzy byli lub są na wojnie lub misji pokojowej, takie osoby służą dla kraju, dla pokoju. Dlatego wg mnie ten symbol jest zbyt poważnym symbolem, nawet powodem do dumy, aby czynić z niego modę. Jednak rozumiem że dla osób nie będących we wojsku taka rzecz jest tylko blachą i niczym innym. Ja osobiście odbyłem służbę wojskową ale nie noszę nieśmiertelnika bo nie czuję z tego tytułu dumy ani obowiązku. Jednak nie radził bym chodzenie z blachą na wierzchu bo i zwykły przechodzień może za takie coś jemu zerwać. To ma związek z odczuciami innych rezerwistów, którzy np. dokładnie wiedzą co to fala. Ale to temat tabu o którym więcej powiedzieć mi nie wolno.
To fajnie, ze odbyles SW. Wiekszosc ludzi jednak nie i raczej nie beda mieli takich osobistych uprzedzen
 

Tirell

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
45
Punkty reakcji
0
Jestem takiego zdania jak Mechanizator.

Nieśmiertelników nie nosi się dla szpanu, nie jest to cześć mody. Mają konkretne przeznaczenie. Ludziom, którzy noszą je na co dzień dla "wyglądu" współczuje, takie podejście do nieśmiertelników z pewnością jest po prostu idiotyczne.

Idź na wojnę jeśli tak bardzo chcesz nosić nieśmiertelnik, ale uważaj - lepiej żeby Ci się do niczego nie przydał.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Jak dla mnie nieśmiertelnik u kogoś kto nie był w woju i nie ma z nim nic wspólnego to tylko przejaw wsiowego lansu. Panienki mają na to lecieć?
 

ethay

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
189
Punkty reakcji
8
No tak, bardziej leca na internetowych wyjadaczy z 3k postow
Swoja droga, gosc sie zapytal o to czy na koszulce, czy pod, a dostal massive pseudomoralniaka. Thx guys, mam ochote przybic pione z ludzmi ktorzy walcza o rope naftowa dla USA!
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
No wiesz, jakoś dziwnym trafem przy 1-szym spotkaniu z panną nie zabieram ze sobą lapka żeby pokazać jej ile mam postów na forum. Nie wiem czemu cię to boli, jestem tu ponad 2 lata to się nazbierało ;]

Gitara, gość się zapytał ale nieśmiertelnik jest symbolem. U kogoś kto woja nie przeżył jest śmieszny.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Wczoraj jednak spotkałem osobę która na koszulce nosi nieśmiertelnik. To kobieta pracująca w ochronie, jest portierką w firmie w której pracuję, po "ochronce" i na studiach związanych z ochroną.
Mówi że:
Była impreza militarna gdzie jacyś kolesie wybijali za parę złotych blaszki dla dzieciaków, więc też sobie wybiłam, bo lubię tego typu rzeczy i imprezy.

Gdyby nie możliwość zarobku na wybijaniu blaszki to żadnej "mody" by nie było, bo nikt wtedy by nie wiedział że każdy może mieć nieśmiertelnik. A że produkt istnieje, to także popyt na niego.
 
H

halek77

Guest
Jak juz chcesz nosic to uwazam ze pod koszulka. Nie wydaje mi sie aby to mozna uzyc jako bizuterie
 
Do góry