Nieregularne miesiączki

whiteflag

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
293
Punkty reakcji
0
Witam ;) Mam taki problem a mianowicie nieregularnie miesiączkuję . I to właściwie odkąd wogóle dostałam okres. Zdarzalo sie ze mialam go przez kilka tygodni, potem jakaś przerwa i znowu...i chodziłam do różnych lekarzy, którzy przypisywali mi rózne tabletki. I pomagalo...na jakiś czas.Kiedy je bralam miesiączki mialam regularnie jak w zegarku..później musiałam je odstawić i przez jakiś czas też było ok... Ale po jakims, dłuższym lub krótszym, czasie sytuacja sie powtarzala. I tak już od 7 lat..i skonczylam dojrzewanie. Chodzilam regularnie do ginekologa i niby wszystko było ok. Ale martwie się, boje sie ze moge miec problemy z zajsciem w ciąże albo mogę być bezplodna?? :( <_<
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
oj juz nie pisz czarnego scenariuszu ja takze mialam zawsze nie regularne miesiaczki i to mnie denerwowalo poniewaz nie wiedzialm kiedy jesteplodna a kiedy nie...wiec zaczelam brac tabletki i z innych powodow. okres moze regulowac sie bardzo długo dla mojej mamy dopiero uregulowal sie jak urodzila dzieci...jezeli wyniki sa prawidłowe nie masz sie cym przejmowac
 

whiteflag

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
293
Punkty reakcji
0
Wiec chyba nie pozostaje mi nic innego jak postarac sie z moim lubym o dziecko :D
 

kkejta

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z dalekaaa :)
No właśnie wiek też się liczy.
Ale nawet stes i nerwy mogą przyczynić się do tego że masz nieregularne miesiączki
 

olakrowka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Nieregularne miesiączki to pojęcie bardzo nieprecyzyjne. Nigdy cykl nie będzie tak samo długi. Jako regularne określa się krwawienia wystepujące co 25-40 dni. Odchył +/- 5 dni nie świadczy o nieregularności. jako prawidłowy cykl kobiety określa sie taki, który charakteryzuje się wystepowanie dwóch faz - folikularnej i lutealnej. Wszelkie anomalie dlugości związane sa ze zmiennością fazy folikularnej. Faza lutealna jest względnie stała: 10-16 dni. Na tej przesłance opiera się zawodna metoda kalendarzowa Knausa-Ogino. Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy cykle są prawidłowe jest ich obserwacja połączona z codziennym pomiatrem temperatury poprzebudzeniowej i sprawdzenie, czy powstający wykres temperatury ma przebieg dwufazowy i czy inne objawy koreluja z takim przebiegiem temperatury.
W okresie dojrzewania i krótko po nim nieregularności mają większą tolerancję, podobnie w okresie premenopauzy.
Myslę, ze podstawowym błędem popełnianym przez wiele dziewcząt jest myslenie kalendarzykowe. Każdy cykl inny niż podrecznikowe 28 dni jest zły i trzeba to leczyć. Nic bardziej błędnego. Opisane sa przypadki prawidłowych cykli trwających nawet 100 dni. Pionier polskiej mysli NPR, prof. Fijałkowski opisał przypadek kobiety w okresie rozrodczym, której prawidłowe cykle właśnie tyle trwały. Była ona matka dwójki dzieci i wszelkie badania wskazywały na to, ze jet płodna, co potwierdzały jej obserwacje.
A stres i nerwy to podstawowy czynnik rozregulowujący nasz organizm.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
moim zdaniem nie powinnas sie martwic...okres sie ureguluje ja na poczatku nie mialam takze regularnych miesiaczek a przerwa miedzy nimi naet osiagala 60 dni...z czasem zaczal sie regulowac ale zaczelam przyjmowac tabletki...wiec naprawde musisz poczekac na taki moment
 

Jaa_x33

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Pabianice
Siemka ;** Mam pytanie : Otóż Mam 17 lat i mam okres od 13 roku życia ;/;/ Jeszce nie mam regularnej miesiączki i w tym miesiącu nie miałam w ogóle ;/ Chce dodać ze nie stresuje sie niczym ani nie biorę antybiotyków porostu normalnie żyję ;( Boję się że jest coś ze mną nie tak ... Niech mi ktoś powie co mam zrobić
 

anula30

.....(^_^).....
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
1 774
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
~zach-pom~
jaa x33 idz do gina i tyle --wcale nie oznacza ze ztoba jest cos nie tak niektore dziewczyny tak poprostu maja moja kolezanka ma 20lat i nieregularne misiaczki nieraz co 3 miesiace ma okres
 

whiteflag

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
293
Punkty reakcji
0
masakra :) ja juz od maja nie mam :p test wyszedl negatywny .. o ile wierzyc testom :p
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ja w tym miesiącu nie miałam : |
Nie wiem co się dzieję bo zawsze pojawiała się bardzo regularnie :mruga:
 
Do góry