Nienormalna szkoła

fenix1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam. Ostatnio moja klasa trochę narozrabiała i wychowawczyni każe nam teraz odśnieżać drogę przed szkołą.
Jest to zgodne z prawem ?
 

Kenryl

Zły Nocny Bombowiec
Dołączył
14 Lipiec 2007
Posty
1 426
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Warszawa
A to wy ciecie jesteście? Płacą wam za to? Nie? To dajcie sobie siana. Ja jak mi wychowawczyni kazała klasę sprzątać za wygłupy moich kolegów to powiedziałem jej, że jak mi będzie pensję ciecia płacić to chętnie będę sprzątał. Póki co jestem uczniem i od sprzątania jest ktoś inny. Nie była co prawda zadowolona, ale jakoś się tym nie przejąłem.
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
"trochę narozrabiała" tzn?

Ja myśle, że to Wam pomoże troszkę pomyśleć... To taka mała pokuta... Ręcę Wam nie pousychają... taka mała nauczka. Ale nurtuje mnie to co takiego zrobiliście. Wysługować się Wami nie powinna i na pewno nie o to jej chodzi. Pewnie woli byście posprzątali przed szkołą niz miałaby Wam wstawić uwagi do dzienników lub obniżyć zachowanie ;)
 

Dawid_speed87

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
210
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
Heh, dobrze się bawi , u ans odpowiedź brzmiałby "Sama se odsnieżaj" ;) ale to zależy od stopnia zgrania klasy i czy nie znajdą sie tacy w waszej klasie którzy są miękkcy i będą to robić. Ale według mnie obowiazęk odsnieżania drogi nalezydo zarządcy drogi u ans robił to "pan konserwator", anie uczniów. No chyba, ze wasza wychowawczyni ma gołębie serce i nie wyciągneła konsekwecji w formie obniżenia zachowania czy jakiś innych metod tylko coś takiego;) ale jeśli wyciągneła już konsekwencje a macie to robić dodatkowo bo nikt sie do tego nie kwapi to przegina pałę ;)
 

fenix1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Dzięki wszystkim za odpowiedź. A to znalazłem w ogólnopolskim prawie ucznia:
*

prawo do nauki,
*

prawo do informacji,
*

prawo do swobodnej wypowiedzi, do swobodnego wyrażania własnych poglądów,
*

prawo do swobody myśli, sumienia i wyznania,
*

wolność od poniżającego traktowania i karania,
*

prawo do prywatności,
*

prawo do równego traktowania wobec prawa (wolność od dyskryminacji),
*

prawo do składania skarg i wniosków (inaczej prawa proceduralne, odwoławcze).
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
no znalazłeś prawo ucznia :) brawo! A czemu się nie pochwalisz co takiego zmajstrowaliście, hm?
 

RWTF

30 kg nadcipia
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
973
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Malbork '75
nie martw się :D ja bym miała zajawe z tego :D u mnie w mieście jest śnieg do pada [(ok 60-70 cm xD)chciałabym pokreślic ze mieszkam w Zakopanem]
cieszcie sie :D

Dzięki wszystkim za odpowiedź. A to znalazłem w ogólnopolskim prawie ucznia:
*

prawo do nauki,
*

prawo do informacji,
*

prawo do swobodnej wypowiedzi, do swobodnego wyrażania własnych poglądów,
*

prawo do swobody myśli, sumienia i wyznania,
*

wolność od poniżającego traktowania i karania,
*

prawo do prywatności,
*

prawo do równego traktowania wobec prawa (wolność od dyskryminacji),
*

prawo do składania skarg i wniosków (inaczej prawa proceduralne, odwoławcze).
aż tak sie boisz lopaty?
 

fenix1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Gadaliśmy tylko na lekcji, a kobita z matmy poszła na skarge no i stało się :D
 

RWTF

30 kg nadcipia
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
973
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Malbork '75
no i trudno :D
u mnie w szkole kazali myc parapety na pietrze :mruga:

i nie spinaj ,ze to od razu nienormalna szkoła :D
 

innaboinaczej

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
skądś.
no fakt, wychowawca to wychowawca jakis tam respekt wiekszy musi byc, wiec pewnie bedziecie musieli odsniezyc ta drog,e ale wymyslcie cos.... moze calyt snieg zwalće pod koła samochodu matematyczki czy coś?xD
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
na pewno chodzi o rozmawianie na lekcji? Tego raczej nie nazwalabym "narozrabianiem". Za gadanie na lekcji dałabym dodatkowe zadania domowe na ocenę dla gadających... Nie sądzę, by chodziło tylko o gadanie, moze się nie chcesz przyznac...Jeśli to na serio chodzi o rozmawianie to troszkę postępuje nie fair... Ale z drugiej strony chce Wami potrząsnąć, byście szanowali jej lekcje ;)

Ja bym się tak nie burzyła... Teraz wszyscy uczniowie nie dają sie zastraszyć, bo znają swoje prawa i je zbyt często wykorzystują. Za moich czasów za kare musiało się robic inne, straszniejsze rzeczy a prawa uczniów równiez były tak jak i dziś... i nikt się nie sprzeciwiał, że trzeba coś zrobić. Tak więc i tak odsniezyłabym, bo od tego czapka z głoby by mi nie spadła ;)
 

Dawid_speed87

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
210
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
Za gadanie takie coś?? Bez jaj. Powiedzmy sczerze nie każdy nauczyciel nadaje się do nauczania, niektórzy nie potrafią sobie poradzić z klasą. Według mnie nie moze tak zrobić, nie takie numery były w technikum i nic się nie działo, to prosze neich mi dadzą ubiór roboczy czemu mam w swoich rzeczach robić?? i co wy zrobicie dla dobra ogółu bo nie ma komu odsnieżyć?i moze co odsniezycie jeszcze po lekcjach tarcąc własny czas??
 

kleopatra36

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
123
Punkty reakcji
0
Do szkoły chodzi się po to by się "uczyć" a od odśnieżania jest woźny... Wydaje mi się że nie jest to zgodne z prawem, po za tym zawsze pomożesz okazać asertywność i powiedzieć, że nie po to Twoi rodzice płacą podatki, z których są utrzymywani nauczyciele, sprzątaczki i woźni w sql, żebyś jeszcze musiał reperować fundusz sql odśnieżaniem :D
Za niewłaściwe zachowanie możesz dostać uwagę, rozmowę z dyrkiem czy obniżone zachowanie, ale co do prac na rzecz sql to się nie daj!! :]
 

fenix1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Dzięki wszystkim. Nie dam się żeby za friko pracować !
 

Dawid_speed87

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2008
Posty
210
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
No przecież ;) Niech pan konserwator/woźny to zrobi pomiędzy rannym grzdylem a zagrychą :) Nie można sobie arz pozwolić bo potem bedzie następny ;)
 

peruczka

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2006
Posty
115
Punkty reakcji
5
nam kazali odklejać gumy spod ławek ale się nie daliśmy ;P
 

Rokita

rawwwwrrr.. xD
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
3 053
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Miasto
stąd.
hehe za gadanie na lekcji odśnieżanie? :D
to nieźle, nie bój się łopaty :D czasami są niezłe jaja przy takim czymś :p
ale w sumie, nie powinni was tak karać :mruga:
nienormalna? możliwe. jak prawie każda szkoła :p
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
ja jestem ciekawa rozwiązania tej sytuacji...

zalozyciel tematu dawno tu nie pisal więc domyślam się, że jednak odsniezyli teren (chyba, ze snieg stopnial :x )
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Jeśli na początku roku szkolnego twoi rodzice podpisali zgodę na odbywanie kary przez prace na rzecz szkoły zamiast np. uwag to jest ok. w innym przypadku absolutnie nie musisz tego robić a nauczyciel nie ma prawa ci czegoś takiego kazać.

Pozdrawiam.
 
Do góry