Niemowy

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Poszukuję informacji, jak nazywa się choroba powodująca niemożliwość mówienia, lub jakie mogą być przyczyny bycia niemową.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Można zostać niemową na skutek jakiegoś silnego szoku, wypadku itp. Oprócz tego na pewno muszą być jakieś problemy ze strunami głosowymi, albo czymś takim... A do czegoś konkretnego jest Ci to potrzebne, czy tak tylko chcesz wiedzieć?
 

Mycota

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Można urodzić się niemym, albo głuchoniemym. Więc może to zależeć również od genów.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Można zostać niemową na skutek jakiegoś silnego szoku, wypadku itp. Oprócz tego na pewno muszą być jakieś problemy ze strunami głosowymi, albo czymś takim... A do czegoś konkretnego jest Ci to potrzebne, czy tak tylko chcesz wiedzieć?
Spotkałem się ze stwierdzeniem osoby, że ktoś wyleczył niemowy za pomocą tylko autosugestii. Muszę więc wiedzieć jakie są jej przyczyny, aby zweryfikować prawdziwość tego stwierdzenia.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Spotkałem się ze stwierdzeniem osoby, że ktoś wyleczył niemowy za pomocą tylko autosugestii. Muszę więc wiedzieć jakie są jej przyczyny, aby zweryfikować prawdziwość tego stwierdzenia.

Jeśli utrata głosu nastąpiła (tak jak pisałam) po jakimś silnym szoku, to wydaje mi się, że da się to tak wyleczyć. Ale jeśli były to problemy "techniczne" to szczerze wątpię, że bez jakiejś operacji czy czegoś takiego udałoby się to wyleczyć...
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Jeśli utrata głosu nastąpiła (tak jak pisałam) po jakimś silnym szoku, to wydaje mi się, że da się to tak wyleczyć. Ale jeśli były to problemy "techniczne" to szczerze wątpię, że bez jakiejś operacji czy czegoś takiego udałoby się to wyleczyć...
No właśnie do podobnych wniosków doszedłem.
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Jest takie pojęcie jak mutyzm. Osoba taka nie mówi, nie dlatego, że nie może, tylko dlatego, że nie chce. Jest mutyzm wybiórczy-osoba nie riozmawia z konkretną osobą i mutyzm całościowy czyli z nikim dana osoba nie rozmawia.
 
Do góry