Niemiecki, wakacje w Perfekt

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Siem

Mam napisać wypracowanie o tegorocznych wakacjach (w grę wchodzi jedynie czas Perfekt). Możecie napisać kilka przykładowych zdań, żebym przypomniał sobie, o co chodzi?
jeśli jest "Ich habe coś tam", to w jakiej formie będzie później czasownik? Jeżeli opisujemy czynność ruchową/ statyczną :D to używamy haben czy sein?
Po cichu wierzę, że jakiś germanista tutaj kampi. Odpowiedzi jutro mnie nie interesują xD

Pozdrawiam i czekam na jakiś odzew
 

nike19

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
111
Punkty reakcji
1
niemiecki miałem dosyć dawno, ale z tego co pamiętam to: sein = ruch. Odmiane "haben" zobacz sobie w książce.
 

Dixon-kaxD

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Zamch
Mam sprawe trzeba mi napisać list po niemiecku do koleżanki w perfekcie jak spędziłam ostatni tydzien....
Niestety nie wiem jak sie do tego zabrać i zacząć może ktoś mi pomóc i napisać?? mam początek;)
Libe Diana,
Danke deine Brif.
Im Laufe dieser Woche viele Sache gemacht... a dalej niestety nie moge się zmobilizować.. pomóżcie
 

Dixon-kaxD

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Zamch
Eh coś tam już napisałam teraz prosiła bym o sprawdzenie i ewentualne poprawki, które będą napewno....;)

Libe Diana,
Ich laufe dieser Woche wiele Sache gemacht. Am Montag ich mit meine Freunde getroffen. Am Dinstag und Mittwoch ich mit meine Fruedin ins Kino gegangen, und Rad gefahren. Ich um 8 Uhr aufgestanden. Ich spazieren in der Park gegangen. Ich dann ins Stadzentrum gefahren, frUh Abend ich schlafen gegangen. Ich lange geschlaft , um 11 Uhr aufge stehen. Ich um 14 Uhr ist Volleyball gespielen. Ich Wochenende in die Disco mit meine Fruede gegangen.
Und du wie verbringet im Laufe dieser Woche? Prosze jeszcze o jakieś sensowne zakończenie..
 
Do góry