Niekonwencjonalny pomysł na podziękowanie dla rodziców.

A

awaluda

Guest
W połowie sierpnia biorę ślub. Już praktycznie mam wszystko zapięte na ostatni guzik. Jednak została jeszcze kwestia prezentu w ramach podziękowań dla rodziców. Kompletnie nie mam pomysłu, co bym mogła im dać. Koleżanki radziły jakieś kwiaty, ramki ze zdjęciami itp. lecz dla mnie te pomysły wydaja się strasznie oklepane. Dlatego zastanawiam się co wy kupowałyście swoim rodzicom?
 
V

Vaffik

Guest
Ślicznie przyszykowany album rodzinny z wyselekcjonowaniem życia twego... Od narodzin do ślubu a na końcu podziękowanie za dobre wychowanie...
z obietnica kontynuowania tych że wartości na nowej drodze...

Widziałem u znajomego taki albumik. Popłakał się chłopina... ja zresztą prawie też
Nie ma takich kwiatów, błyskotek czy cukierków które by to ... przebiły..
 
A

anna_ana

Guest
Jak ja brałam ślub to jeszcze takiej tradycji nie było, jednak wydaje mi się, że jest to bardzo miły gest. Również jestem pewna, że cokolwiek byś swoim rodzicom nie dała to oni i tak się ucieszą. Przecież nie chodzi tutaj o nie wiadomo jak drogi i wyszukany prezent, tylko właśnie o ten gest. Ten pomysł z albumem wydaje się całkiem odpowiedni, chociaż trochę przy nim zabawy jest ;)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
To może jakaś dzidzia :) Wnuk czy wnuczka w ramach info ?

Choć w sumie nie wiem czy to do końca nie konwencjonalny pomysł :pokrecony: ale pewnie wyczekiwany.
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
awaluda napisał:
W połowie sierpnia biorę ślub. Już praktycznie mam wszystko zapięte na ostatni guzik. Jednak została jeszcze kwestia prezentu w ramach podziękowań dla rodziców. Kompletnie nie mam pomysłu, co bym mogła im dać. Koleżanki radziły jakieś kwiaty, ramki ze zdjęciami itp. lecz dla mnie te pomysły wydaja się strasznie oklepane. Dlatego zastanawiam się co wy kupowałyście swoim rodzicom?
My nagraliśmy filmik z podziękowaniami dla rodziców który był puszczony podczas wesela a później każdy z rodziców dostał go na pendrive. Stwierdziliśmy że najlepszym prezentem i najbardziej osobistym będzie to co zrobimy sami :) Dodatkowo każdy z rodziców dostał karafkę z grawerem, a na koniec odbyła się jeszcze gala wręczenia Oskarów z dedykacjami w stylu "Za pierwszoplanową rolę Mamy bla bla bla" (można kupić na allegro) i tutaj oprócz rodziców dostali je jeszcze dziadkowie i świadkowie :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Fajnie. Podoba mi się.

Zwłaszcza filmik podczas wesela. Pamiątka dla wszystkich na lata.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Vaffik rzucił bardzo fajny pomysł.
Ja bym do tego jeszcze podopisywała adnotacje do niektórych fotografii, do tych które odzwierciedlają to za co dziękujesz. :)
Te opisy ująć najlepiej w postaci krótkich wzruszających wierszyków :) np.

Np. Przykładowo pod zdjęciem, na którym widniejesz Ty w wieku 2 lat , z kwiatkiem w dłoni ( sama bądź z rodzicami). Zakładając teoretycznie , że jesteś studentką biologii lub po studiach i kochasz to co robisz, to twoja pasja i zamiłowanie, wstawić coś takiego ...

Dziękuję Wam za pierwszego zerwanego polnego kwiata,
Za to, że jako pierwsi nauczyliście mnie odkrywania świata.
Bo gdyby nie to, pewnie zatrzymała bym się przed progiem,
I nigdy nie została bym... biologiem. :)


A do tego filmik , ze wszystkich wspaniałych momentów z życia... Tylko pytanie czy mamy tych filmów tyle co zdjęć? Poza tym filmu nie otworzysz wszędzie a w taki album można zajrzeć zawsze :)
 
V

Vaffik

Guest
Ja ostatnio zszywałem w drukarni książki w Polsce. Zrobienie super albumu rodzinnego nie koniecznie ze zdjęć wklejanych tylko drukowanych ... to taniocha.
Sam mam zamiar zrobić sobie taki albumik rodzinny. Max. 50>100zł więc ni to piniądz - ni sabaka.
 

KarolaZ

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2013
Posty
43
Punkty reakcji
1
Pomysł z filmikiem na prawdę fajny, szkoda, że ja na to nie wpadłam :) Ja jak brałam ślub to naszym rodzicom daliśmy w prezencie takie statuetki wykonane z kryształu. W środku daliśmy nasze zdjęcie i wygrawerowaliśmy napis „Dziękujemy” oraz datę ślubu. Po ich minach widziałam, że taki prezent się im naprawdę spodobał. Do tej pory stroi w salonie i cieszy oko ;)
 
A

awaluda

Guest
Mnie się pomysł z albumem bardzo spodobał, jednak mojemu narzeczonemu nieco mniej. Jego siostra dała taki rodzicom, jak sama brała ślub i mówi, że głupio się tak powtarzać
Rozmawiałam jeszcze raz z mężem i powiedział, że te statuetki się całkiem ciekawie zapowiadają. Poszukałam trochę po necie i znalazłam coś takiego, myślicie, że mogłoby być? W środku by by mogło być nasze zdjęcie z rodzicami przykładowo i pod spodem napis dziękujemy?
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    108,9 KB · Wyświetleń: 0

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
awaluda napisał:
Poszukałam trochę po necie i znalazłam coś takiego, myślicie, że mogłoby być? W środku by by mogło być nasze zdjęcie z rodzicami przykładowo i pod spodem napis dziękujemy?
Moim zdaniem jest to naprawdę fajny pomysł, na pewno niekonwencjonalny ;) Zresztą z reguły rodzie lubią takie rzeczy, które im zostaną na pamiątkę, postawią sobie na półce i będą zadowoleni :)
 

krejzistah

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
59
Punkty reakcji
1
Filmik i zdjęcia na pewno będą czymś do czego wrócą. Ale oprócz filmiku jak chcecie coś z wymierną wartość to kupcie im np. kolację w ciemności albo np. chociaż degustację czekolady dla dwojga - będzie coś wyjątkowego i sympatycznego zarazem.
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Można też kupić bilety do teatru albo jakiś wyjazd, chociażby na weekend w góry zafundować
 

K1K1

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
Opcja filmiku to dość ciekawa opcja, mi to proponował mój fotograf, ale jak narazie nie jestem do końca zdecydowana. Bo chciałabym dać coś od siebie jeśli rozumiecie o co mi chodzi.
 

Joanna Strzaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2015
Posty
4
Punkty reakcji
1
my nie chcieliśmy kwiatów które zwiędną. Nie chcieliśmy ksiąg, zdjęc, wina dla rodziców. Ponieważ to oni opłacili nam całe wesele to my sponsorowaliśmy im wycieczkę. By odpoczęli po ciężkich przygotowaniach. Wspominają ten czas cudownie. ;)
 

SiSi003

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wycieczka to rzeczywiście super pomysł, przynajmniej coś z tego mają :)
 

Wika Ziembicka

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
awaluda napisał:
W połowie sierpnia biorę ślub. Już praktycznie mam wszystko zapięte na ostatni guzik. Jednak została jeszcze kwestia prezentu w ramach podziękowań dla rodziców. Kompletnie nie mam pomysłu, co bym mogła im dać. Koleżanki radziły jakieś kwiaty, ramki ze zdjęciami itp. lecz dla mnie te pomysły wydaja się strasznie oklepane. Dlatego zastanawiam się co wy kupowałyście swoim rodzicom?
Borykam się z tym samym problemem, za chwilę ślub, a ja nie mam podziękowań dla rodziców, a jakoś zwykłe kwiatki to nie są w moim stylu, też wydają mi się oklepane. Chciałam moim rodzicom dać obrączki, dlatego że oni swoich nie mają (zostały im wiele lat temu skradzione), ale wtedy nie wiem co mielibyśmy dać Mamie mojego Narzeczonego - ona jest sama, a wydaje mi się, że biżuteria taka codzienna to kiepski pomysł. Ostatecznie chyba wybierzemy stworzenie takich infografik z osią czasu i oznaczeniami ważnych dat od urodzin po dzień ślubu - znalazłam to ostatnio na jakiejś stronie i bardzo Nam się spodobało. Wiecie o co chodzi? Fajne?
 
Do góry